Šiaurės pašvaistė

Renginiai Archyvas Koncertai Šiaurės pašvaistė

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Klaipėda
 • Vieta/adresas: Klaipėdos koncertų salė
 • Pradžia: 2018-04-13 18:30
 • Aprašymas: Liepojos simfoninis orkestras (Latvija)
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

  Valstybinis choras "Latvija" (Latvija)
  Meno vadovas ir dirigentas Māris Sirmais (Latvija)

  Programa:Imants Kalniņš – Simfonija Nr. 7, Ēriks Ešenvalds – "Šiaurės pašvaistė"

  Latvija yra artimiausia Lietuvos kaimynė, su kuria turime daug bendrų praeities patirčių, dabarties interesų ir ateities tikslų. Jos nepriklausomybės jubiliejų pažymėsime koncertu "Šiaurės pašvaistė", kuriame pasirodyssavo šalį užsienyje dažnai reprezentuojantys kolektyvaiLiepojos simfoninis orkestras ir valstybinis choras "Latvija". KKS jau keletą metų artimai bendradarbiauja su Liepojos simfoniniu orkestru, keičiasi koncertinėmis programomis. Įspūdinga tai, kad šio kolektyvo veikla prasidėjo 1883 m., tai – ilgiausiai savo istorijos knygą rašantis orkestras Baltijos šalyse, kuriam nuo praėjusio rudens vadovauja dirigentas Gintaras Rinkevičius.

  "Latvijos" chorą KKS išgirsime pirmąsyk. Jis yra vienas ryškiausių švyturių Latvijos koncertinėje panoramoje, skleidžiantis aukštos jos chorinės kultūros šviesą po visą pasaulį. Tai didžiausias profesionalus chorinis kolektyvas Baltijos šalyse, pernai paminėjęs 75-ąsias veiklos metines.

  Latviškąją programą diriguos vienas pagrindinių šalies dirigentų, "Latvijos" choro meno vadovas Māris Sirmais. Jis net 11 kartų buvo pagerbtas Didžiuoju Latvijos muzikos apdovanojimu.

  Koncerte skambės du stambios formos opusai – Imanto Kalniņšo Simfonija Nr. 7 beiĒriko Ešenvaldo "Šiaurės pašvaitė". Pastarajame kūrinyje chorui, simfoniniam orkestrui ir multimedijai nagrinėjamas optinis šiaurės pašvaistės fenomenas, kuriama jos garsinė vizija. Ar esate girdėję, kaip skamba šiaurės pašvaistė? Galbūt šis koncertas padės tai išsiaiškinti.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Šiaurės pašvaistė

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

prisiminimai

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama
Informacija

El. p.: reklama@tipro.lt

tiPRO grupės dalis
tiPRO logotipas
Ši svetainė talpinama