Lietuvos valstybės 100-mečiui "Šimtmečio poema"

Renginiai Archyvas Koncertai Lietuvos valstybės 100-mečiui "Šimtmečio poema"

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Klaipėda
 • Vieta/adresas: Klaipėdos koncertų salė
 • Pradžia: 2018-06-15 18:30
 • Pabaiga: 2018-06-15 20:00
 • Aprašymas: Lietuvos kariuomenės orkestras
  Dirigentas Egidijus Ališauskas
  Solistai: Gleb Pyšniak (violončelė), Giedrius Steponaitis (tūba)
  Programa: Juozas Pakalnis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Friedrich Gulda, Roland Szentpáli, Adam Gorb
  Įpusėjus birželiui nuskambės koncertino sezono baigiamasis akordas – Lietuvos kariuomenės orkestro programa "Šimtmečio poema". Paklausyti šio koncerto būtina ne tik dėl šaunaus uniformuotų orkestrantų grojimo, bet ir dėl netipiško ir retai pučiamųjų orkestrų pasirodymuose skambančio repertuaro. Pirmiausia – tai dviejų XX a. I pusės lietuvių autorių, kuriems likimas skyrė gyventi tik 36 metus, kūriniai – Juozo Pakalnio "Romantiškoji uvertiūra" ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio poema "Miške". Abu jie sukurti simfoniniam okestrui, tad koncerte skambėsiančias versijas pučiamųjų orkestrui padarė Kazys Daugėla ir Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas Egidijus Ališauskas.
  Friedricho Gulda‘os Koncertas violončelei originale skirtas atlikti su pučiamųjų orkestru. Klasikinės ir džiazo muzikos stilistinės jungtys buvo artimos jo autoriui, pripažintam austrų pianistui ir kompozitoriui. Kūrinio solo partiją grieš naujoms iniciatyvoms atviras violončelininkas Glebas Pyšniakas, šį pusmetų itin dažnai pasirodantis KKS scenoje kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis. Na, o Rolando Szentpali "Karmen fantazijoje" išgirsime, turbūt, rečiausiai soluojantį instrumentą – tūbą, kuriuo gros Giedrius Steponaitis.
  Ši įvairiapusė programa vainikuos koncertinį sezoną salėje. Tačiau nusiminti, kad liksite be renginių, neverta. Tad sekite reklamą ir netrukus išgirsite Kariliono festivalio varpus!

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Lietuvos valstybės 100-mečiui "Šimtmečio poema"

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

sodo vaizdeliai

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama
Informacija

El. p.: reklama@tipro.lt

tiPRO grupės dalis
tiPRO logotipas
Ši svetainė talpinama