"Raidžių paveikslai" puslpių "išklotinė"

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos "Raidžių paveikslai" puslpių "išklotinė"

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Klaipėda
 • Vieta/adresas: Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios biblioteka / Meno skyrius
 • Pradžia: 2018-12-05 18:00
 • Pabaiga: 2019-01-04 20:00
 • Aprašymas: Ar galimas dar neišleistos knygos pristatymas kaip paroda? Taip. Jei knygos tekstus galime apžiūrėti kaip atskirus rašytojų grafikos kūrinius. Žinoma rašytojų grafikos darbus galime ir perskaityti!!!

  Gruodžio 5 d. 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos meno skyriuje (J. Janonio g. 9) bus pristatyta paroda, knygos "Raidžių paveikslai" puslpių "išklotinė". Parodoje XX – XXI a. lietuvių rašytojų vizualiosios poezijos kūriniai, kurie šių metų pabaigoje skaitytojus / žiurovus pasieks ir knygos pavidalu.

  Pasak Benedikto Januševičiaus "Figūriniai eilėraščiai, formų, įmantrioji, konkrečioji, vizualioji poezija – tai terminai, skirti dailės elementais praturtintai poezijai. Tiesa, jie atsirado skirtingu metu ir nebūtinai reiškia visiškai tą patį, tačiau visi jie apibūdina eilėraščius, kuriuos galima ne tik skaityti, bet ir apžiūrėti." Vizualiosios poezijos pavyzdžių aptinkama nuo III a. prieš mūsų erą, bet Lietuvoje pirmieji tokie darbai, lietuvių kalba, pasirodo tik XX a. antroje puseje. Paroda ir ruošiama knyga tai siekis apibendrintai apžvelgti šio žanro vystymąsi ir formų įvairovę lietuviškame kontekste.

  Parodoje pristatomi vizualiosios poezijos darbai, kuriuos sukūrė poetai: Rimas Vėžys, Eduardas Mieželaitis, Antanas A. Jonynas, Auris Radzevičius-Radzius, Sigitas Geda, Donaldas Apanavičius, Tomas S. Butkus, Gytis Norvilas, Aušra Kaziliūnaitė, Alis Balbierius, Vladas Braziūnas, Benediktas Januševičius, Dovilė Kuzminskaitė, Mantas Gimžauskas, Žygimantas Kudirka-Mesijas, Vilma Pajuodienė-Fiokla.

  Projekto iniciatoriai – NoRoutine Books.
  Kuratoriai – Benediktas Januševičius ir Gytis Skudžinskas
  Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
"Raidžių paveikslai" puslpių "išklotinė"

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

.

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama
Informacija

El. p.: reklama@tipro.lt

tiPRO grupės dalis
tiPRO logotipas
Ši svetainė talpinama