Lauros Gaidelytės dienoraštis

Patinka šis dienoraštis?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi komentuoti bei gauti pranešimus apie naujus jo įrašus ar rašyti savo dienoraštį!

Lauros Gaidelytės dienoraštis

Minčių kratinys. Kartais tiesiog iš niekur išplaukia, kartais tai senai nešiota viduj ar tiesiog netyčia pamatyta.

3. Du pasauliai.

2016-12-26 20:48, įrašas peržiūrėtas: 970

Tikriausiai pirmą kartą Dailininko figūros dar vis nematyti. Paprastai niekas jo nesulaiko nuo kasdienės misijos. Jis bei jo kariauna – trikojis stovas, popierius ir tas storas katinas, išsidėsto ta pačia tvarka ir tuoj šmėsčiojant rankoms ore kuriamas kitas pasaulis. Žinomas jis tik jo autoriui. Nebūtų tikslinga aukoti save šiam rudeniškam vėjui, kuris taršydamas rudą paltą, priverčia pašiurpti odą vien bežiūrint. O tos suskirdusios rankos, lyg laikytų visa delnuose. Visa, kas priverčia pašiurpti ir tą patį vėją. Net piktoms replikoms smingant į nugarą, skaudžiai talžant veidą bei gniaužiant širdį – jis stovi. Tebestovi ten darydamas tai, ką mano esant gerą ir reikalingą – kurti. Tik jam vienam žinoma kalba, kuriai mes per prasti. Kitaip to paaiškinti negaliu. Štai ir vėl. Piktosios būtybės lenda iš kampų, ketindamos sugriauti tai, kas gera. O aš? Aš stoviu ir nejudu, kad tam sukliudyčiau. Būtent tuo jis ir geresnis. Jis tiki savimi.

Senoji ragana nepasikuklinusi ir vėl prieina. Šiandien kaip matau vien tik iš malonumo susikūprinusi sėlina, net nepasivargino paieškoti priežasties šiam žygiui. Juk visi keliai, kurie jai reikalingi, veda į priešingą pusę, matyt, dabar malonumas atvėrė dar vieną maršrutą. Tiesiai, tiesiai ir tarp medžių. Aukai nė nenumanant. - Labas rytelis, berniuk, - negirdžiu, tačiau numanau jos saldžiabalsį pasisveikinimą. Blogiui pažinti matyti jo nereikia. Vaikinas neatsisukdamas trumpai pasisveikina: - Sveiki, močiute. Jos bendatė šypsena nuslenka jo nugara ir sustoja ties lapo kampu. Mėlyna, žalia ir ruda spalvos net nublanksta. - Tai ką, ir vėl darbuojiesi? Ar parduodi ką? Juk gyventi reikia. - Visa tai ne dėl pinigų, tai... Apibėgusi Dailininką greičiau nei dera jos metams įsitveria į molbertą. Šio ranka pakimba ore. - Žinau, žinau dėl ko tai! – piktai sušnypsčia. – Tau terūpi pasijuokti iš mūsų, kitaip neateitum į šį kiemą! Kas tau davė tokį leidimą? Rask kur kitur tėplioti savo paikas nesąmones!

Iš lėto nuleidęs teptuką nunarina ir galvą. Piktajai dvasiai jis nieko neatkerta. O aš verdu pykčiu. Štai ką reiškia purvo barstymas ant tų, kurie virš jo iškylą. Ant tų, kurie nepasiduoda. Ne karta ji jį murkdė į purvynę, kurią pati supylė, tačiau šis pasirodė lengvesnis nei jos per tiek metų sukauptos nuskaudos. Ši moteris ne tik kad apšmeižė vaikiną visiems namo gyventojams, bet net ir į laikraštį parašė. Mat jos žentas ten dirba. Ir viskas dėl to, jog šis jaunuolis pritraukia daugiau dėmesio nei jos dukra. Kuri, niekam ne paslaptis, jog nė užuominos apie gyslelę kurti neturi ir neturės. Esą šis ją net ir prakeikęs, vėliau susargdinęs, kad tik ji su juo nekonkuruotų. O juokingiausia tai, jog ji jo darbų mačius tą vienintelį išmargintą popieriaus kraštelį. Kuris vis taip pat rudai melsvai žalsvas. Bet juk tamsi mintis surezga didelius tinklus.

Maniškės mintys šiuo metu brovėsi per storą lango stiklą, lyg grąžtai leidžiami į minkštą medį, kuris aimanuoja nuo neišvengiamos jėgos. Nuo tokios, kurios praėjimas trunka tik kelias aimanas ir nutrūksta ties kiauryme. Tokius neigiamus žmones visad laikėm šios Žemės maitvanagiais. Tikrumo griovėjais. Jie su tuo niekad nebuvo pažįstami, todėl tai kas jų nežinioje – jau nepriimtina. Jie nuodai gėlam vandeny, kitaip jų nematau.

Išgelbėjo lietus. Nors medžių lapai nedengė jo, bet šis jį glostė, o tą senę talžė. Prakeikusi jį šimtąjį kartą parbėgo namo. Ir vėl burnoti, ir vėl visus teisti.

2017-01-02 10:35

 Labai gražiai nuaštrinta Tavo plunksna - puikiai viską sudėliojai.

2017-01-11 19:45

 Laura,tu turbut net pati nezinai,kaip gerai rasai.Sugebi "uzgriebti" esme.O tai yra svarbiausia.Ar skaitei Granauska? Jei ne,paskaityk.Kai paskaitysi,suprasi,kodel tau tai siulau.Esi saunuole.Nesustok.

Iš viso įrašų: 2
 
 

Parasparnis - skry..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama