MikeHammelton Mikės dienoraštis

MikeHammelton Mike MikeHammelton Mikės dienoraštis Kaip pasirinkti „Wifi“ maršrutizatorių...

Patinka šis dienoraštis?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi komentuoti bei gauti pranešimus apie naujus jo įrašus ar rašyti savo dienoraštį!

Kaip pasirinkti „Wifi“ maršrutizatorių (maršrutizatorių) savo namams

2020-08-21 13:22, įrašas peržiūrėtas: 63

 Laikas skrieja labai greitai ir jei anksčiau buvo „šaunu“ turėti stacionarų kompiuterį, prijungtą prie interneto, dabar tai jau yra „įprastas“ dalykas. Dauguma žmonių namuose jau turi daugybę modernių elektroninių prietaisų, tokių kaip nešiojamieji kompiuteriai (internetiniai kompiuteriai), televizoriai su tinklo sąsaja, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai, tinklo spausdintuvai. Remiantis tuo, anksčiau ar vėliau klausimas „Kaip prijungti visus šiuos įrenginius prie interneto?“, Ir šio klausimo tęsinys „Kaip pasirinkti ir kokį„ Wi-Fi “maršrutizatorių pirkti namams?“

Daugelis eina į parduotuvę ir perka pigiausius įrenginius, tačiau iškart susiduria su daugybe bėdų, apie kurias net negalvojo, pavyzdžiui, maršrutizatorius mažina greitį, nuolat užšąla, labai įkaista, ryšys nutrūksta ar apskritai tiekėjas atsisako prijungti šį įrenginį - https://kstech.com.ua/computeru/top-5-krashchyh-wi-fi-routeriv-2020/

Mes pasistengsime padėti jums tinkamai pasirinkti maršrutizatorių jūsų namams, mes jums pasakysime, į kokias savybes reikia atkreipti dėmesį.

Koks tai „maršrutizatoriaus“ įrenginys? Maršrutizatorius (angliškas maršrutizatorius, transliteracija į rusų kalbą - „maršrutizatorius&ldquoMirktelėti yra elektroninis įrenginys, naudojamas sujungti du ar daugiau tinklų ir kontroliuoja maršruto procesą. remdamasis informacija apie tinklo topologiją ir nustatytomis taisyklėmis, nusprendžia persiųsti tinklo sluoksnio paketus tarp skirtingų tinklo segmentų. Mūsų atveju maršrutizatorius turi sujungti 2 tinklus - visuotinį internetą ir mūsų vietinį namų tinklą.

Reikėtų pažymėti, kad vardas „maršrutizatorius“ ieškant užklausų ir atitinkamai kasdienėje kalboje pasitaiko daug dažniau nei „maršrutizatorius“.

Ką reikia žinoti apie „Wi-Fi“, renkantis maršrutizatorių namams? Daugelį namų įrenginių (išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kt.) Prie tinklo galima prijungti tik per „Wi-Fi“ sąsają, todėl ateityje kalbėsime apie „Wi-Fi“ maršrutizatorius.

Apsvarstykime pagrindinius „Wi-Fi“ standartus. Duomenų priėmimas ir perdavimas naudojant „Wi-Fi“ standartą gali būti keliose srityse. Toliau pateikiami pagrindiniai diapazonai:

2,4 GHz (populiariausias, todėl daugelyje vietų jis yra labai perkrautas, o tai gali neigiamai paveikti duomenų perdavimo greitį. Tuo pačiu metu šiuolaikiškiausios programėlės palaiko operaciją šiame diapazone. Žymint įrenginį naudojamas „2&ldquoMirktelėti; 5 GHz (mažiau populiari. Daugelis teikėjų naudoja šią juostą teikdami internetą, jei to neįmanoma padaryti per laidinę sąsają. Kai kurie šiuolaikiniai įrenginiai palaiko abi juostas. Žymėdami įrenginį naudojama „5&ldquoMirktelėti. Taip pat yra prietaisų, skirtų veikti kitose juostose (pavyzdžiui, 3 GHz arba 900 MHz). Tačiau 99% namų įrenginių nepalaiko tokių dažnių.

„Wi-Fi“ duomenų perdavimas vykdomas pagal tam tikrus standartus. Lentelėje pateikiamos pagrindinės savybės, kurias reikia suprasti renkantis „Wi-Fi“ maršrutizatorių:

Standartinis diapazonas Maksimalus perdavimo greitis, Mbps Funkcijos: kanalą tikras 802.11a 5 GHz 108 40 jautrus kliūtims 802.11b 2,4 GHz vienuolika penki seni įrenginiai veikia 802,11g 2,4 GHz 54 24 802.11n 2,4 GHz, 5 GHz 150 55 su 1 antena 300 110 su 2 antenomis 450 165 su 3 antenomis 600 220 su 4 antenomis 802.11ac 5 GHz 433-6770 daugiau kaip 200 priklauso nuo antenų skaičiaus. Pradėtas įgyvendinti tik naujausias standartas (802.11ac) 2014 m. Pirmiausia naudojama prisijungti prie IPT. Tačiau nepaisant to, kai kurie geriausi telefonų ir planšetinių kompiuterių modeliai jau palaiko tai. Dauguma telefonų ir planšetinių kompiuterių, palaikančių 802.11n standartą, turi tik vieną „WiFi“ anteną, todėl maksimalus tikrasis jų greitis yra 55 Mbps.

Lentelėje išvardyti standartai jų pateikimo tvarka. Naujieji standartai yra suderinami atgal, t. jei jūsų nešiojamas kompiuteris veikia pagal 802.11b standartą, jis paprastai prisijungs prie 802.11n „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus, tačiau duomenų mainų sparta bus ne didesnė kaip 11 Mb / s. Reikėtų pažymėti, kad šiuo laiko momentu visas prieigos taškas persijungia į šį režimą, t. visi abonentiniai įrenginiai veiks pagal standartą 802.11b.

„WiFi“ greitis neturėtų būti mažesnis už interneto greitį, kitaip maršrutizatorius „sumažins“ greitį. Tačiau reikia nepamiršti, kad jei nešiojamojo kompiuterio (planšetinio kompiuterio) „Wi-Fi“ greitis yra mažesnis nei „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus ir interneto sparta, tada greičio mažinimo problema bus jūsų įrenginyje. Laidų (per „Lan-port&ldquoMirktelėti greitis paprastai yra didesnis nei per „WiFi“.

Pirkdami maršrutizatorių, būtina nurodyti maksimalų prietaisų, kuriuos galima tuo pačiu metu prijungti, skaičių ir šis skaičius turėtų būti didesnis nei namų įrenginių. Beje, nepamirškite apie perspektyvą. Vis daugiau „protingo namo“ elementų įsiskverbia į mūsų namus (žrčia ir čia).

Ar „Wi-Fi“ maršrutizatoriui reikalinga išorinė antena? Kiekvienas „WiFi“ maršrutizatorius turi vieną ar daugiau antenų, tačiau jos gali būti išorinės (padidinant 1,5–5 dBi, dažniau - 2 dBi) arba vidinės (padidinant 1–1,5 dBi). Bet reikia pažymėti, kad kai įrenginys yra prijungtas prie maršrutizatoriaus per „WiFi“, sąlyginai sukuriami 2 perdavimo kanalai - nuo maršrutizatoriaus iki įrenginio (Rx) ir nuo įrenginio iki maršrutizatoriaus (Tx). Dažniausiai problema iškyla antrame kanale, nes paprastai prietaiso siųstuvo galia yra daug mažesnė, o signalas, pavyzdžiui, iš išmaniojo telefono, paprasčiausiai nepasiekia maršrutizatoriaus.

„WiFi“ signalas labai susilpnėja einant per storas sienas, ir gali būti tokia situacija, kad išmanusis telefonas „mato“ maršrutizatorių, bet negali prisijungti (antrasis kanalas nėra sukurtas). Į tai reikia atsižvelgti renkantis „WiFi“ maršrutizatoriaus diegimo vietą - jei tinkamai įdiegta, „WiFi“ zona bus visame bute.

Remiantis tuo, kas išdėstyta aukščiau, rinkdamiesi „WiFi“ maršrutizatorių namams su išorine arba vidine antena, nepamatysite skirtumo tarp interneto greičio, tik turėdami vidinę anteną jis geriau derės prie jūsų namų interjero. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą maršrutizatoriaus vietą.

Maršrutizatoriai taip pat gali palaikyti MIMO technologiją, kai sukuriami keli srautai, kad būtų padidintas belaidžio tinklo pralaidumas. Praktiškai yra prietaisų su MIMO 2x2, rečiau su 3x3 ir 4x4. Turėtumėte žinoti, kad visas pralaidumas (jei maždaug, greitis) yra padalintas tarp visų tuo metu prisijungę abonentų. „MIMO“ technologija yra naudinga ir žymiai padidina greitį naudojant daugybę abonentinių įrenginių.

Paprasčiausias prietaiso „Wi-Fi“ galingumas (Y) nustatomas pagal formulę:

Y dB = P dBm + G dBi ,

kur P dBm yra siųstuvo galia, išreikšta dBm (konvertavimas iš mW, pateiktoje lentelėje žemiau). G dBi - antenos padidėjimas dBi.

mW dešimt 20 trisdešimt 40 50 60 70 80 90 šimtas 200 300 500 750 1000 1500 dBm dešimt 13 14.8 šešiolika 17 17.8 18.5 devyniolika 19.5 20 23 24.8 27 28.8 trisdešimt 31.8 Pvz .: TP-LINK TL-WR841ND turi išorines antenas su 5 dBi stiprinimu ir 100 mW siųstuvu, bendra galia yra 25 dB. „MikroTik RB951G-2HnD“ turi vidines antenas su 2,5 dBi stiprinimu ir 1000 mW siųstuvu, bendra galia yra 32,5 dB.

Pateiktuose pavyzdžiuose maršrutizatorius su vidine antena turės didesnį atstumą nei išorinis. Atminkite, kad dauguma „Wi-Fi“ maršrutizatorių turi jungtį išorinei antenai prijungti.

Komentarų nėra

mano auginami kakt..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama