MikeHammelton Mikės dienoraštis

Patinka šis dienoraštis?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi komentuoti bei gauti pranešimus apie naujus jo įrašus ar rašyti savo dienoraštį!

Kas yra kasyba

2020-08-26 20:12, įrašas peržiūrėtas: 81

 Šiandien kriptovaliutą girdi daugelis. Kriptovaliutos, išblukusios iš interneto visuomenės, idėja uždirbo naują pinigų uždirbimo industriją - kriptovaliutų kasybą. Kiekvieną dieną kalnakasių skaičius stabiliai auga, todėl kriptovaliutų išminavimas tampa vis sunkesnis ir imlesnis darbui! Prieš kurį laiką buvo įmanoma iškasti namuose, naudojant tik namų kompiuterį, ir užsidirbti nemažą kiekį bitkoinų, tačiau dabar kriptovaliutų gavybai reikia specialios ir brangios įrangos bei programinės įrangos, tokios kaip polaris bios editor, kurios padidina efektyvumą.

Kalnakasyba taip pat yra kasyba (iš anglų k. Mining - mining) - naujų struktūrų kūrimo veikla (paprastai mes kalbame apie naujus blokus grandinėje), kad būtų užtikrintas kriptovaliutų platformų veikimas. Kuriant kitą struktūrinį padalinį, atlygis paprastai numatomas naujų (išleistų) kriptovaliutos vienetų ir (arba) komisinių mokesčių sąskaita. Paprastai kasyba atliekama atliekant skaičiavimų ciklą su parametrų išvardijimu, norint rasti maišos su nurodytomis savybėmis. Skirtingos kriptovaliutos naudoja skirtingus skaičiavimo modelius, tačiau jos visada yra pakankamai ilgos, kad būtų galima rasti priimtiną variantą, ir greitai išbandyti rastą sprendimą. Tokius skaičiavimus naudoja kriptovaliutos algoritmai, kad užtikrintų apsaugą nuo tų pačių vienetų pakartotinio išleidimo, o atlygiai skatina žmones išleisti savo skaičiavimo galią ir palaikyti tinklus.

Kalbant paprastai, kasyba uždirba kriptovaliutą naudodama įrangos galią (nesvarbu, ar tai asmeninis kompiuteris, ar specializuoti kasybos ūkiai). Pradedančiajam ne visada svarbu ir įdomu žinoti kasybos „vidų“, jam svarbu suprasti, kiek jis gali uždirbti naudodamas tam tikrą įrangą. Arba kiek galite uždirbti įsigiję tam tikrą įrangą. Bet kokiu atveju, paprastai vidutinis kalnakasys nesigilina į tai, kas vyksta kasybos metu.

„Sprogdinantis“ bitcoin kurso augimas sukėlė visą bangą kalnakasių, norinčių užsidirbti pinigų dėl tokio reiškinio kaip kriptovaliutos. Iš pradžių jie buvo labai skeptiški kriptovaliutų atžvilgiu, tačiau sugebėjo įrodyti savo mokumą, nepriklausomumą nuo išorės reguliavimo institucijų (bankų, valstybių) ir didelių investuotojų reikalavimo. „Bitcoin“ sėkmė lėmė, kad atsirado vis daugiau kriptovaliutų su naujais šifravimo algoritmais. Tarp kitų kriptovaliutų (kalimo ir ICO) kasybos galimybių, kasyba yra labiausiai prieinama vidutiniam vartotojui, jai reikia mažiau laiko investicijų (nusipirko kasybos fermą, paleido ir iškasė).

Kasyba ir kriptovaliutos Viena vertus, kriptovaliutos sukėlė tokią veiklą kaip kasyba. Kita vertus, be bitų išgavimo neįmanoma išmesti naujų bitkoinų - naujus bitkoinus gauna kaip atlygį tas, kuris sukūrė kitą bloką. Tai yra, kasybos metu blokų grandinėje sukuriami nauji blokai, už kuriuos kiekvienam imamas atlygis. Pradedančiajam sunku suprasti visas kalnakasybos subtilybes, tačiau pradmenų žinojimas leidžia suprasti pačios kasybos prasmę ir kriptovaliutų skaičiavimo algoritmą.

Kasybos baseinai Tikimybė, kad tam tikrą laiką gaus atlydį vienišas kalnakasys, yra lygi jo įrangos galios ir visos kasyboje naudojamo tinklo galios santykiui. Tie. kasant tik iš asmeninio kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio, tikimybė gauti bent tam tikrą atlygį net ir ilgą laiką yra labai, labai maža. Norėdami padidinti galimybę gauti atlygį, kalnakasiai sujungiami. Baseine kiekvienas kalnakasis ieško savo sprendimų, kaip sugeneruoti kriptovaliutą, nesikišdamas į kitus baseino dalyvius. Tie. tokios operacijos vyksta lygiagrečiai ir apima daugiau duomenų. Kriptovaliutų sistemų požiūriu baseinas atrodo kaip labai galingas vienas minininkas. Atlygis paskirstomas baseino nariams, atsižvelgiant į išleistų išteklių efektyvumą. Mokėjimai kalnakasiui apskaičiuojami pagal standartines opcionus (akcijas), išsiųstus į baseiną (blokai su maiša, kuri būtų tinkama, jei sunkumo parametras dabar būtų lygus vienetui). Norint rasti bloką, vidutiniškai jums reikia daugybės standartinių parinkčių, atitinkančių esamą sunkumą.

Kalnakasybos pavojai Padidėjęs išminuotojų skaičius ir sudėtingas ieškant blokų dešimtis tūkstančių kartų lėmė, kad bitkoinų kasyba paprastuose asmeniniuose kompiuteriuose yra nenaudinga. Žinoma, yra ir kitų kriptovaliutų, kurios yra mažiau populiarios, pigesnės ir mažesnės paklausos. Galbūt jų kasyba paprastuose kompiuteriuose yra dar daugiau ar mažiau pelninga. Pagrindinėms kriptovaliutoms namų kompiuterio talpos paprasčiausiai nepakanka, todėl sąskaitos už elektrą atbaidys bet kokį norą iškasti. Tokiais atvejais būtina pirkti specializuotus kasybos ūkius, turinčius pakankamą pajėgumą susigrąžinti elektrą, įrangą ir uždirbti pelno. Šiuolaikiniai kasybos ūkiai yra kompaktiški, jie kelia mažai triukšmo ir sunaudoja mažiausią reikiamą elektrą.

Sukčiai taip pat neatsitraukė nuo kriptovaliutų. Kadangi pavogti kriptovaliutą yra beveik neįmanoma, jie ėjo kitu keliu - jie pradėjo kurti paslėptas kasybos programas, kurios buvo įdiegtos su virusais daugelyje asmeninių kompiuterių, ir panaudojo kompiuterių galią kriptovaliutai išmatuoti. Pagrindinės antivirusinės programinės įrangos kompanijos reguliariai kovoja su šiais virusais.

Kasyba vaizdo plokštėse ir ASIC „Bitcoin“ ir daugeliui kitų monetų buvo sukurti specialūs procesoriai, vadinami ASIC (šnekamoji kalba - ASIC). Bet kai kurios kriptovaliutos, ypač tokios populiarios kaip „Ethereum“ (pokalbis - eteris), yra efektyvesnės iškasti naudojant vaizdo korteles. Tai pastūmėjo pagrindinius vaizdo plokščių gamintojus išleisti kasybos aksesuarų liniją. Todėl, prieš pradėdami kasybą, turite nuspręsti dėl valiutos (ištirti paklausos, kainos, kainų svyravimo diagramas) ir tik tada pasirinkti įrangą.

Komentarų nėra

musu lelyte

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama