Filiosofija ir filiosofai

Bronislovas Balvočius Filiosofija ir filiosofai Laukimas arba impotencija gyvenimui

Patinka šis dienoraštis?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi komentuoti bei gauti pranešimus apie naujus jo įrašus ar rašyti savo dienoraštį!

Filiosofija ir filiosofai

Apie "šūdmalystę" ir tikruosius filosofus.

Laukimas arba impotencija gyvenimui

2009-10-01 23:31, įrašas peržiūrėtas: 462

Būna laikas, kai kažko laukiame, tikime ir tikimės. Laukiame princo ant balto žirgo, laimėto teleloto, kad kažkas pabučiuos, nusišypsos, pagirs, pakels atlyginimą, padovanos, duos, paims, atleis, nusileis, ateis, išeis, paguos, užburs … Daug ko laukiame. Per tą laukimą, daug ko nepadarome. Tampame mažyčiai nedrąsūs nepasitikintys arba kitaip - savo gyvenimo impotentai. Patys tai suprantame, dėl to susierziname, nebesidžiaugiame tuo ką turime, darome nelaimingus aplinkinius…

Va taip va mąsčiau ir jau buvau įsitikinęs, jog radau raktą į atsakymą! Maniau, jog dabar galėsiu pakritikuoti save ir kitus, kurie kartais nesugeba spręsti svarbių problemų, priimti teisingų sprendimų ar kitaip valdyti savo gyvenimą. Maniau, kad laukimas – esminė priežastis, padaranti žmogų silpną, be motyvacijos ir neveiksnų. Laukimo požymiams priskyriau ir tokias silpnybes, kaip alkoholis, kitokios besaikės kūniškos ir nekūniškos pramogos, “chatinimas”, “geiminimas”, užsidarymas socialiniuose tinkluose, besidžiaugimas antruoju “aš” virtualiame pasaulyje su visomis toliau einančiomis pasekmėmis. Medžiagos, kaip matot, lyg ir iki valiai?..

...tik ačiū Dievui, supratau, jog čia ir susimoviau… čia ir supratau, kodėl niekaip nesilipdė ta turima medžiaga į visumą, kodėl reikėjo išmesti daug juodraščių, kol atsirado šis tekstas.

Visa problema – tikslai. Jei tiksliau – tikslų nebuvime. Laukimas – tik požymis, kad neturime tikslo. O kai neturime tikslo, neatsiras ir tikslo rasti tikslą. Vanduo netekėdamas ima smirdėti. Žmogus be tikslo ima kažko laukti, o jei nelaukia - tai blaškosi. Ir vienas ir kitas procesas gali tęstis iki pat paskutinio atodūsio, nes ir numirti galima kažko laukiant.

Kaip matot, vėl nieko naujo nepasakiau, tačiau supratau, jog susirūpinsiu savo tikslais, kai imsiu daugiau vyno išgerti, klase.lt dažniau vartyti, norėsis prie civ’o pasėdėti. Taip pat susirūpinsiu, jei aplinkiniai bus nedrąsūs, nepasitikės, skaitys horoskopus ar TV3 žiūrės.
 

2009-10-02 00:41

nu tikras bulvanocius

2009-10-02 02:03

mano supratimu ,tikslas,tai panasu i svajone,o svajone be veiksmo yra kliedesys,nu bet vel pagalvojus,jeigu darai kazka neapgalvojes,tai vel gi neapgalvotas veiksmas,o veiksmas,be svajones(be tikslo),tai tikras kosmaras,o vynas iki tikslo tikrai nenuves

skaityti horoskopus???skaityti galima daug ka ir su tikslu ir be tikslo,tik supratimas visu skirtingas ir tikejimas tuo ka skaitai SKIRTINGAS

2009-10-02 11:18

Nesutinku tik su tuo, jog tikslai - panašu į svajonę. Tikslai turi būti tokie tikri, kaip cepelinas prispaustas lėkštėj ar žvirblis rankoj. Kitu atveju - tai nereikėtų vadinti tikslais.

2009-10-08 10:23

Šypsena teisybe! Kokie gi dabar Jusu tikslai?

2009-10-09 14:45

Hmmm.... greičiausiai, tikslų turiu.Tik nepamaišytų neužmiršti atlikti kasmetinį auditą.

Iš viso įrašų: 5
 
 

Žiema Marijampolėje

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama