Stefos Kazdailienės dienoraštis

Stefa Kazdailiene Stefos Kazdailienės dienoraštis Pasaulio žemėlapis kitaip...

Patinka šis dienoraštis?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi komentuoti bei gauti pranešimus apie naujus jo įrašus ar rašyti savo dienoraštį!

Pasaulio žemėlapis kitaip...

2014-08-26 11:51, įrašas peržiūrėtas: 7418

 

Pasaulio žemėlapį rusai mato kitaip

2014 rugpjūčio mėn. 25 d. Tema: Naujienos, Šalys ir regionai

Rusijos_zemelapis. Nuo 1990 m. Rusija įvykdė ne vieną karinę intervenciją, per kurią jos kariai įžengė į kaimynines valstybes. Taip jie darė atviro karinio konflikto metu (pavyzdžiui, 2008 m. Gruzijoje), savo pajėgas siųsdama neoficialiai (kaip 2014 m. Ukrainoje) arba remdamasi sutartimis. Dažniausiai tokios operacijos baigiasi prorusiškų „nepriklausomų“ regionų sukūrimu, kurių niekas, be Rusijos, nepripažįsta.

 

Teritoriniai konfliktai prie Rusijos ©Laris Karklis/„The Washington Post“

Kol pasaulis stebi, ar Rusija ryšis atvirai įžengti į Rytų Ukrainą, „WorldPost“ primena penkis atvejus, kai posovietinė Rusija užgrobė kitų valstybių žemes ir pakeitė, kaip rusai mato pasaulio žemėlapį.

1. Pietų Osetija

Istorija: Pietų Osetija – Gruzijos autonominė sritis Rusijos pasienyje. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje osetinai siekė nepriklausomybės nuo Gruzijos, teigdami, kad jų kraštas istoriškai ir kultūriškai skiriasi nuo likusios šalies. 2008 m. rugpjūtį Rusija nusprendė įsiveržti į Gruziją, teigdama, kad tai – humanitarinė misija, skirta osetinų gelbėjimui nuo Gruzijos agresijos.

Rusijos taikdarių pajėgos Gruzijoje iš tikrųjų buvo nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios – jos ne tik saugojo osetinus, bet ir rėmė jų separatistinį judėjimą. Kai Gruzijos pajėgos jėga atsakė į osetinų išpuolius 2008 m., Rusija pradėjo intervenciją.

Pietų Osetija ©Wikimedia Commons

Pasekmės: Rusijos žingsnis buvo diplomatinė ir humanitarinė katastrofa. Žuvo šimtai žmonių, tūkstančiai neteko namų, o Rusija klaikiai susigadino santykius su JAV. Susidūrusi su milžinišku tarptautiniu spaudimu, Rusija po penkių dienų karo baigė karinę operaciją, tačiau Pietų Osetiją paskelbė „nepriklausoma“ valstybe.Ar kas nors pripažįsta? Beveik niekas. Pietų Osetiją nepriklausoma valstybe pripažįsta tik pati Rusija ir dar kelios jos ištikimos sąjungininkės – Venesuela, Nikaragva ir maža Ramiojo vandenyno saloje esanti Nauru sala.

2. Abchazija

Istorija: Panašiai kaip ir Pietų Osetijoje, Abchazijoje ilgus metus buvo Rusijos kariuomenė – nuo pat dešimtojo dešimtmečio pradžios, kai žiauraus pilietinio karo metu abchazai taip pat mėgino atsiskirti nuo Gruzijos. Tačiau laikui bėgant Rusijos taikdarių misija, kuriai leidimą buvo davusios ir Jungtinės Tautos, ėmė rodyti nerimą keliančius ženklus – rusai skatino separatizmą ir didino savo karių skaičių.

Abchazija Gruzijos žemėlapyje ©Wikimedia Commons

 Kai Rusija pasiuntė karius į Pietų Osetiją, netrukus kilo susirėmimai ir Abchazijoje. Rusija šiame regione pradėjo dar vieną karą prieš Gruziją.Pasekmės: Abchazija, kaip ir Pietų Osetija, buvo paskelbta „nepriklausoma“ valstybe. Tačiau jos sienas kontroliuoja Rusija, kuri yra sudariusi sutartį savo karius regione laikyti dar 45 metus.

Ar kas nors pripažįsta? Kaip ir Pietų Osetijos atveju, Abchaziją pripažįsta tik Rusija, Venesuela, Nikaragva ir Nauru. Jeigu kyla klausimas, kodėl pastaroji parėmė Rusijos invaziją, tai trumpas atsakymas – Nauru yra skurdi miniatiūrinė valstybė, kuriai labai reikia pinigų.

3. Padniestrė

Istorija: Sugriuvus Sovietų Sąjungai pradėjo aštrėti įtampa tarp centrinės Moldovos valdžios ir Padnestrės regiono, kur gyvena daug rusų. Kai Padniestrė mėgino atsiskirti nuo Moldovos 1991 m., kilo pilietinis karas.

Padniestrė ©Wikimedia Commons

 Pasekmės: Per konfliktą žuvo šimtai žmonių. Jį pavyko numalšinti tik 1992 m. vasarą paskelbtomis paliaubomis, kurių Padniestrės teritorijos statusas liko neišspręstas. Tačiau per karą į Padniestrę buvo atsiųsta dar daugiau Rusijos karių, kurie padėjo vietos separatistams.Po paliaubų paskelbimo 1,5 tūkst. Rusijos karių taip ir neišvyko. Padniestrė laikoma įšaldytu konfliktu.

Ar kas nors pripažįsta? Padniestrės paskelbtos nepriklausomybės nepripažįsta net Rusija – nepaisant to, kad 2006 m. pseudoreferendume esą 96 proc. gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

4. Kalnų Karabachas

Istorija: Įsikūręs kalnuose tarp Azerbaidžano ir Armėnijos, Kalnų Karabachas skiriasi nuo kitų šiame sąraše įvardintų regionų. Jis nesiskelbia nepriklausoma valstybe – savo teises į šią teritoriją reiškia dvi valstybės.

 

Kalnų Karabachas ©Wikimedia Commons

 Regionas, kuriame dauguma gyventojų yra armėnai, nuo Azerbaidžano mėgino atsiskirti Sovietų Sąjungos egzistavimo pabaigoje – 1988 m. kilusio karo metu Armėnija užėmė šią teritoriją.Pasekmės: Maskva deklaravo paramą Armėnijai, tačiau neoficialiai rėmė abi puses – joms tiekė ginklus ir kurstė vieną prieš kitą. Karas, kuris pareikalavo apie 30 tūkst. aukų, oficialiai baigėsi 1994 m. paskelbus paliaubas, kuriose tarpininkavo Rusija. Tačiau kovos Kalnų Karabache tęsėsi, o pastaruoju metu – intensyvėja. Neseniai per susirėmimus žuvo 15 žmonių.

Ar kas nors pripažįsta? Tai kitoks atvejis – regionas ne siekia atsiskirti, o dėl jo nesutaria dvi valstybės. Tarptautinėje erdvėje Kalnų Karabachas tebelaikomas Azerbaidžano teritorija.

5. Krymas

Istorija: Ukrainos pusiasalis yra (kol kas) naujausias Rusijos intervencijos į kitą valstybę pavyzdys. Praėjusio amžiaus viduryje oficialiai tapęs Ukrainos dalimi. 1991 m., Ukrainai paskelbus nepriklausomybę, Krymo gyventojai nubalsavo už likimą Ukrainoje, o ne jungimąsi su Rusija. Referendume už tai pasisakė 54 proc. – nedidelė persvara rodo, kad didelė dalis Krymo gyventojų yra glaudžiai susijusi su Rusija.

 Krymas ©Wikimedia Commons

Prasidėjus Maidano judėjimui Kijeve ir iš šalies pasprukus prorusiškam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui, Rusija pasinaudojo galimybe į jai strategiškai svarbų pusiasalį atsiųsti sustiprintas savo pajėgas – ginkluoti ir kaukėti kariai, pasirodę be Rusijos armijos atpažinimo ženklų, greitai okupavo Krymo pusiasalį, o po to jame buvo surengtas pseudoreferendumas, po kurio Rusija aneksavo šią Ukrainos dalį.Pasekmės: Rusijos kariniai vadai greitai užėmė Krymo karines bazes ir užtikrino, kad pusiasalį visiškai kontroliuotų Rusija. Nors pasaulio valstybės pasmerkė Krymo aneksiją, nesiėmė jokių karinių veiksmų. „The Guardian“ rašo, kad JAV pasirinko diplomatiniu keliu užkirsti kelią tolimesnei Rusijos invazijai į Ukrainą, o ne padėti Ukrainai atgauti nuo jos atplėštą teritoriją.

Kovo mėnesį neteisėtai surengtame pseudoreferendume Krymo gyventojai esą pasisakė už Krymo prisijungimą prie Rusijos. V. Putinas įsaką dėl Krymo prijungimo pasirašė kovo 18 d.

Ar kas nors pripažįsta? Kaip rašo „The Slate“, vienintelės valstybės, kurios atvirai parėmė Krymo aneksiją, yra Sirija ir Venesuela. Ne visai tos valstybės, kurių paramos būtų norima, ar ne?

Šaltinis: 15 min.

 

2014-08-26 12:12

 Karaliaučiaus kraštą irgi reiktų įtraukt į šį sąrašą.

2014-08-26 12:14

Seni laikai...

2014-08-26 13:56

Manyciau, kad pats laikas pradeti III Pasaulini ir isspresti klausima kaip 1945 Potsdame kam kokia teritorija priklauso Pasaulyje.

 

Nes, visa si isterija ir paranoja, jau ganetinai atsibodo iki gyvo kaulo.

 

 

 

2014-08-26 17:29

Ir kas pasikeistų? Po kiek laiko vėl tas pats...

2014-08-26 17:30

Kiek kartų jau pasaulis perdalytas?

2014-08-26 17:46

 I klausima - Kas pasikeistu. Šypsena

 

Remiantis istorija ... Vel, minimum penkiasdesimciai metu butu tyla, kol atsistatytu tai, kas karo sugriauta, atsigautu sunaikintos populiacijos skaicius iki to, kuris buvo pries kara. Šypsena

Is to islostu eilini karta ... amerikontai. Šypsena Kurie ateitu kaip gelebetojai ir visokeriopos pagalbos teikejai uz jusu paciu durnu galvas. Šypsena 

2014-08-26 17:50

 I klausima - kiek kartu padalintas pasaulis. Šypsena

Pasaulis buvo dalijamas "n" kartu, kol jame neisitvyrtino dvi supervalstybes - JAV ir Rusija. Dabar i si zaidima ateina ir trecia valstybe - Kinija.

Taip kad ... ar bus dar padalijjimai ... jau ne klausimas. Nes yra sena ir gera patarle - Trecias kartas nemeluoja. Šypsena O tiksliau ... nebebus ka ir kam dalyti Kvatotis

 

 

 

 

2014-08-26 18:01

       Taigi,Vikinge, visi gerai tai supranta,todel pazaidzia kaip kates su pelemis,patampo virvute pirmyn ir atgal,kad idomiau butu ,ir apsispakaina.Nebutu jokio laimetojo tokiu  valstybiu kare.

2014-08-26 18:38

Jei žmonės nežūtų besitampant...tai tegu tamposi... Kvalių laivas...

Piktas Dantukas Šiandien 17:50 rašė:

 I klausima - kiek kartu padalintas pasaulis. Šypsena

Pasaulis buvo dalijamas "n" kartu, kol jame neisitvyrtino dvi supervalstybes - JAV ir Rusija. Dabar i si zaidima ateina ir trecia valstybe - Kinija.

Taip kad ... ar bus dar padalijjimai ... jau ne klausimas. Nes yra sena ir gera patarle - Trecias kartas nemeluoja. Šypsena O tiksliau ... nebebus ka ir kam dalyti Kvatotis

 

 

 

 

   Viską suprantu Piktuk...Nepamiršt reiktų ir Indijos...Ateityje, jei tokia bus... Klausyk, o taip taikiai persidalint neįmanoma? Be muštynių...

2014-08-26 18:59
Stefa Kazdailiene Šiandien 12:14 rašė:

Seni laikai...

 Nemanau, kad seni, apskritai, geopolitikoje tokia sąvoka neegzistuoja.Juk galėjo ir mums 1990 - ais pasakyt : seni laikai , penkiasdešimt metų esat SSRS, ko jūs čia šiaušiatės su nepriklausomybėm.Per tą ketvirtį amžiaus vien Europoj sienos jau perdalintos n kartų.

2014-08-26 18:59

Be mustyniu??? Oi,geras.Stefut,jei einant gatve prie Taves pribegtu vagisius ir isakytu atiduoti rankine,kaip pasielgtumei?O toje rankineje labai svarbus dokumentai,galbut bilietas  i kelione.As tokiam tvociau rankine per galva.Aisku,gauciau atgal ir likciau be rankines.Bet man garbe neleistu atiduoti brudui mano daikto be pasipriesinimo.

2014-08-26 19:16
 
Audre Vetra Šiandien 18:01 icon rašė:

       Taigi,Vikinge, visi gerai tai supranta,todel pazaidzia kaip kates su pelemis,patampo virvute pirmyn ir atgal,kad idomiau butu ,ir apsispakaina.Nebutu jokio laimetojo tokiu  valstybiu kare. 

 

Audre ... Šypsena Siek tiek neteisi Mirktelėti Laimetojai visad yra. Norime mes tai pripazinti ar ne, bet jie yra.

 

Kitas reikalas, jei mes ziurime i viska is potencialios aukos pozicijos ... tuomet taip. Laimetoju nera, o tik aukos ir ... pakankamai nemenkos.

 

O siaip, si tema, tai savotiska tasa tos psichozes, kokia dabar vyksta Europoje. Kuri visiskai realiai gali issirutulioti iki numanomu kariniu veiksmu, ko siaip jau ir yra siekiama.

 

Gaila, kad butent zmones ... to ir nesupranta. O nesupranta, kad mokyklose nesimoke.

 

 

 

 

 

 

 

2014-08-26 19:20

Oi,Vikinge,nejaugi visi tokie durni!

2014-08-26 19:21
 
Stefa Kazdailiene Šiandien 18:38 rašė:
 
   Viską suprantu Piktuk...Nepamiršt reiktų ir Indijos...Ateityje, jei tokia bus... Klausyk, o taip taikiai persidalint neįmanoma? Be muštynių...

 

 Indija ... Pakistanas ... Iranas ... Toms valstybems dar labai toli iki to, kad galetu kazkokiu tai budu imtis dominavimo Pasaulio politikos arenoje. Nors butent jos yra pakankamai stiprios, kad stotu koalicijon su Kinija ir Rusija.

Taikaus pasidalijimo nebus del vienos mazos priezasties ... Kol zvanginama ginklais ir ginklu pagalba brukama sava demokratija ir psaulinis geris ... 

Nesu salininkas Rusijos politikos. Bet siuo atveju visikai esu uz Rusija, kuri siai dienai vis labaiu ir labiau supama amerikos baziu po tokiu melagingu ir apgaulingu sydu kaip ... NATO.

2014-08-26 19:22

Audre Vetra Šiandien 18:59 rašė:

Be mustyniu??? Oi,geras.Stefut,jei einant gatve prie Taves pribegtu vagisius ir isakytu atiduoti rankine,kaip pasielgtumei?O toje rankineje labai svarbus dokumentai,galbut bilietas  i kelione.As tokiam tvociau rankine per galva.Aisku,gauciau atgal ir likciau be rankines.Bet man garbe neleistu atiduoti brudui mano daikto be pasipriesinimo.

Ogo, dar ir kaip kovočiau...Būtų riesta...

2014-08-26 19:24
 
Audre Vetra Šiandien 19:20 rašė:

Oi,Vikinge,nejaugi visi tokie durni!

 O ar taip sakiau ??? Vokietija, Prancusija, Norvegija ... jau susmaste. Nekalbant apie salviskas valstybes. 

Lygiai taip pat kaip ir Islandija. Nors ISlandija ir yra NATO nare. 

Bet yra paranojisku zmoniu, kurie be tariamo prieso ... gyvent tiesiog ... negali. Šypsena

 

 

 

 

2014-08-26 19:34

Piktas Dantukas Šiandien 19:21 rašė:
 
Stefa Kazdailiene Šiandien 18:38 rašė:
 
   Viską suprantu Piktuk...Nepamiršt reiktų ir Indijos...Ateityje, jei tokia bus... Klausyk, o taip taikiai persidalint neįmanoma? Be muštynių...

 

 Indija ... Pakistanas ... Iranas ... Toms valstybems dar labai toli iki to, kad galetu kazkokiu tai budu imtis dominavimo Pasaulio politikos arenoje. Nors butent jos yra pakankamai stiprios, kad stotu koalicijon su Kinija ir Rusija.

Taikaus pasidalijimo nebus del vienos mazos priezasties ... Kol zvanginama ginklais ir ginklu pagalba brukama sava demokratija ir psaulinis geris ... 

Nesu salininkas Rusijos politikos. Bet siuo atveju visikai esu uz Rusija, kuri siai dienai vis labaiu ir labiau supama amerikos baziu po tokiu melagingu ir apgaulingu sydu kaip ... NATO.

Kažkada skandavo,- "Deutchland uber alles...", vėliau,- " Ruskij jazik - jazik mira...", dabar ,matyt, atėjo eilė kitiems...

2014-08-26 19:40

 Kas link skandavimo Vikietijoje ... tai ten ilgus tukstanmecius buvo manoma, kad Vokietija yra centras visko.

 

Kas link rusu kalbos kaip pasaulio kalbos ... tai galiu pasakyti, kad si kalba palitusi labai placiai ir ypac i Rytus. Nors toje pat Islandijoje esu sutikes zmoniu, kurie zino rusu ir ja domisi, kad yra tokiu, kurie nori jha ismokti.

 

Ne paslaptis, kad ... mandarinu kalba taip pat yra pakankamai palitusi dideleje Rytu Azijos dalyje ir Ramiojo vandenyno salynuose.

 

Taciau jei kalbet atvisrai, kas dominuos pasaulyje ... tai cia vienareiksmiskai galima atsakyti, kad dar kazkuri laika bus tos dvi super valstybes, kol viena is ju ... bus priversta pasitraukti. O trauktis teks JAV. Nes nera tokios valstybes, kuri nebutu tiek pries save nusistaciusi kitu valstybiu, kaip JAV.

2014-08-26 20:08

Piktas Dantukas Šiandien 19:40 rašė:

 Kas link skandavimo Vikietijoje ... tai ten ilgus tukstanmecius buvo manoma, kad Vokietija yra centras visko.

 

Kas link rusu kalbos kaip pasaulio kalbos ... tai galiu pasakyti, kad si kalba palitusi labai placiai ir ypac i Rytus. Nors toje pat Islandijoje esu sutikes zmoniu, kurie zino rusu ir ja domisi, kad yra tokiu, kurie nori jha ismokti.

 

Ne paslaptis, kad ... mandarinu kalba taip pat yra pakankamai palitusi dideleje Rytu Azijos dalyje ir Ramiojo vandenyno salynuose.

 

Taciau jei kalbet atvisrai, kas dominuos pasaulyje ... tai cia vienareiksmiskai galima atsakyti, kad dar kazkuri laika bus tos dvi super valstybes, kol viena is ju ... bus priversta pasitraukti. O trauktis teks JAV. Nes nera tokios valstybes, kuri nebutu tiek pries save nusistaciusi kitu valstybiu, kaip JAV.

sesk, 5

2014-08-26 20:10

mes turim atiduot 5agarba rusijai, kuri tai5 kantriai kencia   Amerikos   vasalu  lojimo

 

Iš viso įrašų: 182
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Travelling

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama