Diskutuok šioje temoje!

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi diskutuoti šioje ir daugybėje kitų diskusijų temų.

Iš viso įrašų: 37

Kodel Kaunas buvo laikinoji sostine

Autorius:
Sukurta: 2009-02-02 23:21
Nerijus Kutka

Pasisakymų: 456

Sukurta temų: 1

2009-05-24 11:30

Ligita Ligitka Šiandien 11:15 rašė:

manau,kad jus abu ne i tema pavaret. cia tema apie Kauna Šypsena o prie ko Klaipeda? kuris temos zodis buvo neaiskus? Šypsena

i tema i temaistorija viena ir jos nesuklastosit ,civiliokai!

Nerijus Kutka

2009-05-24 11:29

Vaclovas Miceika Šiandien 11:12 rašė:

Nėrijus Kutka Šiandien 10:32 rašė:

na jo nenorite ausinti burnos,neturite laiko pastebejauprisidengete rasliava kurios pati net neskaitete,manauo kur dabar gyveni:lietuvoje,prusijoj,zemaitijoj...???!!!

Nerijau, tu cia pavarei. O is kur tu zhinai, kad zhmogus neskaite? Kaip sakoma kievienas matuoja pagal savo sugedimo laipsni. Man kaip tik pasirode, kad ji kaip tik ir skaite. Tiesiog skaiciau kai kurias is tu brosiuru, nes knygomis jas nepavadinsi. Moteriskes vietoje net nebuciau i tavo litanijas demesio kreipes, alia "pirk drambliuka", o ji mat idealiste, mano, jei ji yra mastanti, mat ir visi yra tokie... Ir pasirodo skirtumas, kultura tarp taves ir jos. Gali neatsakyti, bo neatrasysiu, as ne ji. Alia negaliu susilaikyti kai matau tokius...

as nerasiau kad tikrai neskaite ,rasiau manau.o gerbiamasis tu i save zvilgtelk,ir manau nusiraminsi,as jau bent suprantu ka rasau

L D
L D

Pasisakymų: 108

Sukurta temų: 3

2009-05-24 11:15

manau,kad jus abu ne i tema pavaret. cia tema apie Kauna Šypsena o prie ko Klaipeda? kuris temos zodis buvo neaiskus? Šypsena

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-05-24 11:12

Nėrijus Kutka Šiandien 10:32 rašė:

na jo nenorite ausinti burnos,neturite laiko pastebejauprisidengete rasliava kurios pati net neskaitete,manauo kur dabar gyveni:lietuvoje,prusijoj,zemaitijoj...???!!!

Nerijau, tu cia pavarei. O is kur tu zhinai, kad zhmogus neskaite? Kaip sakoma kievienas matuoja pagal savo sugedimo laipsni. Man kaip tik pasirode, kad ji kaip tik ir skaite. Tiesiog skaiciau kai kurias is tu brosiuru, nes knygomis jas nepavadinsi. Moteriskes vietoje net nebuciau i tavo litanijas demesio kreipes, alia "pirk drambliuka", o ji mat idealiste, mano, jei ji yra mastanti, mat ir visi yra tokie... Ir pasirodo skirtumas, kultura tarp taves ir jos. Gali neatsakyti, bo neatrasysiu, as ne ji. Alia negaliu susilaikyti kai matau tokius...

Nerijus Kutka

2009-05-24 10:32

Ruslita Golovinskaja Šiandien 08:43 rašė:

Jus kabinejates prie zhodzhiu, o tai nieko bendra su istorija neturi. Memel-Klaipeda, Karaliauchius-Königsberg, dab. Kaliningradas kas kinta. Tikrai manes neivelsite i beprasmius ginchus. Visai nenusiteikusiu jums kazhka irodineti, nes tam, kuris nenori tiketi nera prasmes ir irodineti. Tikite jus tuo, netikite, man vistiek. Aushinti burona, gaishinti laika, dekui, tai ne man. Jei yra toks poreikis zhinoti, jus tam turite labai geras salygas i-neta, ieshkokite ir rasite, jau nekalbu apie bibliotekas.

Siulau paskaityti:

Jasas R. "Didysis prusu sukilimas", Pakarklis P. "Kryzhiuochiu valstybes santvarkos bruozhai", Lukshaite I. "Reformacija Lietuvos Didzhiojoje Kunigaikshtysteje ir Mazhojoje Lietuvoje", Matulevichius A. "Mazhoji Lietuva XVIII amzhiuje", Kaunas D. "Mazhosios Lietuvos knyga 1547–1940", Pocyte S. "Mazhlietuviai Vokietijos imperijoje 1871–1914".

Manychiau, siu knygu pakaks, tam kas rimtai tuo domisi. Kartais reikia pachiam padirbeti, kad isisamoninti faktus Negaliu atimti ish jusu pazhinimo dzhiaugsmo.

Ruslita Golovinskaja

Pasisakymų: 719

Sukurta temų: 0

2009-05-24 08:43

Jus kabinejates prie zhodzhiu, o tai nieko bendra su istorija neturi. Memel-Klaipeda, Karaliauchius-Königsberg, dab. Kaliningradas kas kinta. Tikrai manes neivelsite i beprasmius ginchus. Visai nenusiteikusiu jums kazhka irodineti, nes tam, kuris nenori tiketi nera prasmes ir irodineti. Tikite jus tuo, netikite, man vistiek. Aushinti burona, gaishinti laika, dekui, tai ne man. Jei yra toks poreikis zhinoti, jus tam turite labai geras salygas i-neta, ieshkokite ir rasite, jau nekalbu apie bibliotekas.

Siulau paskaityti:

Jasas R. "Didysis prusu sukilimas", Pakarklis P. "Kryzhiuochiu valstybes santvarkos bruozhai", Lukshaite I. "Reformacija Lietuvos Didzhiojoje Kunigaikshtysteje ir Mazhojoje Lietuvoje", Matulevichius A. "Mazhoji Lietuva XVIII amzhiuje", Kaunas D. "Mazhosios Lietuvos knyga 1547–1940", Pocyte S. "Mazhlietuviai Vokietijos imperijoje 1871–1914".

Manychiau, siu knygu pakaks, tam kas rimtai tuo domisi. Kartais reikia pachiam padirbeti, kad isisamoninti faktus Negaliu atimti ish jusu pazhinimo dzhiaugsmo.

Redagavo: (2009-05-24 08:57)
Nerijus Kutka

2009-05-23 21:13

Ruslita Golovinskaja Šiandien 18:07 rašė:

Nelaikinas prieglobstis, o oficiali sostine. Tai paremta dokumentais. Machiau savo akimis, rode istorikas J. Zhukas, ta tema kalbejom su A. Nikzhentainiu. Tai profesionalus istorikai, Tarp kitko, jie buvo ish septyniu bendraautoriu,prisidejusiu prie ishleistos knygos "KLAIPEDA. Istorija populiariai" kurimo,  2002 metais, kai Klaipeda shvente 750 metu sukakti. Jei gerai pamenu, shis leidinys buvo paremtas savivaldybes.

ruslita tu man neatsakiai vieno daliko:iki kada egzistavo tikroji prusija,o ne teritorija kazkieno dalis?atsakyk ir viskas tuo pasakytata prasme valstybe su sava kalba ir tikejimu ,kulturao tarp kitko 1807 klaipeda dar vadinosi ne klaipeda,o jei neklistu memelburg

Ruslita Golovinskaja

2009-05-23 18:07

Nelaikinas prieglobstis, o oficiali sostine. Tai paremta dokumentais. Machiau savo akimis, rode istorikas J. Zhukas, ta tema kalbejom su A. Nikzhentainiu. Tai profesionalus istorikai, Tarp kitko, jie buvo ish septyniu bendraautoriu,prisidejusiu prie ishleistos knygos "KLAIPEDA. Istorija populiariai" kurimo,  2002 metais, kai Klaipeda shvente 750 metu sukakti. Jei gerai pamenu, shis leidinys buvo paremtas savivaldybes.

Nerijus Kutka

2009-05-23 17:30

Ruslita Golovinskaja Šiandien 17:04 rašė:

Mielai prashom.

http://ausis.gf.vu.lt/mg/nr/2002/11/11nap.html

Tikiuosi, shi pirmoji nuoroda pagooglinus, kuri pasitaike po ranka tiks

ruslita,kiek teko skaityti,ne vien tavo linka, niekur neradau:klaipeda prusijos valstybes sostine,teko matyti kad rasytu faktiskai sostine,bet tik todel kad ten tuo metu buvo karaliskoji seima,o tokios savarankiskos karalistes ar valstibes nebebuvo,ji jau nukariauta napoleono buvo .sostine prusijos buvo magdeburgas,karaliaucius,berlynas,bet klaipeda tik prieglobsti,karaliaus seimai, suteikes miestas.

Ruslita Golovinskaja

2009-05-23 17:04

Mielai prashom.

http://ausis.gf.vu.lt/mg/nr/2002/11/11nap.html

Tikiuosi, shi pirmoji nuoroda pagooglinus, kuri pasitaike po ranka tiks

Nerijus Kutka

2009-05-23 16:43

Ruslita Golovinskaja Šiandien 16:10 rašė:

Nėrijus Kutka Šiandien 15:49 rašė:

koki tu cia brieda neshi?prusijos valstybe !ir troja cia ne vietoj.kur tu istorijos mokinaisi???ir as nesaukiu o stengiuos perteikti ka normalus istorijos mokytojas tau turetu pasakyt uz tokias zinias

Dekui uzh rupesti, bet nereikia, mano istorijos zhinios buvo ivertintos labai gerai. Esu Klaipediete ir savo krashto istorija labai domiuosi. Jei tie faktai yra jums nezhinomi, tai nereishkia, kad to nera ir kad tai nesamone. Nesaugokite taip jau savo smegenines, pleskite savo akirati. O Trojos atradimas ir sasajos su Klaipeda, tai idomus istorinis faktas ir tiek.

na apsviesk gerbiamoji mano apsaugotas smegenis:kada aplamai egzistavo Prusijos valstybe?

Ruslita Golovinskaja

2009-05-23 16:10

Nėrijus Kutka Šiandien 15:49 rašė:

koki tu cia brieda neshi?prusijos valstybe !ir troja cia ne vietoj.kur tu istorijos mokinaisi???ir as nesaukiu o stengiuos perteikti ka normalus istorijos mokytojas tau turetu pasakyt uz tokias zinias

Dekui uzh rupesti, bet nereikia, mano istorijos zhinios buvo ivertintos labai gerai. Esu Klaipediete ir savo krashto istorija labai domiuosi. Jei tie faktai yra jums nezhinomi, tai nereishkia, kad to nera ir kad tai nesamone. Nesaugokite taip jau savo smegenines, pleskite savo akirati. O Trojos atradimas ir sasajos su Klaipeda, tai idomus istorinis faktas ir tiek.

Redagavo: (2009-05-23 16:19)
Nerijus Kutka

2009-05-23 15:49

Ruslita Golovinskaja

2009-05-23 11:37

Kam taip klykti, ir demonstruoti savo spragas. Sakot du, na gerai padesiu shiek tiek praplesti akirati.

1807 m. karo su Prancuzija (su Napoleonu) metu Klaieda tapo Prusijos valstybes sostine. I Klaipeda, be gausios karalishkosios sheimos nariu ir ju giminiu, atvyko keli shimtai aukshto rango karishkiu, valstybes trnautoju, pabegeliu ish uzhimto krashto. Karalius Frydrichas Vilhelmas III ir karaliene Luize apsistojo buvusiuose L. Lorcko namuose, kurie 1807 m. priklause jo zhentui F. konsencijui, Argelanderio namuose gyveno sosto ipediniai.

Dar idomus faktas apie Klaipeda. H. Schliemann, tas kuris atrado Troja, buvo Klaipedos gyventojas, jis praturtejo po Klaipedos gaisro, kuris vyko1854 m. Jo sandeliai nesudege, nes stovejo Danes upes pakranteje ir dabar juos galime pamatyti. Taigi, tam, kad butu surasta Troja reikejo, kad sudegtu Klaipeda.

Man tenka tik apgailestauti del jusu zhiniu bagazho, Nerijau

Redagavo: (2009-05-23 11:38)
Nerijus Kutka

2009-05-22 20:25

Ruslita Golovinskaja 2009-05-01 18:18 rašė:

Buvo laikas ir Klaipeda buvo Prusijos sostine, na ir kas

SESK TAU DVEJETAS!!!!!!!!!!!!!ar cia naujas anikdotas???cia pati tokia nesamone sumastei ar kas padejo?mars i mokykla kurso kartot!!!!

Nerijus Kutka

2009-05-22 20:20

Ligita Ligitka 2009-02-23 17:37 rašė:

rytis masionis 2009-02-02 23:21 rašė:

o po to kitu laiku vel perkele sostine i Vilniu?

kaip minejo Audrius, Kaunas tapo laikinaja sostine po to,kai lenkai uzeme Vilniu. kai atgavome Vilniu, atgavome ir sostineŠypsena tiksliau atsikovojome.

ir kas gi uz ja kovojo???gal tiksliau ruskio pagalba atgavome???

Ruslita Golovinskaja

2009-05-01 18:18

Buvo laikas ir Klaipeda buvo Prusijos sostine, na ir kas

L D
L D

Pasisakymų: 108

Sukurta temų: 3

2009-02-23 17:37

rytis masionis 2009-02-02 23:21 rašė:

kaip minejo Audrius, Kaunas tapo laikinaja sostine po to,kai lenkai uzeme Vilniu. kai atgavome Vilniu, atgavome ir sostineŠypsena tiksliau atsikovojome.

Audrius Medzevicius

Pasisakymų: 18

2009-02-02 23:27

tai, kad lenkai buvo uzeme,

Rytis Ma

Pasisakymų: 41

Sukurta temų: 34

2009-02-02 23:21

Iš viso įrašų: 37

Mūsų Lika

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama