Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 131

kas geriau,arbata ar kava?

Autorius:
userPhoto

Sukurta: 2009-02-02 18:29
Neegzistuojantis vartotojas
2009-02-02 18:29

ka labiau megstate,kodel? gal geriat ne del to kad norit,o del to kad reikia?

Ina Natkaitė-Švainickienė

Pasisakymų: 5

Sukurta temų: 0

2009-02-17 18:29

Kavą megstu gerokai labiau nei arbatą Šypsena. Tiesiog megstu, o ir tonusą pakelia nors ir neilgam (esu hipotonikė Šypsena )

2009-02-18 19:50

na nelabai gerai tiems zmonems kurie nuo kavos jau priklausomi..va pvz mano sesuo negali ryte neisgert kavos,ji gali nepavalgyt,bet ne neisgert kavos..o jei neisgeria nervuota visa diena buna..o tai jau nera gerai,ji nuo jos jau priklausoma,as tai vertinu neigiamai,tai vos ne kaip narkotikas..

Liudvika U

Pasisakymų: 7

2009-02-19 11:53

Skonio ir žmogaus apsisprendimo reikalas.  Aš vienodai gerai vertinu abu gėrimus, kai viskas vartojama su saiku. Šypsena Man kava ir arbata papildo viena kita. Šypsena

2009-02-19 14:05

kai su saiku tai viskas geraiŠypsena

Liudvika U

2009-02-19 14:08

Ar tikrai? 

2009-02-19 14:09

na taip

2009-02-19 14:09

yra posakis "kas perdaug tas nesveika",cia jis taip pat tinka manau

Liudvika U

2009-02-19 14:13

O kaip žinoti, kada per daug? 

2009-02-19 14:15

tada kai jau supranti kad tai tapo priklausomybe,arba kai jau darosi bloga nuo to kas anksciau patiko..na priklauso nuo situacijosŠypsena

Liudvika U

2009-02-19 14:19

O va tavo sesė, kaip minėjai anksčiau, ji supranta, kad kava jai tapo priklausomybe, ar čia tu taip nusprendei? 

2009-02-19 14:27

tai jau akivaizdu,na nzn tikriausiai supranta

Neringa Pauliukaite

Pasisakymų: 10

2009-02-26 22:41

patinka tiek kava, tiek arbata. priklauso nuo paros meto, bendros savijautos ir pan...

o del priklausomymes, tai nuo kavos jos neali but... as ir negaliu ryte neisgert kavos. o kiek kartu galvoju, adk butu gerai dar pusvalandi pamiegot Šypsena be jos mano visa diena suniui ant uodegos, nes galvos skausmai nenormalus ir viskas del zemo tonuso. tai galima sakyt su kava (gerimu, kuri megstu) isvengiu visokiu sintetiniu vaistu ir pinigu svaistymo jiems Šypsena

Jurgita Ubartaite-Platukiene

Pasisakymų: 4

2009-03-02 14:17

Man lygiai tas pats, be kavos - ne dienos!  Pritariu Neringai, nes galvos skausma tektu malsinti vaistais ir pati savijauta butu ne kokia. Gal tiesiog reiktu ne daug kavos puodeliu per diena, kad nebutu kenskminga, bet rytais ji nepamainoma

2009-03-02 16:22

tai va stai ka as vadinu priklausomybe

Neringa Pauliukaite

2009-03-02 16:23

as geriu viena rytines kavos puodeli, bet stiprios, kad visai dienai uztektu, nes nepatinka tie visi kavos gerimai is aparatu, kur vandeni rudai nudazo... jei diena labai ilga ar sunki tai dar antru puodeliu pasilepinu... seip zalioj arbatoj kofejino daugiau nei kavos, tai dar ir ta palaiko mane visa diena Šypsena

Kestutis Satkauskas

Pasisakymų: 33

2009-03-03 18:47

kafeino kiekis:

a) kavos puodelis 60-120 mg. ; b) zalia arbata 20 mg. ; c) juoda arbata 45 mg. ; d)dekafeinuota kava 1-5 mg.

O siaip kava yra naturalus stimuliantas. Stimuliuoja antinkscius gaminti adrenalina, kortizoli ir kitus hormonus. Skatina ir nedidelio kieko dopamino issiskyrima (del to ir gera). Jei zmogus stresuotas, antinksciai nusivaziave, nedamiges- tam laikui kava padeda, bet uzdangstomi simptomai, ogi reikia naikinti stresa, sveikai gyventi, gerai maitintis ir, galbut, papildai. Na, o jei zmogaus antinksciai veikia kaip reikiant, zmogaus gyvenimas palyginus normalus- jiems stimuliavimo kaip ir nereikia.

Idomu del galvos skausmo. Netiketai idomu buvo susizinoti, kad naujausi vaistai nuo migrenos reguliuoja ne ko kito, kaip mano draugo/neurotransmiterio, serotonino kiekio issiskyrima ir/ar reabsorbcija. Ech, mano kolegos kofemanai ir kofemanes. Kai zmogaus smegenyse del streso (ir kitu priezasciu) sumazeja serotonino kiekis, neuronai (nervu lasteles), bandydami pataisyti padeti, liaudiskai tariant, pradeda saudyti masiska kieki serotonino- nenaturaliai daug. O kai nenaturaliai masiskai saudo neuronai (nors fiziskai neuronuose jo isties maziau) ta serotonina, kituose neuronuose yra serotonino receptoriai, kurie skatina kraujagysles plesti ir receptoriai, kurie skatina kraujagysles susitraukti. Zodziu, gamtoje, kova visada laimi tie receptoriai, kurie skatina kraujagysles plestis. Del to nevaskulairinio tipo galvos skausmai kaip mums, kofemanams buna migrena- ir jauciames lyg kad dauzytu kraujagysles galvoj, lyg kas pumpuotu beprotiskai.

Zodziu, ironija tokia, kad serotonino yra per daug, nes jo yra per mazai. Jei jo kiekis normalus, neuronai isskiria kiek reikia normaliais kiekiais is tu savo atsargu. Jei per mazai- balaganas iseina.

1. Arba per kelis menesius sureguliuoji serotonino kieki papildais (maisto, turincio daug triptofano, is kurio kunas gamina serotonina, jau neuztenka), kad butu normalus balansas ir kad nereiketu visokiems receprotriams veikti taip kaip nereikia. Arba

2. a) geri naujausius vaistus, kurie kraujagysliu pletimasi skatinantiems receptoriams sako stop b) kraujagysliu susitraukima skatinantiems receptoriams sako taip. Arba

3. Geri paprastus vaistus kurie tiesiog blokuoja skausmo signalus. Arba

4.

Kestutis Satkauskas

Pasisakymų: 33

2009-03-03 18:53

4. griztant prie 1. punkto: neveltui zmonems, kurie serga migrenos tipo galvos skausmais duodami antidepresantai, kurie vienokiu ar kitokiu budu padidina serotonino kieki, paprastai ne papildo smegenu serotonino atsarga, bet sumazina serotonino perdirbima.

Na, o musu mylima kava nuo galvos skausmu padeda del to, kad ji spazmuoja kraujagysles.

Del to baisiausi skausmai buna zmonems, kurie isvarge, kuriu serotonino atsargos isseke ir kurie staiga laikinai/ilgam laikui nebegeria kavos- tada plyste plysta galva. Ir atskuba kava i pagalba.

2009-03-03 19:42

aisku...

Neringa Pauliukaite

2009-03-03 23:00

puodelyje sutinku del kofeino kiekio. as kalbejau apie kieki 100 gramu (nesunku palyginti, per kiek laikoisgeriam kavos 100 gr ir zalios arbatos )

del vaistu ir papildu.... kokio velnio i save kimsti visoki sintetini slamsta (kad ir pati naujausia)? suprantu, adk sureguliuoja viska ka reikia ir kaip reikia organizme ir pan. bet kiek ilgam?

Redagavo: (2009-03-03 23:01)
Iš viso įrašų: 131

RENGINIAI mano kai..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama