Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

  • Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 169
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Orchideju prieziura

Autorius:
Sukurta: 2009-02-23 14:28
Edita Baltrusaityte Kissner

Pasisakymų: 14

Sukurta temų: 1

2009-02-23 14:28

Ką daryti, kad egzotiški žiedai žavėtų ilgiau?

Orchidėjomis rūpinkimės su meile
Sakoma, kad orchidėjos – legendomis apipinti augalai. Egzotiški žiedai sukėlė didžiulį susidomėjimą vos pasiekę Europą. Su meile prižiūrimos gėlės šeimininkus apdovanoja ypatingais žiedais. Orchidėjos gali žaliuoti net šimtus metų ir tapti iš kartos į kartą perduodama šeimos relikvija. Ką gi daryti, kad egzotiški žiedai džiugintų vėsiomis žiemos dienomis?

Populiarusis Falenopsis mėgsta šviesą
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad orchidėjas prižiūrėti ir auginti labai sudėtinga, tačiau taip nėra. Geriausia pradėti nuo populiariausios ir labiausiai paplitusios rūšies – Phalaeonopsis (liet. Falenopsis). Šios gėlės spalvų paletė labai plati – nuo baltos iki beveik juodos spalvos. Be to, gerai prižiūrimo augalo žiedais galima gėrėtis net iki šešių mėnesių.

Phalaeonopsis orchidėjos mėgsta saulės šviesą, todėl geriausiai auga ant palangių. Orchidėjoms labiausiai tinka rytų pusėje esantys langai. Vakarų pusėje esantys langai taip pat tinka, tačiau gėles reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad nepradėtų gelsti lapai. Žiemą, kai saulės nėra daug, orchidėjas laikykite prie pietų pusėje esančių langų.

Tinkama temperatūra ir drėgmė
Phalaeonopsis orchidėjoms palankiausia temperatūra yra nuo +18 iki +27° C. Optimali temperatūra naktį - +18, o dieną +22-+27° C. Labai aukšta temperatūra lėtina orchidėjų augimą, o vėsuma kenkia žiedams. Jei pradeda formuotis žiedai, venkite temperatūros svyravimų, nes žiedai gali žūti dar neprasiskleidę.

Auginant orchidėjas, svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės lygį. Tinkamiausias drėgmės lygis yra tarp 50 ir 75 % santykinės drėgmės. Šiltuose namuose pasirūpinkite specialiu orchidėjų drėkinimu. Įstatykite augalą į drėkinimui skirtą padėklą su žvyru ir vandeniu, bet jokiu būdu neleiskite šaknims mirkti vandenyje.

Labai svarbu sistemingai laistyti orchidėją. Phalaenopsis nemėgsta sausros, todėl geriausia laistyti gėlę apytiksliai kartą per savaitę. Pastovi drėgmė sudaro palankias sąlygas orchidėjos šaknims vystytis, todėl periodiškai tikrinkite drėgmę vazonėlyje. Galite pasverti vazonėlį su palaistytu ir nepalaistytu augalu, kad galėtumėte numatyti laistymo laiką pagal svorį. Laistykite atsargiai, kad ant lapų nesusikauptų vanduo. Stenkitės, kad vandens lašai nesikauptų ten, kur formuojasi nauji lapai.

Aktyviu orchidėjos augimo metu naudokite trąšas. Rugsėjo mėnesį naudokite trąšas žiedams stiprinti. Trąšas naudokite pagal instrukciją, esančią ant pakuotės.

Persodinkite ir džiaukitės naujais žiedais
Phalaeonopsis orchidėjas patariama persodinti kartą per metus, nes orchidėjos gali „išaugti“ vazonėlį, išnaudoti visas grunte esančias medžiagas arba šaknys gali pradėti gesti. Norėdami persodinti gėlę, išimkite ją iš vazono ir leiskite žemei nubyrėti nuo šaknų. Pašalinkite negyvas šaknis. Nenaudokite perdidelio vazono. Gėlės šaknys turi lengvai tilpti į indą. Įstatykite gėlę ir užberkite šaknis specialiai orchidėjoms skirtu žemių mišiniu. Persodintą augalą laistykite ir tręškite įprasta tvarka.

Reguliariai apžiūrėkite orchidėją, nes šiuos augalus taip pat puola kenkėjai. Juos šalinkite cinamono (tai natūralus fungicidas), muilo arba izopropilo alkoholio tirpale pamirkytu skudurėliu.

Sveikos ir gerai prižiūrimos orchidėjos gali žydėti du-tris kartus iš eilės. Nužydėjus pirmiems žiedams, apžiūrėkite žiedynstiebį. Ant jo gali būti šviežių gumbelių. Suskaičiuokite tris gumbelius nuo žiedynstiebio pagrindo ir nupjaukite žiedynstiebį iš karto už trečio gumbelio. Pjūvio vietą pabarstykite medžio anglies arba cianamono milteliais. Jei augalas sveikas ir metu laikas tinkamas, po keleto savaičių sulauksite naujų žiedų. Su meile prižiūrimų orchidėjų žiedai džiugins Jus vėsiomis žiemos dienomis.

Edita Baltrusaityte Kissner

Pasisakymų: 14

Sukurta temų: 1

2009-03-26 12:55

sekmes

Grazina Papečkienė

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2009-04-12 09:33

Pavasaris žadina sielą.
Jau skamba Velykų garsai.
Nors pievos dar nuogos, be pienių,
Tespindi margučių šimtai!

Inga Mačionytė

Pasisakymų: 30

Sukurta temų: 0

2009-05-25 08:19

Prieš du mėnesius gavau orchidėją dovanų.ir dabar ji atrodo taip pat,nei vienas žiedelis nenukrito

Edita Baltrusaityte Kissner

Pasisakymų: 14

Sukurta temų: 1

2009-05-25 15:05

jos ilgai zydigali taip ir puse metu prazydeti

Ina Pečeliūnienė

Pasisakymų: 15

Sukurta temų: 1

2009-05-28 09:27

Gal kas galetu pasakyti, kur galima isigyti egzotiskesniu orchideju rusiu?

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-05-29 22:00

 Jei Lietuvoje - www.orchidejos.lt 

Violeta Malikėnienė

Pasisakymų: 3

Sukurta temų: 0

2009-07-29 21:30

 Girdėjau, kad orchidėjas sodinti galima tik į skaidrius vazonėlius, kad šaknys gautų šviesos.Tikriausiai orchidėjas galima persodinti tik nežydinčias, kaip ir kitus augalus. Pas mame žydi be perstojo, kai baigia vieni, pradeda kiti  Ačiū 

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-07-31 11:03

 Tikrai neprivaloma sodinti į permatomus. Falenopsius auginti permatomuose tiesiog patogiau, nes lengviau matyti, kada laikas laistyti, kokia substrato ir apskritai šaknyno būklė.

Persodinti be abejo geriau nežydinčias. Geriausias laikas - pavasarį, kai augalas pradeda aktyviau augti ir pajuda šaknys - naujos šaknys lengviau prisitaiko po persodinimo. Esant skubiems atvejams persodinėjama pagal būtinybę - pvz, jei šaknys ima pūti... Tokiu atveju apskritai norint augalui gero rekomenduojama žiedstiebius nupjauti, kad be reikalo neeikvotų jėgų. Sustiprėjęs falenopsis žiedais atsidėkos ir vėliau 

Ingrida Cirtautienė

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2009-08-09 12:57

sveikos,gavau nuo vyro dovanu orhidejau ,ilgai ji man zydejo kau nuzydejo nupjoviau stieba ties treciu nareliu kaip ir rase cia bet jis man dziuvo dziuvo ir nudziuvo,pradejo ir lapai gelsti maniau jau viskas jai nunesiau i miegamaji ant palanges palikau ja galvojau kaip bus taip,palaisciau ir tiek,po kiek laiko ziuriu kad ji lapelius leidzia naujus ir pradejo leisti stieba ,kaip apsidziaugiau,o manaiu jau viskas jai,pas mane rytine saule sviecia iki pietu saule visad gal jai ant palanges patiko,dabar atsinesiau ja i kita kambari padejau sviesoje kad negautu tiesioginiu saules spinduliu,tik man pasakykite kodel man tas pirmasis kotas nudziuvo

kiek jusu spanieliukui laiko?

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-08-09 16:05

 Tiesiog tas žiedstiebis atgyveno savo   Išleis naują...

Inga Mačionytė

Pasisakymų: 30

Sukurta temų: 0

2009-08-16 13:29

mano gėlelė jau baigia nužydėti.ką man dąryti toliau/?nupjauti žiedynstiebį ar palikti?

Ina Miseviciute-Grigiene

Pasisakymų: 31

Sukurta temų: 0

2009-08-16 20:50

paskaitykite pati pirmaji  Editos pasisakyma ir ten yra parasyta

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-08-20 16:08

Mano mama turi daug orchideju, ir visos neisivaizduojamai grazios.. sakos net luzta nuo ziedu, pirma kart maciau, kad orcideja taip zydetu.. Isvaziavau mokytis i anglija ir pasiilgau to grozio, todel isigyyjau viena gelyte cia.. Kolkas tik nedideli 5ziedeliai.. tokia tik buvo pirkti.. Zinau, kad orchidejos megsta  saules sviesa, taciau anglijoj jos nera labai daug, o ir langai netinkamoje puseja.. nezinau kaip man cia seksis .. Aplamai kiek turejau geliu tiek numarinau :// Labai tikiuosi, kad ir sitos gelytes neistiks toks likimas..

Ina Miseviciute-Grigiene

Pasisakymų: 31

Sukurta temų: 0

2009-08-20 16:15

mano marti turejo nusipirkus orchideju ten, pirmus metus zydejo graziai ir ziedu buvo nemazai, bet siemet sake baigia numirti visos

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-08-20 21:23

Oj nebegazdinkit Verkti Jau ir taip is manes ne kokia gelininke.. Šypsena na tikiuosi viskas bus gerai.. Šypsena kad tik neperlaistyti

Ina Miseviciute-Grigiene

Pasisakymų: 31

Sukurta temų: 0

2009-08-20 21:44

nepergyvenk , viskas bus gerai, cia apacioj paskaityk pati pirma straipsneli, ten yra daug parasyta apie prieziura

Roma Gumauskienė

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2009-08-22 09:21

Tai pačios gražiausios ir nuostabiausios gėlės iš visų,kurias auginu.Dabar turiu jų dešimt,šešios žydi,trys leidžia naujus žiedynstiebius.Iš jų dvi žydi antrą kartą ir žiedai daug gražesni,nei buvo pirktos.Didelė dalis jų pirkta nukainuotos,parsinešusi ištraukiu iš vazonėlio,apžiūriu šaknis,nuvytusias,papuvusias pašalinu,išrenku kempinės gabaliukus jei randu ir pasodinu atgal.Na tai kas,kad nukrenta keletas žiedelių,arba iš vis jų nėra,žinau,kad ateis laikas,išleis naują žiedynstiebį ir džiugins naujais žiedais.Ir auga jos ant pietinio lango.

Ina Miseviciute-Grigiene

Pasisakymų: 31

Sukurta temų: 0

2009-09-14 17:59

siandien parsiveziau nusipirkus orcideja, tai pries islipant is troleibuso viena babulensija sako ,ar jus zinot kiek neigiamos energijos i namus parsivezat, argi sakau tokios geles gali skleist neigiama energija

Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2009-09-15 13:25

Na kai as nusipirkau tai pas mane tik teigiama.. Kvatotis nes gelytes tik 2 ir taip pasikeite pats kambarys.. toks  mielas liko.. Šypsena

Iš viso įrašų: 169
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mano seimynele:)))

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama