Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 21

Dvasingumo samprata

Autorius:
userPhoto

Sukurta: 2009-03-02 10:34
Neegzistuojantis vartotojas
2009-03-02 10:34

Kaip ir kada galima ,,atpažinti,, ar tiesiog įžvelgti žmogaus dvasingumą? Prieš užmezgant žmogiškuosius santykius nepriklausomai nuo lyties, būtų svarbu iš anksto žinoti koks iš tiesų yra žmogus. Išorė paprasčiausiai yra matoma, tačiau vidus - paslėptas. Tai gelmė, kuri neafišuojama. Ji atsiskleidžia palaipsniui. Bendraujant ar bandant/stebint žmogaus vidinę esmę intrigomis, provokacijomis per pasireiškiantį elgesį? Dvasingas - tai toks koks esi? Ar tai noras būti geresniu? Ar tai tiesiog vidinė stiprybė? Kitame poliuje -silpnadvasiškumas. Manau, kad daugumai iš mūsų imponuoja stiprūs optimistai, energingi ir linksmi, komunikabilūs žmonės. Tačiau kiek vėliau pastebi, kad tokio žmogaus viduje- niūri pilkuma, jokio dvasingumo. Ir tada ateina nusivylimas kartu su emociniu išgyvenimu dėl netekties. Verktiiš patirties).

Danguole Svalkuniene

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2009-03-16 23:35

Manau dvasingumas pasireiskia labiausiai zmonems,kurie pabuna komos busenoje ir atsibunda, pamate vadinamaji tuneli i sviesa. Dar seni zmones,kai jaucia kad arteja nezinomybe,mirtis. Yra zmoniu kurie dvasingi,bet tiktai sausu tikejimu, turiu omenyje lanko baznycia kiekviena sekmadieni, taciau tai ne visada susije kad tas zmogus bus geras kitiems. Zinau zmogu,kuris tikrai vadintusi dvasingas,bet nepadejo savo giminaiciams bedoje, nors galejo. Tai sakyciau tada ne dvasingumas o daugiau tik pamaldumas.

Man dvasingumas daugiau reiskia saves kaip dvasios,kaip dievo kurinio suvokimas.

Laima Zienkiene

Pasisakymų: 5

2009-07-16 09:32

As galvoju, kad man lengva pamatyti dvasingus zmones, nes tenka bendrauti su tam tikra zmoniu kategorija, kur zodziai nera pirmoje vietoje. Netikiu kalbomis, vertinu tik zmogaus elgesi. Dvasingas zmogus nebutinai turi eiti i baznycia. Man patinka paprasti zmones, nes jie dazniausiai nera sugadinti pinigu, nera apsvaige nuo savo grozio, proto. Jeigu grazi zmogaus isore, jis dazniausiai buna tuscias viduje. Todel mieliau renkuosi bendrauti su negraziais zmonemis.

LINA ADOMAVICIUTE

Pasisakymų: 6

2009-07-16 23:18

Ką reiškia dvasingas? Ką reiškia tuščias? Kodėl gražus negali būti dvasingas? Ir kurio išorė yra graži, o kurio negraži? Žmonės yra tik tokie, kokie jie yra.... o dar labiau - jie yra tokie, kokius mes juos matome. Yra sudarytas "gražaus" žmogaus steriotipas- jei jis kitoks, vadinasi jis negražus? O jei jis neatitinka kriterijų, pagal kuriuos mes nusprendžiame ar žmogus dvasingas ar ne- vadinasi jis nedvasingas? O gal jis tiesiog neatitinka mūsų susidaryto ( įpiršto, nustatyto, primesto, minios nubalsuoto) steriotipo? Matome vaizdą, kuris mums atrodo ne toks, kokį norėtume matyti ir galvojame, kad tai reikia pakeisti, jis ne toks, neatitinka nusipiešto vaizdo galvoje..... ? Turbūt ne, vaizdo veidrodyje nepakeisi.... reikia keisti požiūrį į vaizdą ..... Nėra vienokių ar kitokių žmonių.... jie tiesiog yra - o jei neatitinka mūsų nusipiešto vaizdo- galbūt mes tą vaizdą turėtumėm persipiešti, o ne rinktis žmones, skirstyti juos, lyginti ....... Jei mums nepatinka kas nors kitame žmoguje.... tai ne jis yra "kažkoks", o mes esame per daug save sureikšminę ir manantys, kad galime juos lyginti. O juk dažniausia lyginame pagal savo vaizdą..... nes jaučiamės geresni už juos. Visi esame iš ten pat, visi vienodai mylimi ir vienodai reikšmingi JAM, negi būnant Jo vaiku gali skirstyti savo brolius, lyginti juos, nusivilti jais..... Nusimeskim tą susireikšminimo naštą - o tereikia tik pakeisti požiūrį į matomą vaizdą ir pamatysime, kad visi esame ypatingai vienodi

Laima Zienkiene

2009-07-24 19:41

Kad ir kaip besistengtume visus žmones matyti gražiais, taip nėra. Yra posakis, kad pasaulis margas. Ar galima sakyti ant prasigėrusio žmogaus, kad jis dvasingas, ypatingas? Galbūt kažkada jis toks buvo, bet dabar taip nėra. 

Kalbant apie išvaizda - yra nuskriaustų likimo žmonių. Jie slepiasi namuose, kad praeiviai nevarstytų jų žvilgsniais.

Galima tai neigti, bet tai yra. Man dvasingas žmogus, galbūt tas kuris padeda kitiems, nereikalaudamas atlygio, viešumo.

Nesutinku, kad visi vienodai mylimi ir vienodai reikšmingi JAM, nes pati patyriau savo kailiu. Buvo momentas kaip aš tiesiog negalėjau eiti į bažnyčią, nes man labai skaudėjo (kalbu ne apie kūną), tiesiog verkdavau ten nuėjusi. Mano mintys buvo - kodėl mane taip nubaudė, nors aš nieko blogo nepadariau. Kai kunigas manęs paklausė, kodėl verkiu ir aš jam pasakiau, neturėjo ką man pasakyti.

Dabar negaliu sakyti, kad žaizdos užgijo, jos tiesiog paslėptos. Ir niekas jų nemato.

Gyvenimas yra gražus .

LINA ADOMAVICIUTE

2009-07-27 20:25

Kažkodėl mes galvojame, kad JIS mus baudžia..... Negi manote, kad JAM nėra daugiau ką veikti...kaip tik mus bausti, arba dar geriau- bausti mus už savo protėvių klaidas, kurių mes net nežinome???? Juk jis kūrėjas, mes sukurti jo - kad patys kurtumėm...  JIS niekada mūsų nebaudžia...mes patys save baudžiame. 1 var. - skambina sesuo.... "Mums atsitiko nelaimė, sūnus apsinuodijo, prisivalgė vaistų, guli reanimacijoj....." Čia bausmė...... ir už ką??? 2 var. - skambina sesuo.... "Sūnus suvalgė kelias tabletes migdomųjų....kokia laimė- mes spėjome jį nuvežti į ligoninę, jis reanimacijos, profesionalių medikų rankose...." Čia Dievo dovana??? Mūsų gyvenimas yra toks- kokį mes jį matome. Aš gyvenime siūlau rinktis 2 variantą.....  Suprantu, kad atrodo juokingai, save taip guosti..... bet visi įvykiai mums yra tokie, kokius mes juos matome. Ir mūsų gyvenimas yra tik mūsų minčių veidrodis, jei manote, kad tai nelaimė.... taip, tai bus nelaimė, o jei manote, kad tai JIS pagelbėjo ir dar kartą leido suprasti, kokia turiu būti atsargi su 1 metų vaiku ir kaip aš jį myliu....tai laimė, tai stebuklas, tai jausmų antplūdis.....

Kad prasigėręs žmogus nėra dvasingas?????? o kas yra dvasingas???? kokie kriterijai tai nusako..... vėl kažkieno sukurtas dvasingo žmogaus steriotipas, jo modelis.....??? Sąrašas taisyklių, kurias ykdydamas tampi dvasingu? Ar mes manome, kad jis nėra dvasingas, nes nesielgia kaip aš,o aš save laikau dvasingu????? Ar mes manome, kad jis girtauja, yra valkata....... ar kartais mes jo nesmerkiame??? ir su kuom mes jį lyginame??? ką taip sureikšminame, kad galime jį lyginti.... Ir žmonės yra tokie- kokius mes juos matome.... Išeikim iš tos minios, kuri įstato mus į rėmus, į steriotipus ir sudarytas normas..... nebūtinai dvasingas žmogus eina į bažnyčią...ir nebūtinai bažnyčioje esantis žmogus yra dvasingas.... Ir nereikia jų skirstyti ir išskirti- dvasingas- nedvasingas...... reikia keisti mūsų požiūrį į žmones ir priimti juos tokius, kokie jie yra. Jis mus myli vienodai, tik mes nežinome, kokia ta Jo meilė..... susikūriame gyvenimo scenarijų ir jei kažkas nukrypsta nuo mūsų susidėlioto kelio...vadiname tai nelaime, bausme, skriauda...... o tai gal būt Jo beribės meilės įrodymas, kad viskas kas vyksta- yra tau tik į gerą.....tik reikia tai priimti ir stebėtis, kaip JIS sugeba tiek dėmesio parodyti mums.... Gyvenime patyriau kelis labai skaudžius įvykius.....atrodė neišlipsiu iš duobės..... Tik šiandien  suprantu, kad tą duobę tai pati išsikasiau.... , o dabar labai puikiai ją užsikasinėju . Priimkim kiekvieną gyvenimo įvykį kaip dovaną, kaip staigmeną, kaip pokštą, kaip įdomų posūkį...... atsisakykim sukurtų steriotipų, primestų rėmų...... išsilaisvinkim..... Nėra vienokių ar kitokių žmonių- yra tik kažkieno sudaryti rėmai, taisyklės ir primesta valia- jei jų nesilaikoma- esi balta varna.... ir kažkas dar drįsta tave teisti..... Argi natūralioje gamtoje yra bent kas nors, kas būtų nereikalinga???? Mes esame Jo sukurtos gamtos dalis, ir negalime būti kažkaip skirstomi ir mums primetamos taisyklės..... vienintelės taisyklės yra JO, kurios yra mūsų mintyse ir atsispinti mūsų gyvenime.... 

Laima Zienkiene

2009-07-30 11:16

Nenoriu nieko įžeisti, nors ir skaudžiai likimo aptalžyta, nesu pikta ant žmonių ar dar kažko...

Galima užsidėti rožinius akinius ir pasaulį matyti labai gražų, bet yra momentai, kada ima ir tau juos nuima, nori tu to ar ne.

Žmogaus mirtis koks galėtų būti variantas?

LINA ADOMAVICIUTE

2009-07-30 19:32

Nereikia gyvenime užsidėti rožinių akinių...... jis ir taip rožinis...... tik mes per kitų primestas taisykles ir per savo egoizmą -to nematome. "Esu nelaiminga, mane likimas skriaudžia, nes esu negraži..... "????? Nes yra sukurtas  gražaus žmogaus modelis. Kažkas "nupiešė" gražaus žmogaus modelį...nustatė kriterijus....įstatė jį į rėmus....Jei aš kitokia- vadinasi aš negraži????? "Likimas man yra negailestingas, nes esu neturtinga"..... O kas primetė taisyklę, kad tik turtingas žmogus yra laimingas? Kad tik turėdamas pinigų gali pasiekti laimę, būti pastebėtas, daryti įtaką, diktuoti madas???? "Esu nelaiminga, nes mane išmetė iš universiteto...... neturiu geros mašinos...mane paliko vyras.....manęs negerbia vaikai..... neturiu darbo...nespėjau laiku pasiimti kredito ir nusipirkti pigaus buto.....ir .t.t. Žmogui yra primetamos taisyklės, kurios diktuoja - kada tu jau esi laimingas. Kas tai???? Žmonių minios energija.... pagal kurią, mes visi, kaip nesamoningos, nemastančios ir miegančios avys (nieko prieš avis neturiu ) manančios, kad užuodžiame laimę, sekame ir stengiamės daryti taip kaip ji prašo. Kitaip tariant marionetės. Turiu daryti taip kaip visi.... kaimynas buvo Turkijoj....man irgi reikia.... tik uždirbęs daug pinigų gali būti laimingas...reikia dirbti.... reikia taupyti.... reikia vaikus gimdyti, nes man jau 30...... reikia plaukus dažyti, nes "tai darau dėl savęs", reikia bute gražių baldų, nes ateis svečiai, kaip jiems tai  atrodys..... turiu būti liesa, nes kitaip vyrai nežiūrės.... mano vaikai turi mokytis geriausiuose universitetuose, o aš neturiu tam pinigų...... ir .t.t. O ar turime savo nuomonę????? Ar galime elgtis ne taip kaip visi???? Ar galime gyventi taip kaip mes norime, o ne taip, kaip primetama??? Prisiimdami labai daug taisyklių, įsipareigojimų, kitų nuomonių, kankinio ir nelaimingo žmogaus rolės.... pamirštame, kad atėjome čia pagyventi -tik trumpam....... Taip, būtent... atėjome tik trumpam..... o leidžiame sau šokti pagal kitų dūdelę..... laikytis kitų sukurtų taisyklių, vykdyti jų norus ir galų gale manyti, kad viską pakeisiu.... rytoj...... nu nuo pirmadienio tai jau tikrai.....

Kiekvienas esame atėję čia tik trumpam.....kuriam laikui???? žino tik JIS. Kaip mes tą laiką nugyvensime - tik mūsų rūpestis. Galime džiaugtis kiekvienu išaušusiu rytų ir dėkoti už dar vieną galimybę, už dar vieną dieną........ Galime galvoti, kad esame skriaudžiami, kad bejėgiai ką nors pakeisti, kad niekas nevyksta taip kaip mes sugalvojome..... kiekvienas priimame sprendimą pats. Dėja reikia suprasti, kad ir kitas čia atėjo trumpam..... o dar labiau..... suprasti, kad jis mums nepriklauso..... Kad tas, kas buvo šalia.... yra tik pakeleivis mano nuostabiame kelyje..... tikiuosi ir aš jam buvau naudinga..... Iš mūsų niekas nėra atimamas...nes niekas mums ir nepriklauso...... Sunku tai priimti.... tikrai taip.  Žmonės atsiranda šalia, mes prisirišame prie jų, pamilstame juos, manome, kad labai daug jiems galime duoti... ir noriai duodame (kartais net pamiršdami save). Bet jie mums nepriklauso.... kaip ir mes niekam nepriklausome. Jei du žmonės būna šalia vienas kito.... tai tik savo laisva valia. Vaikai..... mes juos paleidžiame į šį pasaulį fiziškai..... netekti jų... tai netekti savęs..... Bet juk tai tik laikina dovana.... kurią bet kada pareikalavus turėsime atiduoti. Žinoma, kad kalbėti yra lengviau...... nei tai įgyvendinti..... Skausmas, kurį sukelia netektis.....yra nenusakomas..... bet mes tik laikini šioj žemės..... ir labiausiai nereikia galvoti, kad gyvensime tiek, kiek MES norėsime......

Rimas Bankyrass

Pasisakymų: 1

2009-08-01 00:31

Sveiki,sveiki,sveiki .Perskaiciau p.Linos A. pasisakymus-komentarus ir nusprendziau istoti i Jusu kluba.(Tikiuosiu,kad Jus nieko pries ).Siaip gana idomiu minciu ji issake ir man pasidare idomu cia truputi pabendraut.Neesu baiges jokiu universitetu ir taip toliau,bet vis dar mokausi,istojau i GYVENIMO UNIVERSITETA,visai neseniau,bet matyt anksciau man to nereikejo.Pradziai tiek,toliau-ziuresim  

2009-08-02 12:07

Sveiki,

Išties įdomu, kokie skirtingi mūsų supratimai apie gyvenimiškus dalykus. Sutinku, kad geriausia mokykla- Gyvenimo. Tai, kaip savo individualiosios knygos rašymas, remiantis savaisais išgyvenimais einant savuoju keliu, nes už patį save niekas nieko neatliks, neišspręs uždavinių tik tau vienam skirtų. Atsakomybė už patį save, manau tai svarbiausia. Už savo poelgius, sprendimus. Galima remtis visokiomis filosofinėmis teorijomis, bažnytinėmis dogmomis, priklausomai nuo to, ką žmogus pasirinko, tiksliau - kuo jis pasitiki, kas jam tinkamiausia (jam visgi būtina  kažkuo remtis, nes kitaip pasiklystų/nuklystų). Juk tam ir kuriamos socialinės taisyklės. Elgesio ,,rėmai,, būtini. Ne visi tokie supratingi elgesio prasme. Ką reiškia tinkamai ir/ar netinkamai elgtis? Žmonės skirtingi. Pvz.-exbicionistai. Jiems malonu, kai jie yra pastebimi netinkamai besielgiantys. Naršo po krūmus, stebi ir laukia aukos, kuriai galėtų pademonstruoti/paviešinti  savo organus (beje, moterų šitaip besielgiančių nėra). Tačiau tas, su kuriuo buvo taip pasielgta jaučiasi visai nemaloniai. Nesmagiai. Tai kokį požiūrį turėčiau susikurti į tokį elgesį. Stereotipinį? Taip. Toks elgesys yra netinkamas visuomenėje. Kas būtų jei tai būtų leistina? Tačiau pridėjus prie šio stereotipinio požiūrio psicho/socio/filosofinių detalių galima būtų traktuoti šį žmogaus elgesį įvairiai: kas paskatino ir etc. Ar toks žmogus būtų dvasingas šitaip besielgiantis. Manau, kad ne. Tačiau galbūt jis bus dvasingas -kitame savo poelgyje. O stereotipai suformuoti mūsų šeimos, visuomenės. Visgi, iš pradžių sureaguojame ,,stereotipiškai,,. Tokia jau būtybė-žmogus. Jis labai gerai sau geba pudrinti smegenėles. Kad tik save nuraminti, paguosti, būti/tapti geriausiu. Viskas remiasi į norus. Būtini stereotipai, nes kitaip nežinotume, kas jie tokie yra, kokių jų būna, kaip įtakoja mus. Nebūtų visuomeninių elgesio taisyklių, nebūtų ir stereotipų, arba kitaip - požiūrio į šias taisykles su kiekvieno iš mūsų įvertinimu į tai.

LINA ADOMAVICIUTE

2009-08-02 21:51

Mūsų mintys- mūsų gyvenimo veidrodis. Ir kaip bebūtų keista- visos jos yra teisingos. Jei mes manome, kad esame nelaimingi- klausau ir vykdau...... sako mūsų gyvenimas. Jei mes manome, kad aš esu kaltas...klausau ir vykdau sako mūsų gyvenimas. Jei manome, kad vyras pareis iš darbo išgėręs ir piktas ir to laukiame- klausau ir vykdau sako mūsų gyvenimas..... Blogos mintys - pritraukia tik blogį... geros - užkelia tave ant "bangos". Kodėl yra sakoma- nelaimė viena nevaikšto??? Kaip šauksi- taip atsilieps???? ir pan. Dėl to, kad įvykus "nelaimei", žmogus nusimena, pradeda galvoti koks jis nelaimingas, kaip jam nesiseka, už ką jį taip baudžia, kada tai baigsis.... klausau ir vykdau sako mūsų gyvenimas.....vat tau nelaimė ir viena nevaikšto...... Tik nepasdavę blogom mintis ir priėmę įvykį kaip faktą, kuris labai įdomiai keičia mūsų gyvenimą ir tikrai man tai tik į naudą...galime vėl pakilti ant "bangos" ir nelaukti dar vienos "nelaimės".

Mirė žmogus...... žiūrį į savo gyvenimą iš aukšto su Dievu ir aptarinėja. Mato žmogaus kelyje visada įspaustas 4 pėdas.... "Matai, aš visada ėjau kartu su tavimi.....- sako jam Viešpats.  Visada tave lydėjau, buvau šalia,kai tau manęs reikėjo".... Ir viename gyvenimo periode liko tik dvi pėdos..... "Matai, va čia tas laikotarpis, kai man buvo labai blogai ir sunku, vat taip ir žinojau, kad čia tu mane palikai, čia liko tik dvi pėdos... . tu mane palikai, kai man buvo sunkiausia: - pasipiktino žmogus....... "Tą laikotarpį..... Aš tave ant rankų nešiau"....- atsakė jam Dievas.....

Mūsų mintys.... jos visos yra geros ir teisingos... Tik gaila, kad mes negalime nuslopinti svo proto, kuris lygina, teisia, skirsto, ieško logikos, svarsto, yra laimingas arba ne, o savo sielai ...... kuri yra tyra ir bando mums sakyti, ko nori... mes liepiame palaukti, kol susikursim tokį gyvenimą, kokį mums primeta kaimynai, draugai, valdžia ir .t.t ir savo vaikams primetame tas taisykles..... taip daryti yra negerai, taip niekas nedaro, reikia mokytis, nes kitaip galėsi karves melžti, kodėl tu negali būti kaip visi, kodėl tu negali elgtis taip kaip tavo klasiokė.... Kodėl tu vis įsimyli "blogą" vaikiną.... Eisi mokytis groti smuiku...... neversk raudonuoti savo šeimos.... man dėl tavęs gėda....  O ką sako vaiko siela???? O ką sako mūsų siela ??? Ar savęs sureikšminimas - nėra mūsų gyvenimo palydovas????  Kodėl nemaloniai jaučiamės pamatę echibicionistą????? Ką čia sureišminame??? Jį???? Ar save??? Žmogaus organus??? Kuriuos turi kievienas.... ir kažkada niekas to net neslėpė.... Tik vėl... kažkas pasakė, kad juos rodyti yra negražu..... kad tai gėdinga.... kad taip niekas nesielgia, tai neetiška, jokio drovumo.....aš taip negalėčiau, kaip jis taip gali....oi kaip MAN nemalonu....  

Mūsų mintys atsispindi mūsų gyvenime...... ir visos jos tiesiog yra ( nei jos teisingos nei neteisingos..nes kas yra teisinga,o kas ne....), jos tiesiog yra.......

Laima Zienkiene

2009-08-05 10:01

Nepyk, Lina, bet savo pasisakymais tu pati dabar bandai kitiems primesti savo gyvenimo taisykles .  Jeigu visi žmonės galvotų vienodai, jie būtų tiesiog šablonas.

Tarp kitko gražiam žmogui net teismo teisėjas skiria mažesnę bausmę už padarytą nusikaltimą.

Kiekvienas savaip supranta savo laimę. Vienam - laimė, kad jis prabudo ryte ir sulaukė dar vienos dienos, kitam - pamatyti savo vaikus laimingus, dar kitam - eilinį kartą susiveikti butelį ir jį ištuštinti...

Aišku, gyvenimas turi daug spalvų ir jos visos reikalingos. Yra žmogaus jausmai: pavydas, meilė, pyktis, liūdesys, džiaugsmas... Ir jie visi yra reikalingi. Gal tuo skiriamės nuo gyvūnų , o gal nesiskiriam . Jie irgi turi jausmus, savo gyvenimo taisykles. Kuo žmogus skiriasi nuo gyvūnų?

LINA ADOMAVICIUTE

2009-08-05 21:52

Mano pasisakymai- yra mano mintys . Visur kalbėdama vartoju "mes", nes pati taip pat dar esu čia, toje situacijoje, toje minioje. Jei kas mano, kad noriu įpiršti savo nuomonę , primesti taisykles - tai jam matyt taip ir yra.  Juk negalime žmogui įrodyti, kad čia balta- jei yra juoda. O ir nesistengsiu nieko neigti...... juk negaliu žmogui uždrausti galvoti taip, kaip jis nori . Visi turime įgimtą (dovanotą) laisvą valią....... visų valia rinktis ir atsirinkti.

2009-08-06 18:52

Sveikos merginos,

Žvelkime plačiau. O kaip būtų geriau, jei būtų...-palikti kaip savaiminiam vyksmui/procesui gyvenimui lekiant. Remkimės Savimi ir rinkimės tai, kas mums geriausia (galbūt ir šiuo momentu). Nes nieko nėra amžino (gal tik amžinąjį gyvenimą-hipotezė?), viskas kinta, viskas labai dinamiška, pilna visokių akibrokštų/netikėtumų, kad ir mirktelt gali nebesuspėti. Manau, kad Lina, gal Svijaš'ą skaitai? Yra panašių minčių.

Linkiu Sėkmės ir einam vasaroti.

Laima Zienkiene

2009-08-07 09:04

Asta Poskute

Pasisakymų: 2

2009-09-25 21:10

Dvasingas zmogus yra pilnas gyvenimo isminties, yra tas kuris supranta kas yra dvasingumas , ir jokiu budu negalima dvasingumo painioti su geriu.  Mes nezinome kas yra geris o kas yra blogis. Tai labai dynamiski procesai, nustatytos kulturos ir auklejimo formos, sios savokos yra ispraustos i vienpusiskus  ir siaurus mastymo ir supratimo remus. Geris gali pasireiksti ir blogio formoje arba atvirksciai, blogis gali pasireiksti gerio formoje. Labai daznai atsitinka kad ,zmones istiesiantis pagalbos ranka, tai daro savo naudos sumetimais arba atvirksciai , tas kuris nieko nepadeda, atveria progreso ir tobulejimo kelius kencianciam. Man nereikia kad kazkas duotu pinigu tam kartui ,man reikia kad ismokytu mane amato kuris duos man duonos visam gyvenimui. Meile tai pats dvasingiausias dalykas kuria zmogus turi, musu gyvenime. Bet ir vel gi, pradekite nuo saves, jai nemokam myleti saves jokios kalbos negali buti apie dvasinguma. Dar viena salyga, meile turi buti ta tikroji kuria mes jauciame is tikruju, t.y TYRA TIESA. Myleti reikia tik tada jeigu is tikruju mylime. O kai ismoksime nemeluoti sau (ISIDEMEKITE, VISU PIRMIAUSIA SAU) musu gyvenime daug kas pasikeis. Tada dirbsite tikrai patinkama darba, tikrai mylesite mylima zmogu, turesite tikruosius draugus ir atsikratysite tais kurie buvo tik pavadinimas, jus sutiksite zmones kurie jus myli tokius kokie jus esate, ir jus juos mylesite uz tai kad jie tiesiog yra, nes jus klausysite savo vidinio as, duosite jam pilna pasirinkimo laisve. Yra zmoniu kurie gime su gilia dvasingumo ismintimi, taciau daugumai reikia praeiti kanciu kelius kad tai nusipelnytu, beje, kitiems nepadeda nei tai. Jie pragyvena daug gyvenimu kad ismoktu sia ,  gyvenimo taisykle. Zmogus gime tam kad suprastu kad i zeme jis atejo nekenteti o dziaugtis ir tol kol jis sito nesupras tol jis bus baudziamas. Nesekmes, ligos tai ir yra "spargalkes" kurios sufleruoja kad mes darome kazka ne taip, kad gincijames su dievu, kad neprogresuojame... Kancia daugumai yra dar viena salyga dvasingumui... "Ka dievas myli ta ir plaka..."  Filme  arba knygoje"Andzelika Rustauja" Andzelika pasake: "As per daug myliu savo vaikus kad juos lepinciau..." nuostabi fraze taikytina musu vaikams. Nessitenkime per daug padaryti uz vaikus, neauginkime ju siltnamio salygomis uztrenkdami jiems kelius i progresa, i pazinima, i gyvenimiska isminti ir patirti, dvasinguma. Dazniau keiskite aplinka ir kuo ivairesne, nes aplinka ypatingai formuoja zmogaus progresa i isminti ir dvasinguma. As turiu kate ir suni, ir jie gyvena po vienu stogu. Idomu, kad kate ismoko sunisku dalyku, o suo pradejo praustis kaip katinas...(Aplinkos poveikis...)

2009-09-26 13:06

Astai,

Sutinku. Zmogus su atsakomybe. Nuo to ir pradekime. Sekmes

LINA ADOMAVICIUTE

2009-09-26 16:59

Pasikartosiu.....

Ar nesureikšminame šioje vietoje labai savęs, manydami, kad Dievas tiek dėmesio mums skiria...vat kiekvieną akimirką tiesiog...stebi mus ir tik baudžia... kai nėra jam ko veikti- tai matyt pasiima "bizūną" į rankas ir vaikšto po pasaulį žiūrėdamas ką čia dar nubaudus, kuris čia toks geras ir dvasingas...kad tik jam gyvenimas mielas nepasirodytų...o kuris čia nesupranta, kad reikia džiaugtis gyvenimu...še tau irgi...  

Ir ar ne per daug mes Dievą sužmoginame, sumenkiname, "subaubiname" (kito žodžio nesugalvojau) primesdami jam tokias funkcijas...

Ir dar.... ar tik nebandome nusimesti laisvą pasirinkimą ir atsakomybę nuo savo pečių....primesdami Dievui visas mūsų "problemų" atsiradimo priežastis...

Manau visi čia esantys sutiks, kad Dievas yra viskas, kas tik yra matoma, menama, įsivaizduojama, jaučiama.... Dievas, Viešpats, Kūrėjas....ir bėja ne vienas jį įsivaizduoja panašų į ....kažką...kas gali liūdėti, kai mes blogai elgiamės, gali būti piktas, kai jį nuviliame, gali džiaugtis, kai jam įtinkame, gali nuveikti darbus, kai mes to prašome...kai kam netgi gali Dievas įsikūnyti į paveikslą, statulėlę...gali saugoti namus...gyvulius... Nu ką ir kalbėti- praktiškai visų galų meistras. Taip,  Jis yra viskas...viskas...ir dar daugiau...

Na,o dabar pabandykime įsivaizduoti kas yra Esatis... (E.Tolle). Esatis.... ???? na tai irgi kaip ir ...viskas kas yra... O jei pabandytumėm Tai pavadinti ne Dievas....o Esatis...Ar kas nors gali apibudinti  Esatį??? Ar Esatis gali bausti??? 

O dabar pavadinkime Jį-  Pasauliu (juk tai irgi viskas kas yra ir kas gali tik būti) (V. Zelandas)...Ar galit įsivaizduoti Pasaulį kaip žmogų??? kuris saugo namus... 

Nežinau ar suprasit ką norėjau pasakyti. Ne JIS mus baudžia...mes patys save baudžiam... gyvendami (nuolatos galvodami) praeities nuoskaudomis ir nelaimėmis arba ateities iliuzijomis ir baimėmis, kas gali įvykti arba kas neįvyks. Išmokime gyventi tik čia ir dabar...Ne praeitim ir ne ateitim, ne vakarykščių barniu, ne priešvalandine bėda, ne priešminutiniu skausmu, ne rytojumi, ne tuom kai rasime vyrą, ne tuom kai užaugs vaikai, ne tuom kas bus po minutės- o DABAR. Ar šią sekundę, šią akimirką - jūs turite problemų???

Asta Poskute

Pasisakymų: 2

2009-09-26 19:45

Posaki "Ka Dievas myli ta ir plaka" nereiketu taip sureiksminti, tarsi tai butu ne vietoje ir ne laiku, tuo labiau, suprasti  tai tiesiogiai yra absoliutus absurdas... Mes pakankamai supratingi ar bent jau vidutinio lygio intelektualumo (intelektualumas taip pat kebli ir filosofiska savoka) butybes, ir manau, kad dar sugebame suprasti kad Dievas nera piktas dedule kuris vaiksto su 'bizunu' ir ziuri ka prilupti'."Dievas yra vienas"-sakoma. Taciau turbut, kiek zmoniu tiek dievu. Vien zodis 'Viespats' kiek pasako. Jeigu parasytume taip: Vies    Pats, atkreiptume daugiau demesio i zodeli 'Pats'. Kas daugiau gali mus taip gerai , matyti, girdeti, skaityti musu mintis, jausti musu jausmus jai ne 'Pats'. Viskas butu labai paprasta pasakant , kad patys save baudziame... Taciau taip nera... Jeigu taip butu, visa gyvenima susiplanuotume i prieki, ir dar ne siaip sau, o taip kaip noretusi labiausiai... geriausiai, pagal savo skoni ir t.t ...Deja ,deja... net dienos nesugebame 'istempti 'taip kaip susiplanavome... na gal as per grieztai pasakiaugal keleta dieneliu paplanuojame, taciau apie savaite ir daugiau pamirskite... ne nuo musu tai priklauso: kazkas paskambino ir suarde tavo planus, pasidarei puikia vakariene, lauki savo antrosios puses? neisdegs- jis jau grizo sotus. Ir kaip save reikejo taip varginti? - bausme-per daug stengeisei, net save pamirsai. Geriau butum paskaicius patinkancia knyga , ar pasilepinus vonioje...Nuvedei i mokykla savo atzala, ir galvoji kad turi truputelio laiko ir galesi prabegti per parduotuves? Noretume!!! Skambina is mokyklos ir pranesa kad jusu atzala turi temperaturos, ir teks atvykti ji pasiimti...o cia dar ir pinigine palikote namuose...na, vadinasi pinigeliu prireiks kitur...'Pats' viska padarys kad jus tuo metu tu pinigeliu neisleistume. Na, matote , argi tai nuo musu priklauso...??? Kiek tokiu atveju gyvenime buvo? Neskaiciuokite, turbut nei ranku, nei koju pirstu neuzteks....Yra laiko tarpai kai zmogui suteikta galimybe pasukti gyvenima savaip, taciau labai daug dalyku nuo musu nepriklauso, tame tarpe senatve ir mirtis. Galime tepliotis kokiais norime kremukais, darytis plastines operacijas (mano poziuriu, brandi siela visiskai netinka jauname kune, visgi kazkas isduoda kad zmogus jau nebejaunas, nors ir turi jauna kuna, 'spinduliuoja' kazkaip ne taip...) retejanciu kauliuku, silpnejancios atminties, suletintu judesiu ir galu gale mirties vis tiek neisvengsime....O kas yra mirtis, tai jau atskira tema. Pagal tai , kaip gamtoje, zemeje, visatoje  viskas kartojasi , tikekimes kad mes taip pat pasikartosime, atgimsime tik neaisku kokioje formoje... Kas tai nuspres? Tikrai ne mes...o gal ir mes?????? Idomu tik tai , kad niekas niekur nedingsta, tik pastoviai keicia, o gal kartoja? savo forma. Nukrenta rudeni lapas, laikui begant suyra, dregme is lapo isgaruoja ir prisijungia prie kitu vandenu, paskui galbut sita dregme kazkur lyja, pagirdo kita medi ir atiduoda save kitam lapui... lapo lasteliena pasilieka zemeje, suyra ir virsta kitom dalelem, patresia zeme, toje vietoje isaugo gal but grybas su lapo dalelytemis, ta gryba suvalgiau as .....ir pasaka baigta, o gal be pabaigos????

2009-10-10 09:44

Sveiki,

manau, kad visi žmonės yra dvasingi, tik priklausomai nuo aplinkos, kuri juos suformavo, jie moka akivaizdžiai, išoriškai  išreikšti tą dvasingumą, o kiti šį jausmą yra giliai užslėpę ir ne visiems demonstruoja. Pastarieji netgi vykdo ginybinę funkciją, neįsileidžia į savo vidų ir atrodo kiek agresivoki. Aš pati labai sunkiai patikiu žmonėmis ir neatskleidžiu savo jausmų. Mane supranta tik mano šeima ir man to užtenka.Nedemonstruokime gėrio, dvasingumo, tiesiog jį turėkime ir kam reikės, pats jį susiras mumyse.

Iš viso įrašų: 21

Kelionės po Lietuvą

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama