Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 20

laboratorine žurke.

Autorius:
Sukurta: 2009-03-15 13:06
Nastia Nastulia

Pasisakymų: 6

Sukurta temų: 1

2009-03-15 13:06

esu jas net kelias turėjus,bet noras nepraėjo,todėl DAR LABIAU NORIU.bet ji turi būti kaip tikrų tikriausia žiurkė,o ne kokia marga,balta,ar dar velniaižin kokia.nes ir mano katinėlis tik pilkos spalvos, ir bus į pora  

Neegzistuojantis vartotojas
2009-03-15 17:56

Nori tikėti, nori - ne, tinkamai pasirinkti žiurkę nėra taip paprasta. Nuo tavo sprendimo priklausys tolimesnis žiurkės gyvenimas, kurį ji praleis kartu su tavimi. Svarbu pasirinkti ne tik sveiką gyvūną, bet ir tokį, kuris mylės tave ir norės būti su tavimi, ir t.t. Turi pamąstyti, kokios spalvos, dydžio, charakterio, lyties individo tau reikėtų. Asmeniškai man, spalva nėra paskutinėje vietoje, todėl visos mano žiurkės buvo ir yra baltos – albinosės, bet jei kas negali pakęsti raudonų akių, tesirenka kitokią.

Jei manai, kad negalėsi žiurkei skirti daug laiko arba tau labiau patiks ją stebėti nei užsiimti su ja, tai geriausias sprendimas būtų įsigyti iškart kelias tos pačios lyties žiurkes. Geriau jei tai bus broliukai ar sesutės.

Yra daug vietų, kur galima įsigyti žiurkę: turguje, zooparduotuvėse, pagal skelbimą, iš draugų ir pan. Čia svarbiausi dalykai, kuriuos turi žinoti prieš pasirenkant gyvūną:

• Krūvelėje žiurkiukų visada yra keletas silpnų ir nepasižyminčių sveikata. Todėl reikia nesusigraudinti ir nesirinkti mažai judančio, kamputyje tupinčio padarėlio.

• Iš sveikai ir gražiai atrodančių rinktis būtent tą, kuris parodė susidomėjimą tavimi.

• Geriausias žiurkiuko amžius – 3-4 savaitės. Būtent nuo tokio amžiaus pradėtas auginti gyvūnėlis greičiausiai pripras prie tavęs.

Reikia atsiminti, kad patelė ir patinėlis skiriasi ne tik dydžiu, bet ir charakteriu, elgesiu ir požiūriu į šeimininką. Štai skirtumai:

• Patinėlis visada bus stambesnis (gali siekti 0,3-0,4 kg ir daugiau, kūno ilgis be uodegos – 17-20 cm), todėl lėtesnis. Jei norite vikrios ir greitos žiurkės, rinkitės patelę; ji visada bus mažesnė (0,2-0,3 kg, kūno ilgis 12-15 cm).

• Patinėlis nelakstys po kambarį it pasiutęs, o slampinės niekur neskubėdamas. Patelė, priklausomai nuo padaro drąsos, gali dideliu greičiu ir ilgai lakstyti po kambarį, laipioti tapetais, ir jei nestebėsi jos pasivaikščiojimo, ji gali atsidurti ten, kur tikrai nesitikėsi.

• Patinėlis pastoviai žymisi teritoriją šlapimo lašeliais. Todėl atsimink, kad jis visur palikinės savo žymę, todėl, jei tingėsi dažniau nei paprastai švarintis, geriau įsigyk patelę, kuri savo teritorija rūpinasi ne taip skrupulingai.

• Patelė, visada skubanti ir nenusėdinti vietoje, mieliau rinksis savarankišką pasivaikščiojimą, nei sėdėjimą ant peties, ką paprastai mėgsta daryti patinėlis.

Ir patelė, ir patinėlis, jei su gyvūnu bendrausi daug kartų per dieną, po kelių savaičių reaguos į savo vardą. Atsimink, tai protingas ir intelektualus padaras.

2009-03-15 17:56

Žiurkės, skirtingai nei triušiai ar jūros kiaulytės, nepakelia šalčio. Jos prisitaikiusios gyventi tik kambario sąlygomis, nemėgsta skersvėjo, todėl vietą narveliui reikėtų parinkti atokiau nuo lango, praėjimų, triukšmingų vietų, geriausia pakeltą nuo grindų. Bet tuo pačiu tai neturėtų būti pati tolimiausia kambario vieta, nes žiurkės mėgsta stebėti juos supančią aplinką. Jei nėra galimybių padėti narvelį ten, kur bus ramu ir šilta, vietoj narvelio reikėtų įsigyti terariumą su dangčiu (terariumas turi būti gerai ventiliuojamas!).

Jei žiurkė didesnę gyvenimo dalį praleis narvelyje ar terariume, būtų gėda ją laikyti per mažoje erdvėje. Atmink, kuo daugiau suteiksi jai erdvės, tuo ji laimingesnė jausis. Kadangi man patiko stebėti mano Mikio veiklą laisvėje, tai nuo 6 valandos popiet iki 11 valandos vakaro jis galėjo laisvai vaikščioti po kambarį. Aišku, tai sudarė šiokių tokių rūpesčių, kaip, pavyzdžiui, iškasti gėlių vazonėliai, nugriaužtas laidas ir pan., bet su laiku išmoksti daiktus palikti taip, kad jų nepasiektų ar negalėtų prie jų prieiti. Tačiau užteks, jei tavo žiurkė po kambarį palakstys ir keletą valandų per dieną. Taip ji pripras prie aplinkos ir tikrai nesiverš pasprukti, bet mieliau bendraus su šeimininku.

Jei turi galimybių ir noro, gali padidinti žiurkės gyvenamąjį plotą, sujungęs keletą narvelių į vieną didelį namą. Štai keletas pavyzdžių:

2009-03-15 17:57

tmink, kad veisimas - labai atsakingas užsiėmimas! Be žavėjimosi mažųjų žiurkiukų cypčiojimais ir bėgiojimu tau prisidės papildomų rupesčių. Pirmiausia teks ieškoti gerų šeimininkų naujiems mažyliams. Žinoma, gali atiduoti juos į artimiausią zooparduotuvę, tačiau pamąstyk, koks tolimesnis likimas ten jų laukia? Didesnė dalis mažylių taps smauglių ir kitų plėšrių gyvūnų pietumis Nuliūdes Jei nesi įsitikinęs, kad kiekvienas žiurkiukas suras naujus namus (o žiurkiukų bus 10-15!), gal neverta leisti, kad tavo žiurkė taptų mama? Patikėk, ji tikrai nenusimins, jei per visą savo gyvenimėlį neturės galimybės pasirūpinti vaikais!

Žiurkės lytiškai subręsta labai anksti. Jau būdamos 2 mėnesių žiurkės gali daugintis. Tačiau veisti rekomenduojama pradėti, kai žiurkė pilnai suauga, t.y. 8 mėn. Nėštumas trunka 20-25 dienas, žiurkiukų gali atsivesti nuo 5 iki 12. Taip atrodo krūvelė mažylių:

2009-03-15 17:57

Žiurkė per visą savo gyvenimą gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis. Deja, Lietuvos veterinarai (išskyrus kai kuriuos atvejus) nėra linkę gilintis į šių problemų nagrinėjimą, todėl daugelį jų, jei jų iškiltų, tektų spręsti patiems.

Štai keletas simptomų, kad tavo žiurkė serga: gyvūnas susikūprinęs, apsnūdęs, kailis nelygus ir kuokštais pasišiaušęs. Akys pusiau užmerktos, o kvėpavimas gali būti pasunkėjęs. Jei tavo žiurkei reiškiasi šie simptomai, paprastai reikėtų kreiptis į veterinarą, ir būtų puiku, jei jis būtų besidomintis graužikų problemomis. Tačiau dažniausia taip nėra, todėl reikėtų patiems šiek tiek žinoti.

Raudonos išskyros apie akis ar/ir nosį

Tai nėra didelės ligos, o greičiau didelio nuovargio požymis. Taip nutinka, kai gyvūnas patiria stresą (pavyzdžiui, keičiant gyvenamąją vietą). Po kelių dienų, sąlygoms susinormalizavus, raudonos išskyros dingsta.

Galvos sukiojimas į šonus/purtymas

Taip dažnai elgiasi žiurkės, turinčios rožines ar raudonas akis, nes jos yra trumparegės ir todėl toks galvos sukiojimas padeda joms geriau nustatyti atstumą iki daiktų prieš pradedant judėti. Bet reikia pastebėti skirtumą, kai žiurkė pastoviai laiko pakreiptą galvą į šoną ir labai dažnai purto. Taip gali būti dėl vidinės ausies uždegimo arba smegenų auglio. Tokiu atveju būtina kreiptis į veterinarą.

Čiaudulys / Švokštimas / Garsus kvėpavimas

Tai ženklas, kad žiurkė serga kvėpavimo takų uždegimu. Faktiškai visos laboratorinės žiurkės nešioja Mycoplasma pulmonis bakteriją, kuri gyvena jų kvėpavimo takuose. Dauguma žiurkių nugyvena visą gyvenimą ir joms nepasireiškia jokie su šia bakterija susiję simptomai, tačiau kai kurios vis tik nesugeba bakterijos įveikti. Tada paprastai prasideda čiaudulys, pažeidžiama gerklė, plaučiai, sudaroma palanki terpė bakterijai vystytis. Žiurkės kvėpavimas virsta švokštimu, burbuliavimu, vystosi bronchitas ar net plaučių uždegimas. Bakterijos sukeltas paūmėjimas dažniausiai atsiranda dėl pakratui naudojamų medžio drožlių (ypač spygliuočių medžių), kuriose yra toksiškų medžiagų, taip pat naudojant grūdinius mišinius, kuriuose yra daug smulkių dulkelių. Pirma, ką būtina padaryti, tai išvalyti narvelį nuo drožlių, vietoj jų naudoti smėlį, taip pat nebeduoti grūdinių mišinių. Gydoma antibiotikais: doksiciklinas (geriami) – tik pastebėjus pirmuosius ligos požymius (dozavimą apskaičiuos vaistinėje pagal gyvūno svorį, apytiksliai 1/10 tabletės 4 kartus per dieną, gydymo kursas 5-7 dienos net ir dingus simptomams), šį vaistą galima maišyti su medumi, sultimis, bet jokiu būdu ne su pieniškais produktais (grietine, pienu), nes šioje terpėje žūva veikliosios medžiagos; gentamicinas (injekcijos) – ligai užsitęsus, gydymo kursas: 2 kartai per dieną po 0,1ml (injekcija daroma nugaros srityje, duriant po oda), būtina vaistus leisti 5-7 dienas, net ir dingus simptomams.

Augliai

Senstančiom žiurkėm (dažniau patelėms nei patinėliams) kartais atsiranda įvairūs augliai. Dažniausiai pasitaikantys – pieno liaukų augliai, atsirandantys kaip maži žirnio dydžio gymulėliai. Jie gali atsirasti žiurkės kirkšnyje, pažastyje, ant šono ar nugaros, nes žiurkė gali turėti spenelį labai keistoje vietoje.

Paprastai žiurkė auglio nejaučia, jis nėra skausmingas jei nepradeda opėti ir darytis piktybiniu. Jei auglys nedidėja ir netrukdo žiurkei gyventi, nereikėtų jo judinti. Tačiau jei auglys pradeda didėti, tampa skausmingu, reikėtų kreiptis į veterinarą, kad auglį pašalintų.

Odos sudirginimas, niežulys

Dažnas reiškinys yra besikasanti žiurkė, šašų atsiradimas ant odos. To priežastis gali būti erkės, kurios nėra matomos plika akimi, arba problemos dėl maisto.

Dėl maisto kylantis alerginis niežulys gali būti nuo riešutų ar kitų produktų, kuriuose gausu proteino (pvz. saulėgrąžose) arba kitų dirbtinių priedų, kurių yra gyvūnams skirtuose maisto papilduose. Bet ne iš karto galima pastebėti, kokia žiurkė kokiam produktui yra alergiška.

Kad išgydytume niežulį, reikėtų iš žiurkės maisto raciono pašalinti visus aukščiau išvardintus produktus, taip pat reikėtų nukarpyti nagus, o šašus sutepti antiseptiku. Maždaug po 10 dienų, kai žiurkės dieta bus subalansuota, niežulys turėtų praeiti. Jei taip neatsitinka, reikėtų kreiptis į veterinarą.

Jei manote, kad žiurkė yra apsikrėtusi erkėmis arba grybeliu, geriausia kreiptis į veterinarą. Taip atrodo grybelinė infekcija:

Nutukimas

Vienintelis būdas suteikti tavo žiurkei ilgą ir sveiką gyvenimą, tai stebėti, kad žiurkė nenutuktų. Nutukusios žiurkės gyvena trumpiau, linkusios į auglius, sunkiau pasveiksta po įvairių infekcijų sukeltų negalavimų. Žiurkė jausis geriau ir atrodys gražiau būdama liesa ir raumeninga negu būdama minkšta, stora ir sukiužusi. Žiurkė, kaip ir vaikas, mieliau rinksis saldų, kaloringą ir nenaudingą maistą nei valgys dietinį, subalansuotą maistą. Todėl būtina rūpintis, kad žiurkė maitintųsi sveikai, o retkarčiais, jai suėdus sveiką maistą, kaip paskatinimą galima duoti skanėstų.

Ramunė Grigaliūnienė

Sukurta temų: 0

2009-07-17 10:43

Labai informatyvi tema! Aciu Ineta.

Taigi jeigu jau pasiskaitete ir vis dar norite isgyti si nuostabu augintini, nuo rugpjucio menesio galiu pasiutyti ivairiu spalvu, taip pat ir naturalios spalvos ziurkiuku!

Nastia Nastulia

2009-07-17 16:54

Inetai labai dėkoju. Ramune o kokiam mieste gyveni? Tikrai,tai nuostąbūs ir protingi padarėliai.labai noriu pilko-taipsakant natūralaus

2009-07-18 02:57

Redagavo:
userPhoto
(2010-09-22 18:02)
Ramunė Grigaliūnienė

2009-07-20 09:31

Rasa Petrikaite 2009-07-17 16:54 rašė:

Inetai labai dėkoju. Ramune o kokiam mieste gyveni? Tikrai,tai nuostąbūs ir protingi padarėliai.labai noriu pilko-taipsakant natūralaus

Esu is Kauno, bet yra galimybe atvezti i Vilniu, kartais i Klaipeda. Ziurkiukai gime liepos 2 diena, tai dar reiktu palaukti kol bus bent 4 savaites. Jau atsimerke, pradeda lakstyti po narveli ir isdykauti Šypsena

Mano telefonas butu 8 611 38228 visiems kas noretu ziurkiuko Šypsena

Nastia Nastulia

2009-07-20 10:39

aš gal norėčiau mergytės,nes noriu ja laikyt palaida.nesinori kad teritorija žymėtūsi.aš 24d būsiu kaune,tai gal susiskambinsim ir susitiksim.o kokia mergytės kaina?

Ramunė Grigaliūnienė

2009-07-20 10:50

Rasa Petrikaite Šiandien 10:39 rašė:

aš gal norėčiau mergytės,nes noriu ja laikyt palaida.nesinori kad teritorija žymėtūsi.aš 24d būsiu kaune,tai gal susiskambinsim ir susitiksim.o kokia mergytės kaina?

Mielai padovanosiu ziurkyte i geras rankas, bet jai dar bus tik trys savaites, tai reikes didesnes prieziuros pradzioje ir narvelio, nes maziukai is pradziu turi priprasti saugioje erdveje, o paskui galima paleisti ir po kambarius.

Nastia Nastulia

2009-07-20 10:56

oi kaip fain.labai smagu girdėti.aš turiu nemaža narveli,galės apsiprasti.ir reiks supažindinti su bičiuliais katinais.ar toli nuo klinikų gyvenat?mat aš į klinikas važiuosiu.ir kauno aš taip sakant nepažystu.

Ramunė Grigaliūnienė

2009-07-20 11:09

Rasa Petrikaite Šiandien 10:56 rašė:

oi kaip fain.labai smagu girdėti.aš turiu nemaža narveli,galės apsiprasti.ir reiks supažindinti su bičiuliais katinais.ar toli nuo klinikų gyvenat?mat aš į klinikas važiuosiu.ir kauno aš taip sakant nepažystu.

gyvenu prie TEO, nuo kliniku gal kokia 10 min. kelio.

O jeigu pas jus narvelis erdvus, siulyciau auginti dvi sesytes, joms bus zymiai smagiau augti ir drasiau biciuliauti su katineliais Šypsena Pas mane taip pat yra vienas katinelis, tai suaugusios jau ji issiauklejusios, kad nelystu prie ju, bet maziai dar nemoka dantuku ir nagiuku parodyti, tai gali tapti tiesiog zaisliuku...

Nastia Nastulia

2009-07-20 11:16

jei tik tas įmanoma,tai su malonumu.narvelio užtektų ir dviem.bet su atvažiavimu tai sudėtinga.navigacijos neturiu.gal susitarsim kur susitikti?

Ramunė Grigaliūnienė

2009-07-20 11:19

Rasa Petrikaite Šiandien 11:16 rašė:

jei tik tas įmanoma,tai su malonumu.narvelio užtektų ir dviem.bet su atvažiavimu tai sudėtinga.navigacijos neturiu.gal susitarsim kur susitikti?

Zinoma, kad susitarsim Šypsena Iki...

Genovaitė Ekertaitė-Navadunskienė

Pasisakymų: 1

2010-02-23 10:36

Sveiki, kas turėjot ar turit tokia problemą atsiliepkit, o ji tokia- mano žiūrkiui atsirado ant užpakalinės kojos palaipsniui muzuolis , dėjau visokiausiu tepalų, tepiau su žaluma ir nieko o jis vis negražyn eina, vet .daktarai nieko nepataria , tai kreipiuosi į jus.

Nastia Nastulia

2010-02-23 20:36

net nezinau ka patarti.jei kas susidure su tokia problema,tikrai patars.o as noriu RAMUNEI padekoti.mano mergytes auga sveikos ir grazios.paleidziu pasilakstyti,kartais val,kartais net puse paros.net pamirstu kad jos laisvos.bet visad zinau ju sleptuve,visad jas ten randu pasislepusias.na jos nera baikscios,gal siek tiek,ant ranku savo noru tikrai neina..

2010-03-02 18:37

Ziurkytes yra labais grazios,tik kaikuriems nepatinka ju akys ar uodega. Šypsena

viktorija vainauskaite

Pasisakymų: 1

2010-03-03 11:34

ineta bartkeviciute Vakar 18:37 rašė:

Ziurkytes yra labais grazios,tik kaikuriems nepatinka ju akys ar uodega. Šypsena

tai jo zinau o siaip mano sesei slyksti uodega

2010-06-29 15:49

O mano žiurkytė ne tik kad neina ant rankų, bet jei jos kely pasitaiko pvz į žemę atremta ranka, ji vos priėjusi būtinai įkąs. Nežinau, kodėl ji tokia Šypsena

Iš viso įrašų: 20

patiekalai

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama