Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

  • Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 2
 
 

ATSILIEPIMAI-NUOMONES

Autorius:
Sukurta: 2009-04-02 18:10
ARENTAS KERŠIS

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 1

2009-04-02 18:10

Jogą praktikuojantys žinomi Lietuvos žmonės dienraščiui L.T. pripažino, kad šis malonumą, ramybę ir sveikatą teikiantis užsiėmimas ne tik jaunina, reguliuoja svorį, bet ir atbaido ligas.

„Atrodau geriau nei prieš dvejus metus, sulaukiu vis daugiau komplimentų“, – šyptelėjo aktorė, Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė Nijolė Oželytė dar paauglystėje susidomėjo jogos filosofija, bet ją ėmė įgyvendinti prieš penkerius metus. Joga – anot pašnekovės, intymus dalykas, todėl įvairius jogos pratimus ji atlieka tik namie, jokių sporto klubų nepripažįsta. „Negalėčiau kitų akivaizdoje daryti jogos pratimų. Nes tai ne tik kūno padėtis, bet ir minčių eiga. Net prie vaikų to negaliu daryti, tik savo katinui leidžiu pabūti šalia“, – tikino ponia Nijolė.

Stovėti ant galvos – malonu

Jogos pratimų žinoma moteris išmoko iš rusiškų knygelių, kuriose tikras jogas indas išaiškino, kaip ir ką daryti. „Išsirinkau pagrindinius ir kas rytą sąžiningai mankštinuosi. Daugiausia malonumo teikia stovėjimas ant galvos – taip pastoviu dvidešimt minučių. Po kiek laiko pajutau, kad susireguliavo kraujo spaudimas. Kartais porą savaičių badauju“, – atskleidė N.Oželytė ir pridūrė itin pamėgusi kvėpavimo pratimus. Kvėpavimas veikia psichiką, nuotaiką, nervų sistemą. Kas rytą jam moteris skiria bent valandą, išnaudoja ir laiką, kurį praleidžia stotelėje laukdama autobuso. „Gali sau ramiai kvėpuoti, nes niekas nemato. Didžiulis poveikis, kai susikoncentruoji ir stebi savo kvėpavimą, – apie savo patirtį pasakojo 54 metų moteris. – Pirmą sykį gyvenime nežinojau, kuo užsiimti, neradau visuomeninės veiklos, kur galėčiau save išreikšti, nes viskas atrodė bergždžia. Joga man padėjo atrasti ramybę – tai lyg pasirengimas būsimai veiklai.“ N.Oželytė prisipažino, kad joga jai pirmiausia suteikė dvasinį komfortą.

„Ar maisto reguliavimas neatsiejamas nuo jogos?“ – paklausėme N.Oželytės. Moteris tikino jau dešimt metų nevalganti mėsos. Tačiau ne iš ideologinių įsitikinimų, bet todėl, kad jos nenori. „Žuvį labai mėgstu. Bet kai nardydama vandenyne pamačiau žuvies akis, kažkas sąmonėje apsivertė ir jos nebegaliu valgyti. Bet yra daug kitų produktų – sojos, daržovės, vaisiai, riešutai, kiaušiniai“, – L.T. pasakojo aktorė.

Sloga – tik retkarčiais

Daug metų jogą praktikuojantis buvęs grupės ŽAS narys, šiuo metu muzikinių projektų prodiuseris Linas Karalius-Ezopas, tikina jau nebegalintis be to gyventi. Rytą jis visuomet pradeda nuo mankštos. „Bandau išsiugdyti įprotį užsiimti joga. Kaip dantis išsivalyti. Kartais per darbus nespėju tam skirti dvidešimties minučių, bet nors dešimt“, – pasakojo prodiuseris.

Paklaustas, kur geriau – namie ar klube užsiimti joga, Ezopas patikino, kad pradedantiesiems sporto klubai yra labai gerai. „Pats lankiau ne vieną klubą. Ateini į jogos užsiėmimą ir nebegali išeiti. Sąžiningai viską atlieki, ko namie gal pritrūktų kantrybės. Kita vertus, asmeninėje erdvėje gali labiau susikaupti“, – svarstė L.Karalius.

Gamtoje egzistuoja pusiausvyra. Taip, anot pašnekovo, turi būti ir kūne. „Jogoje visą dėmesį sukoncentruoji į kūno tempiamą vietą. Kai po valandos atsiguli ant nugaros, jauti stiprų atsipalaidavimą. Darant paprasčiausius pratimus plečiasi sąmonės suvokimas, išsivysto ramybė“, – sakė Ezopas. Vyras pastebėjo, kad kuo ilgiau žmogus praktikuoja jogą, tuo geriau jaučiasi ir jauniau atrodo. „Tie, kurie nuolat užsiima joga, visai nesilanko pas gydytojus. Man ir pačiam sloga tik retkarčiais prikimba, bet greitai baigiasi. Jau kelerius metus visai nesergu“, – džiaugėsi muzikantas.

 

 

Stepas Adinavičius

Pasisakymų: 2

Sukurta temų: 0

2009-09-15 23:30

kokie jogos pratimai galvos skausmui ir slogai sumazinti ?

ar cia reikia mityba keisti ?

 

Iš viso įrašų: 2
 
 

Dinara Froam So..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama