Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 100

Laba

Autorius:
Sukurta: 2009-04-22 13:37
Grazina Vysniauskaite-Stonkiene

Pasisakymų: 10

Sukurta temų: 0

2009-04-26 13:10

AS tekra Gintauta galu atstoviete sava kelme.Oto ALMA neatsiprasiniek to vesai gera parase. Rasyte yra sunkiau negu snekiete Sekmies tau Mazeikius e tava suneliov

Jurgita Zaliene

Pasisakymų: 1

2009-04-26 15:18

Ir apikun snekat dabar cia

Neegzistuojantis vartotojas
2009-04-28 16:42

Sveiki visi brangus zemaitukai. Jus jau man atleiskit uz ta nezemaitiska tarme... Truputi galiu pakalbeti , bet manau kam gadinti graze kalba jei jos nemoki kaip reikiant. Pas mus seimoje visi kalba zemaitiskai, tai man taip faina klausytis tos snekos. 

Jurate Steffen

Pasisakymų: 1

2009-05-03 23:02

Labas.as taip pat tikra zemaite ir kalbu zemaitiskai,bet skaityti....tikras pragarasdar pagalvot reikia,ka perskaitai

2009-05-04 12:55

Zemaitiski skaitiniai Šypsena Eilerastukas ... Šypsena

KOISĖ

Kumet koisīs top ont ronkas
Tujaus lopi muotrėška.
A pamėslėjē bėnt kartās,
Ar elgës homanėškā.
Jog pėrmiausē rēk soprastė,
Kraugerie īr KOISĖ,
Kraujė diel vākū liōb gertė
Ėr aukuojas baisē.

Šindënuo daug tor kas ruoda,
Gera īr ta duonuorīstė.
Kitīms tonkē důdi kraujė,
Tō jau laikuom gerdarīstė.

Nu žornalu plaukā šiaušas,
Praneš - muotina primoša…
Parskaitė̅ žėnės veizuolās
Šauksám – sviets nupoša.

Sodiekám tō, kō torám:
Ėšgelbiekám tus zīzonťius.
Gėntainė ronka griebkám,
Sodrausminkám soklīdosius.
(autorius nezinomas)

Aurelija Ramonienė

Pasisakymų: 14

2009-05-04 14:48

Jie, muotrėškas, palaikykem koises. Bėnt jau mes nemoškem ė sava kraujė anuom negailiekem   Juk vakaa - švėnts rekals 

eeeeeeeeeeeeeee bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

Pasisakymų: 7

2009-05-04 15:24

sveiki sveiki mieli žemaitukai, na taip aš taip pat žemaite bet jau gyvenu ne žemaitijoje daug metu , jokio žemaitiško akcento tai jau  dabar turiu galimybe nors paskaityti žemaitiškai taip pasiilgai tos tarmės, paskaitinėjusi kita karteli jau pati parasysiu sėkmės visiems ir džiaugiuosi kad jus esatoi kaip   su jumis.

2009-05-05 11:15

"jokio žemaitiško akcento"

tai pasigyrimas ar liudnas fakto konstatavimas?

eglė Lukšienė

Pasisakymų: 34

Sukurta temų: 4

2009-05-05 13:04

Nelabai supratau ką Jurga turi galvoje apie dabartinių žemaičių tarmę, kuri toli gražu nebe ta, kuria kalbėjo mūsų probočiai? Bet tai visiems suprantama ir dėl to nereikia pūstis. Svarbiausia, kad nepamirštame savo šaknų. Aš dabar pati dėl laiko stokos rašau literatūrine kalba. O gal ponia Jurga kažką kitą turėjo galvoje?

2009-05-05 13:13

Norejau pasakyti,kad kartais labai lengvai atsikratome savo tarmes ir bandome isisprausti i bendrines kalbos remus.

p.s.jei komentaras buvo man skirtas

2009-05-05 14:57

deje, liudnas fakto konstatavimas, Jurgita. Odėl įspraudimo pie kuri minėjai sutinku, tačiau su manimi tai vyko kai man buvo 17.

2009-05-05 15:06

SuprantuKaip Jus manote,kodel dalis tarmiskai kalbanciu zmoniu(nebutinai zemaiciu),atvyke i miesta,pasistengia per trumpa laika tapti uoliais bendrines kalbos propaguotojais.Kas tai?Kompleksu maiselis?Bandymas pritapti prie aplinkos?

2009-05-05 15:19

tikriausia bandymas , juk mes taikomes prie tos aplinkos kurioje esame, o kaip pas pacia kasdienybeje su žemaitiška tarme?

Rūta Janušonytė

2009-05-05 15:22

Tai tiesiog noras susikalbeti su aplinkiniais tam tikroje aplinkoje. Juk aukstaiciai "neikerta" zemaiciu kalbos ir tik ausim karpo.. Tai kaip bendraut? Tam ir yra bendrine kalba. Manau, atsakymas labiau negu aiskus Šypsena

2009-05-05 15:38

Parasiau ir viskas dingo

Ruta,Jums aiskus,o man neaiskus.Neaiskus,nes is savo patirties zinau,kad kitose valstybese skirtingu tarmiu zmones nebando persokti i bendrine taip,kaip kad stengiames mes,nekalbu apie tv,radio ir kt.media.galima pasigincyti

Izabele,Jus mane pagavotezemaiciu kalbos mano kasdienybeje nera ir anksciau jos labai mazai buvo,bet esu didele myletoja ir gerbeja sios nuostabos tarties.Moku siek tiek ir pati pakalbetizemaitiska pasirokoute problemos nesudarytu.

2009-05-05 15:46

Žinot, (cia mano nuomonė) netai svarbiausia kalbame mes dabar ta tarme ar ne svarbu ka mes jauciame, tai kad smagu ja girdeti , skaityti tai reiskia kad mes neabejingi musu tom zemaitiskom saknim,

2009-05-05 15:51

Sutinku ,Izabele.Tiesiog norisi,kad tos tarmes ilgiau gyvuotu ir nesuvienodetume,kalbedami vadoveline kalba.Tai musu tautos turtas.

2009-05-05 15:53

smagu mergaites su jumi bendrauti, bet užsimaniau žemaitiška cibuliu petelniej pasismuožyti ir pasistipryti pasistipryti  su bulbikiem užsikundus iki kito kartelioir geros jums nuotaikytes ikiiukas

Rūta Janušonytė

2009-05-05 15:58

Skaniu tavei cibulekiu! ŠypsenaI poikaus pavasaeska uora uzu longa i serdie Šypsena

Aurelija Ramonienė

Pasisakymų: 14

2009-05-05 17:10

Vuo aš, vėsa dešimti metų pragyvenusi Kėdainiūs, sava tarmies tep i nepamiršau. Dėrbau darba kor reikieji rokuotėis bėndrėnė kalba - išmuokau . Vuo numūs tėk žemaitėškaa rokavaus, nuors vyrs gryns aukštaitis bova. Ta teep gaunas, ka šeimuo dvikalbysti bova . Ėr vakams atvažiavus į mona gėmtuosis vėitas, jokiū bėdū nabova susėrokouti so naujees draugas

Iš viso įrašų: 100

Per Apeninus: nuo ..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama