Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 24

Kolekcijos tvarkymas ir laikymas

Autorius:
Sukurta: 2009-10-02 16:25
Irmantas Kanapeckas

Pasisakymų: 13

Sukurta temų: 1

2009-10-02 16:25

Siūlau pasidalinti mintimis apie monetų kolekcijos laikymą. Aš monetas laikau ant stalo sukrautas pagal šalis į krūveles (vieną ant kitos nominalo didėjimo tvarka). Patogiau ir geriau būtų laikyti albume sukaišiojus monetas į specialiai joms skirtus plastikinius lapus, bet jie nemažai kainuoja...

Gintarinis

2009-10-02 21:48

Šypsena o tas stalas su monetų krūvelėmis randasi sekcijoje už stiklinių durelių? Šypsena  - kadangi gavau dovanų - tai neteko sužinoti kiek kainuoja albumas su tais "plastikiniais lapais" - (įtariu tik) Šypsena - bet tikrai vertas dalykas - patogu ir rūšiuoti ir parodyti  Šypsena

Darius Kavaliūnas

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2009-10-04 18:30

manyčiau, tikrai patogiausia kolekcijas laikyti albumuose, o kainuoja maždaug 30-40 lt. yra įvairių.

Irmantas Kanapeckas

2009-10-05 13:29

Neseniai buvau užsukęs į Vilniuje Lietuvos pašto pastate Gedimino pr. esančią krautuvėlę, kurioje prekiaujama įvairiais dalykais, skirtais kolekcininkams. Pardavėjas iš manęs paprašė 3 LTL už 1 A5 dydžio plastikinį lapą monetoms dėti. Manau, kad tai per brangu. Anksčiau, beje, ten už tokį lapą prašydavo berods 2,50LTL.

Gal kas nors gali patarti, kur nusipirkti tokių lapų monetoms pigiau? Beje, man pavyko nusiderėti ir įsigyti tų plastikinių palų po <2,50LTL, nes pirkau ne vieną. Bet vis tiek atrodo brangu. Juk tame lape nėra ištraukiamų juostų, į kurias galima būtų sukaišioti monetas, tik kišenėlės.

Gintarinis

2009-10-06 23:02

Šypsena Labas Irmantai - tikrai įsivaizdavau,kad kalbame apie tuos kur galima ištraukinėti...dar pagalvojau 3 lt nėra per brangu  - nes tuos ištraukiamus gali keisti vietomis ir jų yra visokių dydžių - įvairaus diametro monetoms...bet jei tai be ištraukiamų - tada kas ten? -kišenukai kokie tai tik? 

Irmantas Kanapeckas

2009-10-07 14:09

Taip, tame A5 lape tik kišenėlės (lyg maži vokeliai) monetoms kaišioti – jokių ištraukiamų detalių. Kišenėlių dydis visame lape yra vienodas (o juk monetų iš tos pačios šalies būna įvairių dydžių). Tai nėra patogu: ištraukus iš kišenėlės joje buvusią monetą ir perdėjus ją į kitą kišenėlę, ankstesnioji kišenėlė lieka prasitampiusi, tad į tą pačią įdėjus kitą monetą ji juda. Aišku, naujai įdėta moneta neiškrenta, bet ji bevartant albumą pasisuka, dėl to tampa nepatogu skaityti užrašus ant monetos ir tiesiog moneta albume neestetiškai atrodo.

Gintarinis

2009-10-07 23:16

Šypsena na nežinau... pats viskame stengiuosi laikytis principo apie praktiškumą Šypsena - geriau kainuos daugiau - bet bus tinkamas daiktas kuris yra reikalingas.... galų gale tai ne savaitei ar mėnesiui! - bent jau sau nelinkėčiau tų kišenukų Šypsena - geriau krūvelėse Šypsena - juokauju Šypsena - mano dar nesudėtos į albumą yra surūšiuotos atskiruose krepšeliuose pagal šalis - mat prieš dedant į albumą turiu išvalyti nuo "nučiupinėjimų" bent Šypsena - kai užpildysiu įkelsiu foto Šypsena

Sužinojau,kad mano atvažiavo iš Lenkijos - bet vokiečių gamybos (nerandu titulinio lapo-ten koordinatės buvo-bet radus įdėsiu) - ten kainavo apie 80 zlotų tai gal kokie 70 lt ?

Irmantas Kanapeckas

2009-10-08 15:44

Tavo albumo kaina atrodo nedidelė. Tačiau kiek tame albume lapų, kokio jie dydžio (A5, A4 ar kt.)? Aš manau, kad albume kiekvienai šaliai turi būti skirtas atskiras lapas ar lapai (turint omenyje perspektyvą nuolat didinti monetų kiekį kolekcijoje). Taigi tų lapų reikia ne vieno šimto... Tad labai išauga ir kaina, ir albumo storis.

Gintarinis

2009-10-08 23:53

Šypsena nepastebėjau iš karto ant lapų - ten yra įspausta "optima lighthouse"- daug yra internete info - čia vienas vokiškas prekeivis - bet kaip tai per brangu man pasirodė - apie 5 eur už lapą (o gal nenori man sakyti kiek kainavo dovana? Šypsena ) ... albume mano 10 lapų , - pločio kaip A4 o į aukštį kokiais keliais cm trumpesni , 2 lapai didelėms monetoms ir 2  mažoms  ( po tris 3 ištraukimus su vieta 5 monetoms viename - galima keisti vietomis su ištraukimais mažoms monetoms - 18 - ai viename )... 4 lapai vidutinėms su 2 ištraukimais su 12 -ai monetų viename.... ir 2 lapai su 3 ištraukimais -2 dvigubi su14 -ai viename ir viengubas su 7-ioms viename - vidutinio dydžio monetoms.... manau ateityje papildyti tų lapų, bet panašu bendroje sumoje ne daugiau 20 -ies tilptų su monetomis albume Šypsena

- atskiro lapo pagal šalį nesigavo man kažkaip - per mažai lapų.. todėl važiuoju eilute ir įkeliu tik vieną geriausią egzempliorių kiekvieno nominalo Šypsena  atskiras lapas tik sidabrui ir įpatyngoms Šypsena 

Šypsena - aišku brangu .... bet juk neišmeti į orą Šypsena

Irmantas Kanapeckas

2009-10-09 15:01

Jei albumas kainavo 80 zlotų ir jame – tik 10 A4 lapų, tai vieno lapo kaina išeina 8 zlotai. Tai nėra pigiau, nei mano minėtoje vietoje Vilniuje. Netgi brangiau. Bet patys lapai atrodo geri yra. Ištraukiamos kišenėlės yra labai geras dalykas.

Aš kadangi pradėjau monetas kaišioti į A5 dydžio lapus, tai net ir tik po vieną lapą skiriant kiekvienai šaliai, iškyla albumo storio problema. Juk netgi dabar pasaulyje šalių yra gerokai daugiau, nei šimtas, o kur dar buvusios (nebeegzistuojančios) valstybės. Galima būtų po vieną albumą (segtuvą) turėti kiekvienam žemynui, bet tai šią problemą sprendžia tik iš dalies. visi lapai paprasčiausiai netilps į albumą.

Gintarinis

2009-10-09 22:24

Šypsena gal nelabai išeina taip skaičiuoti , - nes pats viršelis albumo yra rimtas ir gali būti kad pusė tiek kainuoja - manau maniškis kainavo daug daugiau - tik niekaip man "neišduoda" tos paslapties Šypsena

- radau vieną švedišką  puslapį - albumas kainuoja 220 sek - apie 70 lt - bet tik su 4 lapais - galima nupirkti atskirai lapus - kainos įvairios nuo 17 -32 - 34  ... reikia žiūrėti "mynt och sedelalbum" ir pagal grupes Šypsena

dar vienas irgi švediškas - bet tikras "Mynthuset" (monetų namai) - iš ten siunčiuosi banknotus - taigi 5 lapai  - 99 sek - apie 33 lt Šypsena

o nebandei skelbimuose ar aukcionuose pažiūrėti? - gal rasi pigiau ir vietoje? Šypsena

Kestutis Vitkevicius

2010-01-18 15:57

Vilniuje. Albumas monetoms A5 dydzio, telpa 210 rodos monetu kaina - 30 LT

Albumas a4 dydzio telpa 200 monetu holderiuose - kaina 32 Lt

Kestutis Vitkevicius

2010-01-18 16:00

Albumus pirkti reikia ne Lietuvos paste vilniuje.

Tai galima padaryti sestadieniais ant tauro kalno vykstanciame kolekcionieriu turguje.

Arba internetu:

http://www.ehobbex.com/lt/

Irmantas Kanapeckas

2010-01-19 16:50

Pasižiūrėjau http://www.ehobbex.com/lt/catalog/66. Nelabai supratau, kas ten surašyta. Ką reiškia „iki 15 mm Ø“? Didžiausią galimą įkišti monetos skersmenį? O ką reiškia 10 vnt.? Kad viename lape telpa 10 monetų, ar kad nurodyta kaina už 10 lapų? Ir kokio dydžio būtų patys lapai? A4, A5, etc.? Nors šiaip šį klausimą gal reiktų pateikt parduotuvės administracijai O Kęstučiui ačiū už gerą nuorodą.

Redagavo: (2010-01-19 16:58)
Kestutis Vitkevicius

2010-01-25 13:28

Na pagal nuoroda tai tu ziurejai holderius.  Skersmuo nurodo kokio maximalaus skermens moneta galima deti i holderi. Kaina 2.5 Lt uz 10 Holderiu. CIA NE LAPAI monetoms Šypsena  

Holderis - http://time-lines.co.uk/images/coinhld.jpg

Irmantas Kanapeckas

2010-01-25 16:20

A... Labai gali būti. Ten nėra pateikiamos holderių nuotraukos, todėl išėjo toks nesusipratimas. Atrodo, kad monetų lapai čia: http://www.ehobbex.com/lt/catalog/27 Ką manote apie jų kainas ir savybes?

Adomas Putrimas

Pasisakymų: 10

2010-04-28 23:25

niu tai pas mane irgi yra holderiu ir lapu jiems laikyti. jei kam reikia - welcome. parduosiu. Gamintojas Hartberger. Visus isbandziau - sitiegeriausiai pasiteisino kokybes ir kainos prasme. Lindner ir optima - nepatiko. Visa savo kolekcija (~3500) monetu permeciau i Hartbergerius. Taip kad jei kam reikia - prasom kreipkites - kainas paderinsim ;-)

Adomas Putrimas

Pasisakymų: 10

2010-04-28 23:28

beje, jei reikia konsultacijos apie holderius ar monetu laikyma - prasom kreipkites el. pastu [email protected]

mielai pagelbeciau. o holderius galiu pristatyti i VLN, KNS, PNV, SIAU, ALY ir MAR

Irmantas Kanapeckas

2010-06-16 11:05

Monetos holderiuose atrodo puikiai... Ir patogu perdėt monetas iš vienos kišenėlės į kitą, jei prireikia... Lapų dydis A5, ar ne? O kiek kainuoja vienas toks lapas su 20 kartoninių holderių monetoms?

Aš dabar naudoju A5 lapus, kuriuose horizontaliai yra 5 kišenėlės (lyg vokeliai monetoms įstumti), o vertikaliai – 7. Todėl viename lape telpa daugiau monetų, tačiau jeigu pasitaiko didesnio nei 26 mm skersmens moneta, tai ji paprasčiausiai netelpa (kišenėlės vienodo dydžio)...

Iš viso įrašų: 24

Stambulas 2010 05 ..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama