A jautėis tėkro žemaičio,a tėktas...

Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 83

A jautėis tėkro žemaičio,a tėktas prėjautontės,....vuo aba da geriau,- kon veikė tamė klobė?????

Autorius:
Sukurta: 2009-12-18 15:46
Rima S

Pasisakymų: 11

Sukurta temų: 0

2010-06-03 12:48

As uzaugau zemaaitejas pakrasti. daba gyvenu kitor,tai tenk taikitys,nes vis baise stebas kap as sneku,ir jukas.Bet sirdy as esu zemaite ir visad bus.gera tuoks klobs,zemaitiska pasirokoute

Vytautas Brazdeikis

Pasisakymų: 1

2010-06-07 19:22

Na vat -  kap pas mociutes grizes . Kur dabar esu apsigivenes nej veino zemaicio ner - va teep... Dekoju uz sita kluba!

Neegzistuojantis vartotojas
2010-06-21 20:33

Kraujie i skuruo aš pėlnc žemaitis. Šypsena

Olia Solovjovienė

Pasisakymų: 140

2010-06-23 10:18

Ėr jautous žemaitė, er dėdėle tou dėdžioujous.

Kol nabovau radosi tuo klubą, ėr tep šnekiejau posiau žemaitėška.(nomus). Darbė negal- nes muokau kėtus ėr rašytė , ėr šnekietė. O dabar vės stėngous, kuo daugiau atsėmintė žemaitėškų žuodžių ėr papėldytė mūsų žuodyną. Diekou klubą somanytuojou.

asta vepstiene

Pasisakymų: 116

Sukurta temų: 5

2010-06-25 18:43

gymiau ir augau zemaitejuo ir gyveno tuo pacio veituo tai meslejo kad eso tikra zemaite no i tep i jautuos

Zita  Dirgelaite-Zalinauskiene

Pasisakymų: 5

2010-06-25 20:25

Aš pavyzdžiou šneku kor gyvenu tep kap ėr vėsė,nieks nasupront kad esu žemaitė,bet kap susėruošu važioutė į oušvėjė ar pas savėškius -vėskas,apsėvert  vėskas,tujau pat pradedu žemaitėška pliorptė,arba je kompanėjiuo yr nuors vėins žemaitis mon nabišen kėtep bašnekietė.Tep kad esu žemaitė kap rekėnt.Aš niekap nasupronto kad kėtė ėr pas tievus parvažiavėn vaidėn kad nabmuok žemaitėška rokoutėis,no kap gali užmėrštė

Aš taip pat norėčiau visus pasveikint su šventėm-išlikime visada tokie kokie esam,nebe jauni,bet gražūs

Audra P

Pasisakymų: 28

2010-06-26 00:11

na taip buvo toks atvejis...žemaitukė išvyko i aukštaitija ir...po kiek laiko sugrįžus namo jau nebemoka savo tarme šnekėt...''žiūru,žiūru i veiziet pradiejau'':-mamyte,drobynas suluža kam kujatis...

2010-06-26 10:01

pasirodo skaityt zemaitiskai labai nelengva.jei reiktu perskaityt kokia stora knyga,ilgai uztruktu.o gal kitiems tai tas pats?o gal as netekra zemaite?

Irena Krasauskaitė- Vilniuvienė

Pasisakymų: 128

2010-06-26 10:13

Adele Genciuviene Šiandien 10:01 rašė:

pasirodo skaityt zemaitiskai labai nelengva.jei reiktu perskaityt kokia stora knyga,ilgai uztruktu.o gal kitiems tai tas pats?o gal as netekra zemaite?

No, jego rokouteis moki žemaiteška, to meslejo, ka tekra žemaitė . Na, o, jei atvirai, tai ir aš manau, kad visiems žemaičiams ir skaityti ir rašyti žemaitiškai yra gana nelengva.

Muoškis

Pasisakymų: 227

Sukurta temų: 1

2010-06-26 10:15

nažėnau kap kėtėms..vu monėj kažkap lėgve en... kū mėslėju, tū rašau..

Muoškis

2010-06-26 10:18

knynga skaitytė musintas būt bėšk sunkiau..  bet je akys apsėprastu, mėslėju, ka ergi kap par sveista etom..

2010-06-26 10:35

Muoškis Šiandien 10:15 rašė:

nažėnau kap kėtėms..vu monėj kažkap lėgve en... kū mėslėju, tū rašau..

vot Muoski,pasakyk nu kokiuos poses busi,as veituo ''ku''sakau ''kon'',veituo ''tu''-''ton''.ar neiskeltu problemu besirokoujint zemaitems tarposavy

Muoškis

2010-06-26 10:40

aš pati gėmiau ir augau patiuo Klaipieduo.. Bet  mona vėsas vasarelės praleistas pas mon bronge babytė, už Darbienams..Akmenalių kaime..(nedavažiavus Salontų). Tėn ir žemaitėška išmuokau..Sakuom mes ir kon , ir ku.. Ne bieda, sosirokoutumiem..

S J
S J

Pasisakymų: 130

Sukurta temų: 3

2010-06-26 17:46

Vuo monėi tėik rašytė,tėik skaitytė juokių pruoblemų nie.Paprasčiausę vėinėims y apskritą pruoblemų so skaitėmu net ė lėituvėšką.

2010-06-26 21:37

S J Šiandien 17:46 rašė:

Vuo monėi tėik rašytė,tėik skaitytė juokių pruoblemų nie.Paprasčiausę vėinėims y apskritą pruoblemų so skaitėmu net ė lėituvėšką.

o kap su laikiu,a neuztronki beski elgiau?

Olia Solovjovienė

2010-06-26 23:04

Nenosėgoskėt, skaitytė žemaitėška nier sunke, tik kap kažkas rašė,tor bėški apsėprastė akys. O paskiau gali varytė be problemų.Bėški stabtelieji pri nežėnuomų žuodžių.Arba yr sunkiau, je laba tarėms skėras.

2010-06-27 08:31

vat cia i yr pats idomoms-skertinga tartes i gausybe nepazystamu zuodziu

Olia Solovjovienė

2010-06-27 16:46

Nu je, ėr dar- knyguos raša ne tep kap kad dabar mes.Tėn juk raša tėkra žemaitėška. O žemaičių rašybuo nier nuosėniu, kėtep rašuos ėlguosės balsės. Tad pradžiuo bėški pašlebezavuoji, o paskiau, kai ikerti-nesunke.

Rima S

Pasisakymų: 11

2010-06-27 23:06

Gryzt dokra is miesta,ont kyma pamat pyles,i klaus mamos-''mamyt kas tai per paukstyte,kojytes kaip lopetytes''ŠypsenaŠypsenaLiežuvisNustebęsKvatotis

asta vepstiene

Pasisakymų: 116

Sukurta temų: 5

2010-06-29 00:25

teka siek tiek gyvent i aukstaitijuo i uosvyja yra nuo Panevezio tai ismuokau aukstaitiska tuo labiau kad i vaikyste teka pabut internate  prie Vievio no viena dalyka tai neismuokau kai supiksto baros tik zemaiteska tai uosviene i juokdavuos mona martele yra pikta

Iš viso įrašų: 83

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama