Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 6

MANO GIMTASIS KAIMAS (MIESTELIS)

Autorius:
Sukurta: 2010-03-25 08:37
Stasys Velykis

Pasisakymų: 52

Sukurta temų: 48

2010-03-25 08:37

Vaikystė ir jaunystė prabėgo mažyčiame kaimelyje, pasiklydusiame šiaurės Lietuvos lygumos laukuose, Dvaralaukiuose. Dabar kaimo jau nėra, liko tik dvi sodybvietės.

Plačiau apie kaimo praeitį: http://velykis.vaskai.lt/dvaralaukiai-287.html

Redagavo: (2010-03-25 08:38)
Jonas Ribačiauskas

Pasisakymų: 5

Sukurta temų: 0

2010-03-25 13:10

Vaikystė jau liko toli. Dabar kai lankome gimtinę ir vaikštome tėvų ir protėvių takais, savo mintimis dažnai sugrįžtame į praeitį. Eidami per senajį sodą prisimename, kad čia toje vietoje kur dabar styro didžiuls kelmas augo obelis, kurios šakos jau liepos mėnesio pabaigoje iki žemės linko nuo prinokusių obuoliukų ne didesnių už vištos kiaušinį. Jie buvo gelsvai raudoni, saldūs kaip bičių medus. Gal todėl ir obelį vadino cukrinuke. Tai tik menkas epizodas iš praeities. O kiek daug jų būtą šiame Noriūnų kaimo vienkiemije... Tikrai jau ant pirštų nesuskaičiutum.

Redagavo: (2010-03-25 13:20)
Dalia Leimontaitė

2010-03-25 22:13

Žinau kur buvo Dvaralaukiai. Ten mane nusivesdavo mama,o tas kelias (jei eidavome laukais ) atrodė toks ilgas ir nesibaigiantis kaip ir mano klausimai "kada bus tie Dvaralaukiai?". Ir kai kažkas man priskynė alyvų iš to "dvaro", aš nudraskiau visus jų lapelius, palikdama tik žiedus (kad jie būtų dar gražesni), man tokia puokštė (arba pokštas )patiko, o mamai ne, gal todėl taip gerai viską ir prisimenu, nors bėkt Lauk iš Dvaro ...norėjos kuo greičiau...ten gyvenusiems.

Jonas Ribačiauskas

2010-03-30 01:02

Neteko būti Dvarlaukiuose, tačiau apie juos kažkiek sužinojau iš ankstesnių pasisakymų. Tikiuosi dar daugiau sužinoti, iš Dalios kuo šis kaimas kitoks nei aplinkiniai, kaip gyveno anuomet ir kaip dabar gyvena ten žmones? Ar svetingi buvo senoliai? Tas dvaras alyvų žieduose, o kas daugiau, negi nieko taip ir neišliko atsiminimuose? 

Redagavo: (2010-03-30 01:13)
Dalia Leimontaitė

2010-04-04 22:07

Labas, Jonai. Neatidžiai skaitei Stasio pasisakymą, Dvaralaukių jau nebėra...kas buvo pražuvo ... o lietuviai svetingi buvo ir yra, ar ne?

Jonas Ribačiauskas

2010-04-12 01:42

Daugelis kaimų išnyko iš Lietuvos žemėlapio, tačiau jų dar niekas neištrynė iš mūsų atminties. Vienokie ar kitokie yra tie mūsų prisiminimai, tai nėra taip svarbu. Esmė yra tame, kad  kaime, kurio pavadinimas jau įrašytas prie išnykusių gyvenviečių, gyveno žmones. O gal jie buvo mūsų protėviai?

Ir reikia tik džiaugtis, kad kažkas dar prisimena juos, išvardidamas vardus tų žmonių kurie gyveno, dirbo ir iš to kaimo išėjo amžiams. Parašo, kokiu būdu šie žmones paliko savo, kad ir labai mažytį, tačiau pėdsaką, gimtinės istorijoj.

Redagavo: (2010-04-12 01:52)
Iš viso įrašų: 6

Gran Canaria.Atost..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama