Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 12

Mirtina diagnoze...

Autorius:
Sukurta: 2010-03-30 18:36
Jolanta J

Pasisakymų: 5

Sukurta temų: 1

2010-03-30 18:36

Mirtina diagnoze…

Karti teisybe pokalbyje su pacientu ir terapijos galimybiu bei prognozes pristatymas, ar teisybes vengimas… Kaip geriau pacientu atzvilgiu elgtis medikams nustacius mirtina diagnoze?
Ypac noreciau isgirsti asmenines nuomones is gydytoju dirbanciu Lietuvoje ir is gydytoju dirbanciu uzsienyje. Taip pat ir is medicinos studentu, ar jie jau buvo konfrontuojami sia tema per paskaitas ir ligonineje praktikos metu. Is anksto aciu visiems uz diskusija sia keblia tema…

Birute Skujyte

Pasisakymų: 33

Sukurta temų: 0

2010-03-30 18:40

Kartais geriau tiesos ir nezinoti,o kartais geriau tiesa,cia toks painus dalykas,ne visi priima tiesa..............

Kazys Barniškis

Pasisakymų: 5

2010-03-30 22:33

Jei jau taip prakalbot,- tai visai realu. Žmonės kartais renkasi Exitus Letalis.

Keista, kad iki šiol socialiai tai nelabai priimtina.

Geriausiai pasiklausti paciento, o kiek jis pats nori žinoti...

Neegzistuojantis vartotojas
2010-03-30 22:44

O zinot cia opus klausimas.........man labai sunku buvo slaugyti ligoni ,kai jis zinojo ligos eiga......tais laikais negalima buvo sakyti ligoniui,zinojo tik artimi.......tai kaip jauciasi dabar ligoniai zinodami ,kad liga nepagydoma,psichologiskai-manau sunku????????

Jolita Butkienė

Pasisakymų: 6

2010-04-01 10:17

Aš asmeniškai nenorėčiau žinoti, nors ir turiu med išsilavinimą.

Jolanta Watson

Pasisakymų: 25

2010-04-02 04:15

As zinau.....jau metai, kaip pazymeta Vezio zenklu......tikiuosi ,kad nugalejau...svitinimai,chemija ,operacija.....gydytojai kolegos sako,kad pavyko.......nors gal ir anksti,bet dziaugiuos.....Viska teko persvarstyt,kai tik suzinojau.....galvojau apie blogiausia.....bet juokingiausia tai ,kad labiausiai rupejo materialiniai dalykai (kam kas atiteks) ....net rastelius surasiau su vardais .....Guledama po svitinimo aparatu,ar chemijos lasinimo metu buvau tarsi transe,galvojau ,kad tai blogas sapnas,kad tai ne As.... Dabar visa tai primena randas nuo bambos zemyn....niezti isdykelis,reiskia gyja

Redagavo: (2010-04-02 04:17)

Nobody can hurt me without my permission.

M.Gandhi

Vilija Židonienė

Pasisakymų: 8

2010-04-07 01:48

...sunku,o,greičiausiai,ir nėra vienareikšmiškai teisingo sprendimo šiai temai.."Valdžios vyrai" šiuo metu,kiek tenka girdėti,pasisako už"visko,kas yra ir laukia ateity"tiesų pasakymą pacientui. Kaip kitaip suprasti paciento"parašų rinkimo po kiekvienu "gydytojo brūkštelėjimu " ambulatorinėje kortelėje akciją",neva taip apsaugant paciento teises į teisingą gydymą ir leidžiant Jam pačiam pasirinkti Jam priimtiniausią gydymo metodą.Nieko sau-mokaisi,mokaisi tos medicinos,o PACIENTAS ir be mūsų pagalbos PATS NUSPRENDŽIA,KAS JAM TINKA...Taip nutarta dabar...o,žinot,prieš kokius 25 metus,dirbdama apylinkės gydytoja,visiškai įsitikinau(kuo esu tikra ir dabar)toli gražu ne kiekvienas-ir netgi labai retas iš mūsų-TĄ TIKRĄJĄ DIAGNOZĘ  žinoti nori. Pasižiūrėkim patys-daktaras pasakė,kad...JAM Ca...JAM jau melanoma...betgi abu normaliai gyvena!Paskui,pasirodo,nepasitvirtino...Tai ką aš čia tik sunegalavau,o jau patikėsiu...Rytojaus dieną pykinimas praeina-gydytojui jau ir sako:aš,daktare, kažką suvalgiau...Juk taip?...(ir į akis tau žiūri...)Dar iki šiol nesutikau žmogaus sergančio vėžiu,kuris GARSIAI apie TAI norėtų išgirsti iš daktaro.Nors savo diagnozę puikiai žino.(Suprantama,tai tinka,tik gydantis jau namuose,ne OMTI, kur gydomi VISI...)Manau,kad leistų pagal situaciją-sakyti,tiksliau-kartoti-TĄ diagnozę ligoniui,ar leisti jam nuo TO KARTOJIMO pailsėti...Visgi tiek metų mokytasi,nejau mes,gydytojai,monstrai-vis pakenkti norime...Kiek gi tų audito procedūrų kurti galima-kiekvieno daktaro atodūsio(ne vietoje) nereglamentuos...

Jolanta Watson

2010-04-07 02:41

Na,kadangi as esu JAV....tai man gydytoja pranese telefonu,bet jos balse skambejo viltis......sake,mes tau padesim nugalet......po to onkologas,radiologas,hematologas,....visi visi ,su kuriais teko "draugauti" ,nuostabus zmones....ir ju sypsenos neatrode apsimestines,ju labai labai reikejo ir jos padejo...jauciau palaikyma is visu,net nepazystamu zmoniu....Mano pussesere sake,dziaukis ,kad ne Lietuvoj esi (jos ir mano mama buvo seserys,abi mire palyginus jaunos nuo Ca).....bet as tikiu,kad ir budama Lietuvoj,buciau gavus ta pati gydyma....gal tik nebutu tiek demesio....Mano krikstadukre -pediatre sake ,kad dar toli toli Lietuvelei iki to ,kai pasakiau,kad man skambina sesele kas menesi,klausia gal atsiust soc.darbuotoja,kad padetu susitvarkyt namus,apipirkt...kad priklausau "Vezio" klubui,kur nemokamai konsultuoja dietologai,psichologai,masazuoja,pritaiko perukus (aciu Dievui man neprireike) ,lankau jogos uzsiemimus,galiu sportuot,uzsiimt akupresura,ir t.t. ....visko neisvardinsiu.....viskam neturiu ir laiko

Ir apie Vezio diagnoze jie kalba garsiai ir daug....is pradziu tai pribloskia ,bet gal del to ,kad kalba atvirai ir su didele viltim,pradedi jaustis ,kad tai vos ne bloga sloga ,kuri turi issigydyt,kitaip ir but negali

M.Gandhi

Vilija Židonienė

Pasisakymų: 8

2010-04-13 21:49

Taip,Lietuva šioje srityje dar toli nuo JAV(ir ne tik šioje srityje-manau keletas "nusiaubusių" Europą karų,nesiekdami JAV vystymosi,turi labai tiesioginę mūsų šalies visų sferų vystymuisi)ir mums belieka tik "baltai "pavydėti...Bet norėtųsi sužinoti-juk ir sveikatos draudimo mokestis-ne "lietuviško"dydžio?..Mūsų šaly šiomis ligomis sergantiems,deja,neparodomas reikiamas geranoriškumas.Deja,ir visuomeninės organizacijos,ko gero,pernelyg...savanaudiškų paskatų turi...Esu iš JAV lietuvių tokį pokalbį girdėjusi-"jam"-blogai-gastritas-sunkus atvejis,man-skrandžio vėžys-aiškiai žinau,kaip gydytis...Gal amerikoje-taip ir yra,deja pas mus lietuvėlėje tuo "pasiguosti"galėsime tikrai negreitai...

Redagavo: (2010-04-13 21:56)
Jolanta Watson

2010-04-13 22:01

Draudimu imokos ir paslaugu ikainiai nemazi....teko pasinervuot kol draudimas apmokejo,nes as ji turejau tik metus (mokejau tik 99.44 $ kas men) ....dali reikia paciai moket,bet pritaikytas issimokejimo beprocentinis planas .....Siek tiek aritmetikos-viskas kainavo apie 100,000 $ ,man paciai reikia sumoket 5000 $ (kas menesi 150$),dabar draudima moku kas menesi pati 150$....taigi 300 $ is mano kisenes

Ir ,aisku, niekam nieko i kisene .....tik seselems ,kurios chemija lasino ir svitino,po saldainiu dezute nunesiau....reikejo matyt ju veidus ....Tarp kitko,laukiant ar iseinant po svitinimu,gali vaisintis kava,sausainiais ,vaisiais ir t.t. ir pan.....visuose laukiamuosiuose taip

Redagavo: (2010-04-13 22:08)

M.Gandhi

Agne nu

Pasisakymų: 2

2012-06-07 18:28

Jolanta Watson ilsekis ramybeje. Siais metais Ponia Watson yra......

Gaila kai toki geri zmones mus taip greit palieka.

2012-06-07 20:25

Taip labai gaila...

Iš viso įrašų: 12

Keliones...geros a..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital