Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

  • Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 15
 
 

Internetas: tikrovės paieškos

Autorius:
Sukurta: 2010-04-01 13:26
Albertas Kiela

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 1

2010-04-01 13:26

Internetas mums tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, erdve, kurioje praleidžiame nemažai savo gyvenimo laiko. Lietuvoje atliktas tyrimas rodo: iš visų Lietuvos gyventojų internetą kaip informavimo priemonę renkasi daugiau nei 20 proc. Atsiranda vis daugiau žmonių, ne tik jaunų, bet ir vyresnio amžiaus, kurie mielai leidžia savo laisvalaikį kibernetinėje erdvėje, siekdami pabendrauti, pasilinksminti, atrasti savo antrąją pusę. Būtų paviršutiniška manyti, jog bendravimas internetu - paprasčiausiai būdas įdomiai „užmušti" laiką.

Tai, su kokiu įkarščiu tikriname elektroninį paštą, atsakinėjame į žinutes, susirašinėjame forumuose, bendraujame pokalbių svetainėse, ieškome žinių įvairiuose portaluose, dalijamės savo patirtimi interneto dienoraščiuose, rodo, jog internete vyksta daug gilesni dalykai, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Internetas kažkaip mus „užkabina", dėl to tampa sunku, o kai kada - visai neįmanoma nuo jo atsiplėšti. Bendraudami virtualiai tampame kitokie - kartais atviresni, kai kada agresyvesni ar seksualesni... Natūraliai kyla klausimas, ar bendravimas internetu yra vienas kito apgaudinėjimas ir apsimetinėjimas? Kuris yra tikras žmogus: tas pažintasis internete ar susitiktasis gatvėje? Kuris esu tikrasis „aš": sėdintysis saugiai prie kompiuterio monitoriaus ar bendraujantysis su draugais kavinėje?

 

Padiskutokime šia tema.


Redagavo: (2010-04-05 21:48)
Neegzistuojantis vartotojas
Neegzistuojantis vartotojas
2010-04-04 20:01

Šiuolaikinio gyvenimo nesuvokiame be interneto. Internetas neabejotinai atvėrė bendravimo, informacijos perdavimo, atradimo bei kaupimo galimybes, kurių prieš pusę šimtmečio gyvenę žmonės nebūtų galėję net įsivaizduoti. Pasitelkus internetą, galima perspėti apie nelaimes, pateikti žmonėms būtinas žinias ir padaryti kitų gerų darbų. Tačiau šiandien internetas, užuot buvęs vien ryšio priemone ar tiesiog žmogaus instrumentu, vis labiau skatina patį žmogų virsti instrumentu. Užuot buvęs vien žmogaus patogumui sukurta informacine erdve, jis vis dažniau žmogui tampa realesne erdve už pačią tikrovę, o jame vykstanti informacijos kaita – tikresniu vyksmu už patį žmogaus gyvenimą. Šia prasme internetas, kuriame šiuolaikinis žmogus gali aptikti daug pagundų, yra vienas moderniausių jo išmėginimųVisas pasaulis paskendęs Interneto jūroje. Žmonija be jo jau negali gyventi. Internetas- tai pasaulis pasaulyje, kuriame galioja savos taisyklės, papročiai, kuriame visi lygūs, nepriklausomai nuo rasės, gyvenamosios vietos, turtinės padėties ar išsilavinimo. Internete ieškoma žinių, informacijos, pramogų, jame perkama ir parduodama. PARDUODAMA! Parduodama viskas- žinios, informacija, galimybės, prekės, paslaugos, malonumai... ir dar daug visko. Kaip ir realiam pasaulyje, Internete yra dideli supermarketai, yra urminiai sandeliai, yra parduotuvės, ir yra begalė mažų parduotuvėlių ir kioskelių. Tad mes kalbėsimės apie pardavimą, apie mažą parduotuvėlę, kurios savininku Jūs galite tapti.
Parduotuvėlė už Jūsų gatvės kampo turi privalumus, kad ji yra arti ir kad ji yra draugiška. Jos klientai yra aplinkiniai gyventojai, kaimynai. Internetinės parduotuvės pirkėjai - visas pasaulis, Jūsų kaimynais tampa daugybė mūsų Žemės rutuliuko gyventojų. Ir tik nuo Jūsų priklauso kokie artimi, patrauklūs ir draugiški tapsite jiems. Ką pardavinėsite taip pat priklauso nuo Jūsų. Net neįsivaizduojate, kiek daug visko galite pardavinėti, nuo šokoladuko iki namo Viduržemio jūros pakrantėje! Jūsų tiekėjais taps didelės korporacijos ir kompanijos, kurios suinteresuotos Jūsų sėkmę ir visokeriopai Jums padės ir palaikys, nes nuo Jūsų sėkmės priklausys ir jų pelnai. Jums nereikia statyti ar nuomuoti pastato parduotuvei, nereikia sandėlių , nereikia pristatinėti prekių į klientų namus, tiesiog sukuriate savo virtualų kampelį, savo internetinius namus, juos puoselėjate, taip kaip puoselėjate savo mylimus namus, ir laukiate svečių. Pasistatyti šį namą aš noriu padėti.

Jonas Petrauskas

Pasisakymų: 2

Sukurta temų: 0

2010-04-05 14:23

 

 

Redagavo: (2010-04-05 21:50)
danute kasparavic

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2010-04-05 19:31

Oho ho,kiek čia daug skaityti visko... Kaip pasirinkti teisingiausią ir geriausią kelią PER INTERNETĄ... ? TIKIU,KAD TAI atėjusi naujovė visiems laikams, kaip televizorius, mob.telefonas, kompiuteris... Dėkui už informaciją

Jonas Petrauskas

Pasisakymų: 2

Sukurta temų: 0

2010-04-06 13:20

Tikriausiai daugelis iš mūsų šiuo metu neįsivaizduojame savo gyvenimo be kompiuterių ir interneto. Juk yra taip įprasta – ateiname į darbą, įsijungiame kompiuterius, peržvelgiame naujienas, patikriname elektroninį paštą. Internetas atvėrė žymiai daugiau bendravimo ir informacijos paieškos galimybių, tačiau tuo pačiu metu vis daugėja žmonių, kuriems internetas tapo narkotiku, o riba tarp virtualios realybės ir tikro gyvenimo vis labiau nusitrina.

Pirmą kartą terminas „priklausomybė nuo interneto“ (PI) buvo pavartotas dar 1996. Goldberg jį apibrėžė kaip neįveikiamą troškimą naudotis internetu. Priklausomybė nuo interneto yra panaši į kitas priklausomybės formas (priklausomybę nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, azartinių lošimų ir kt). Pagrindinis skirtumas slypi priklausomybės objekte. Kompiuterinėje veikloje priklausomybės potencialas gali pasireikšti kaip:

1) pernelyg stiprus susidomėjimas darbu internete, informacijos paieška (angl. – Web-addiction).
2) skausminga priklausomybė nuo video žaidimų (angl. – videoplays addiction).
3) intensyvus įsitraukimas į bendravimą su draugais pokalbių kanaluose (ang. – chat addiction).

Kodėl internetas taip traukia ir skatina priklausomybės formavimąsi? Galima išskirti keletą svarbiausių faktų. Tai:

• daugybės anoniminių socialinių sąveikų galimybė;
• virtualus savo fantazijų ir troškimų realizavimas, grįžtamojo ryšio galimybė;
• galimybė surasti norimus „pašnekovus“, užmegzti su jais kontaktą ir tą kontaktą kontroliuoti;
• neribojamas priėjimas prie informacijos, įvairių pramogų;
• dalyvavimas žaidimuose.

Psichologiniai PI požymiai yra kaip bendri, būdingi visoms priklausomybės formoms, taip ir specifiniai, būdingi tik šiai konkrečiai priklausomybės formai. Šie požymiai yra:

- pagerėjusi nuotaika naršant internete;
- labai stiprus potraukis prisijungti prie interneto;
- internete leidžiama vis daugiau laiko;
- sunkumai nutraukiant interneto vartojimą;
- augančios neigiamos emocijos (suirzimas, apatija, pablogėjusi nuotaika, nuobodulys, tuštumos jausmas), kai nėra prisijungęs (-usi) prie interneto;
- sumažėjęs domėjimas šeima, darbu, ankstesniais pomėgiais;
- atsakomybės sumažėjimas, neatsakingas savo pareigų namuose ir darbe atlikimas.

Žmonės, priklausomi nuo PI, turi įkyrų norą nuolat tikrinti savo elektroninį paštą, jie negali sulaukti, kada vėl išeis į interneto „platybes“. Juos supantys artimieji pastebi ir turi skundų, kad yra pernelyg daug laiko praleidžiama internete ir pernelyg daug pinigų yra išleidžiama ryšio mokesčiams. Patys priklausomi asmenys neigia turintys priklausomybę, labai suirzta ir dar labiau užsidaro, kai juos bando kritikuoti arba užsiminti apie galimą psichologinę problemą. Ilgainiui nutrūksta buvę reikšmingi santykiai, jų vietą užima „pašnekovai“, esantys virtualioje realybėje.

Jau minėtas autorius I. Goldberg manė, kad PI galima konstatuoti, jei pasireiškia trys iš žemiau išvardintų požymių:

1) Toleravimas. Tam, kad žmogus pasiektų pasitenkinimą, jam reikia vis daugiau laiko praleisti internete. Jei šis laikas nėra didinamas, interneto vartojimo poveikis mažėja.
2) „Atsisakymo sindromas“. Jis pasireiškia tuomet, kai priklausomas žmogus nustoja naršyti internete arba mažina laiką, praleidžiamą jame. Tuomet gali pasireikšti tokie požymiai kaip nerimas, įkyrus galvojimas apie tai, kas dabar vyksta internete, fantazijos ir mintys apie internetą ir kt. Interneto vartojimas padeda išvengti „atsisakymo sindromo“.
3) Internetas yra vartojamas žymiai ilgiau ir dažniau, nei iš pradžių buvo planuota.
4) Pasireiškia stiprus noras arba atliekami nesėkmingi bandymai nutraukti arba pradėti kontroliuoti interneto vartojimą.
5) Didelės laiko sąnaudos yra skiriamos veiklai, susijusiai su interneto vartojimu (knygų pirkimas internete, failų, rastų internete, tvarkymas ir pan.).
6) Nutrūksta arba sutrumpėja laikas, skiriamas profesinei, socialinei veiklai, poilsiui.
7) Interneto vartojimas tęsiasi net tuomet, kai pats žmogus puikiai žino apie periodiškai arba nuolat pasireiškiančias fizines, profesines, psichologines problemas, susijusias su besaikiu interneto vartojimu (nuolatinis neišsimiegojimas, šeimos problemos, vėlavimas rytais į darbą, atsakomybės stoka atliekant profesines pareigas ir pan.).

Young (1997) išskiria tris pagrindines pastiprinimo sritis, būdingas bendravimui internetu – socialinis palaikymas, seksualinis pasitenkinimas bei „personos kūrimas“.
Aptarkime kiekvieną iš jų detaliau.

Socialinis palaikymas formuojasi tuomet, kai žmogus įsijungia į kokią nors socialinę grupę (pokalbių kanalą, telekonferenciją ir pan.). Neretai dalyvaudamas kurioje nors virtualioje grupėje žmogus yra žymiai drąsesnis nei realiame gyvenime. Jis atvirai ir drąsiai reiškia savo nuomonę, dalyvauja diskusijoje. Internete galima paslėpti savo tapatybę, sukurti kitą savęs vaizdą. Konfrontacija arba kritika ne taip gąsdina, nes patys žmonės yra nepasiekiami, o tapatybė neaiški.

Seksualinis pasitenkinimas. Anoniminis kiberseksas leidžia priklausomiems nuo interneto žmonėms virtualioje realybėje patenkinti slapčiausius savo troškimus, elgtis taip, kaip realiame gyvenime jie niekada nesielgtų. Be to, žmonėms, kurie nepasitiki savo išvaizda arba turi bendravimo problemų, internete yra žymiai lengviau susipažinti ir užmegzti intymų ryšį.

Personos sukūrimas. Mūsų tapatumą formuoja mūsų socio-ekonominis statusas, lytis, amžius, tautybė. Virtualioje realybėje šie dalykai išeina į antrą planą ir visi vartotojai yra lygūs. Vietoje socialinio tapatumo yra kuriamas virtualus tapatumas. Virtualus tapatumas yra asmens idealusis Aš, kuris internete išstumia „blogą“ realųjį Aš ir padeda patenkinti tuos poreikius, kurie nėra patenkinti realiame gyvenime. Paprastai tai yra du pagrindiniai poreikiai: išstumtos asmenybės realizavimo poreikis bei pripažinimo ir jėgos poreikis. Žmonės, kurie labai žemai ir neadekvačiai save vertina, turi bendravimo problemų, susiduria su aplinkinių nepritarimu, taip pat depresyvūs ir nerimastingi asmenys labiau linkę į savo idealaus Aš kūrimą virtualioje aplinkoje. Internetas yra ta vieta, kur žmogus projektuoja savo fantaziją. Ta fantazija įgauna kuriamo personažo įvaizdį. Šis personažas gali gauti pripažinimą įvairiuose pokalbio kanaluose. Žmogus, kuris realiame gyvenime yra tylus, uždaras ir nedrąsus, virtualioje realybėje gali tapti lyderiu, drąsiai ir atvirai reiškiančiu savo mintis. Virtualus pasaulis tampa ta vieta, kurioje galima realizuoti slapčiausius troškimus, valdyti situaciją, jaustis herojumi, žaidimuose, virtualiuose kontaktuose išgyventi įvairias emocijas. Taip formuojama bendravimo realiame pasaulyje iliuzija.

Priklausomybės nuo interneto diagnostikai dažnai naudojamas K. Young klausimynas. Pabandykite perskaityti žemiau esančius teiginius ir pagalvokite, ar jie tiktų apibūdinant jus ir jūsų gyvenimą.

1. Naudojatės internetu tuomet, kai siekiate pabėgti nuo problemų arba pagerinti savo nuotaiką.
2. Jūs negalite kontroliuoti interneto vartojimo.
3. Jaučiate poreikį vis daugiau laiko skirti internetui tam, kad pasiektumėte pasitenkinimą.
4. Kiekvieną kartą jūs užsibūnate tinkle ilgiau, nei planavote.
5. Išleidžiate daug pinigų ryšio mokesčiams, tačiau kiekvieną dieną vėl jungiatės į tinklą.
6. Meluojate savo šeimos nariams ir draugams, kiek laiko jūs praleidžiate internete bei kaip esate įsitraukę į jį.
7. Jaučiate susierzinimą ir nerimą, kai jus atitraukia nuo interneto.
8. Nuolat galvojate apie internetą, kai esate ne tinkle.
9. Būdami ne tinkle jaučiatės nusiminę ir nerimastingi.
10. Rizikuojate prarasti svarbius santykius, darbo arba mokslo vietą dėl interneto vartojimo.

Jei asmeniui tinka daugiau nei keturi teiginiai ir jo įsitraukimas į interneto vartojimą tęsiasi ilgiau nei dvejus metus, tai gali liudyti apie susiformavusią priklausomybę nuo interneto ir jam gali būti reikalinga psichologinė pagalba.

 

jolanta damuleviciute-chudiajeva

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2010-04-06 19:57

sveikkii...cia tokieeeee pasisakymai, kad as jau nebekomentuosiu...

Erna Mizaraite

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2010-04-07 17:19

 Sveiki!

Visi cia rasantieji yra teisus, bet kiekvienas is musu turi savo asmeniniu interesu, kuriuos padeda igyvendinti internetas. Tiesa pasakius, nesu zmogus, kuris labai megsta bendrauti su bet kuo ir bet kada. Tokiu principu vadovaujuosi ir realiame gyvenime, ir internete. Man internetas - tai galimybe palaikyti rysi su man brangiais zmonemis, draugais, kuriuos as pazistu ne vienerius metus. Kadangi gyvenu toli nuo Lietuvos, tai internetas yra tas laidas, kuris mane sujungia su gimtine: paskaitau naujienas, pasikalbu su man artimais zmonemis, nes to realiame gyvenime as negaliu padaryti. Kalbetis su visais telefonu, rasyti laiskus... Na patys suprantat, kad dabar tai galima pakeisti kitais budais ir nieko neprarandant. Atvirksciai, finansiskai mazesnes islaidos, sutaupytas laikas, o rezultatas tas pats, tik dar geresnis ir greitesnis . Manau, kad tiek internetinis, tiek tikras pasaulis mazai kuo skiriasi: visur pilna ir sukciu, ir geru zmoniu. Koks tu bebutum anksciau ar veliau vis tiek yla islenda is maiso.Taigi linkiu visiems sekmes ir nepasiklysti nardant siame virtualiame pasaulyje! Uz lango pavasaris... tad eime ikvepti gryno oro, stebeti bundancia gamta, vis labiau skruostus rausvinancia saulute, o internetas niekur nedings! 

dainius lukenskas

Pasisakymų: 4

Sukurta temų: 0

2010-04-12 10:32

Vizdelto galima dauk laimeti, jai pasigilintumete.


Redagavo: (2010-05-12 17:22)
Valė Ša

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2010-04-13 13:43

Su daug kuo sutinku!Mes ne tik vartotojai,mokėtojai,bet kai kas net ir aukos interneto,o ypač vaikai,kurių negalima atplėšti nuo kompiuterių ir t.t....

dainius lukenskas

Pasisakymų: 4

Sukurta temų: 0

2010-04-15 13:55

http://SprintD.courl.net cia jus galite neblogai uzdirbti , tai siu metu verslas tiesiai is usa . Krizes naikintojas . turekite pinigu ir nesijaudinkite del kitu kurie zaidzia.

skype dain.lu

Regina Paulauskiene

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2010-04-19 09:25

Tikriausiai, visi sutiksit, kad šiais laikais nelabai kas jau gali išsivers be kompiuterio ir interneto. Greitai pačias naujausias naujienas sužinai iš interneto. Gali laisvai bendraut su draugais O ko toliau to daugiau internetas suteikia vis daugiau galimybių.
Taip tiesa yra ir blogoji jo puse, atsiranda žmonių kurie tampa priklausomi nuo kompiuterio ir interneto. Slėpdamiesi nuo realaus gyvenimo problemu, susikurdami savo virtualų laimingą, be rūpesčių gyvenimą.
Bet naudojant internetą protingai tikrai gali daug ką pasiekti, tik nereikia kad internetas taptų tavo gyvenimas, jis turi tau tik palengvinti gyvenimą.
Internetas - tai mokslo šaltinis. Jame gali surast daug naudingų žynių ir daug ko pasimokyti. Šiais laikais net internete galima apsipirkt neišėjus iš namų. O taip pat naudojant internetu galima užsidirbti, plėtoti savo verslą, ar tiesiog sukurti nauja verslą internete.
 

dainius lukenskas

Pasisakymų: 4

Sukurta temų: 0

2010-05-04 18:46

Sveiki. AŠ Dainius Lukenskas. Dirbu UAB ,,Gera idėja'direktoriu. Didesni atlyginimą pasidarau laisvalaikiu, internete.
Pažiūrėkite į šią paprastą darbo sistema.
Jums tai patiks. Darbo pakopinė sistema butu tokia.

1. Išmokti susikurti internetinę sąskaitą, tam yra pavyzdys.
2. Užsiregistruoti į kompanija teikiančia paslaugas, padeda sponsorius.
3. Perprasti darbo sistemą ( nemokami seminarai).
4. Kompanijos reklama, rekomendacijos draugams, skelbimai.
5. Draugu mokymas to ko išmokai tu.

Kompanija moka kasdien.
Tai unikalus sėkmės planas sukurtas jums.

Tai legalu, mes jau teiravomės , mokesčių inspekcijoje. Tereikia susimokėti 15% gyventojų pajamų mokestį nuo uždirbtų pinigų.
Čia seminaro medžiaga. Parsisiūsti ir įsitikinkite tuo.
http://narod.ru/disk/195000110 00/2010-04-08%2007.20%20Webina r%20Now.wmv.html

susisiekite ir pamokysiu ir jus.

Krizė, mes turim pasirūpinti vieni kitais

skype dainiuslukenskas
 


Redagavo: (2010-05-12 17:20)
Rita Stulgaite-Delaloye

Pasisakymų: 1

Sukurta temų: 0

2010-05-04 20:11

Kas cia pasidare su Klase.lt? Kur tik benueitum, visur verbavimas. Ar mes nebegalime paprasciausiai diskutuoti, nebandant uzsidirbti?

dainius lukenskas

Pasisakymų: 4

Sukurta temų: 0

2010-05-12 17:28

Taip,  galima .  Bet  kai atsirenki zmogeliukus  diskusijos  buna mielesnes.

Vakareliai  susitikimai. O cia  matau  nevisi patenkinti kad  aplamai  bendraujama.

Kaikurie verslai leidzia  bendrauti dazniau  ir laisvalaikiu  daugiau tureti,nes sutaupoma labai dauk laiko.

pirma  nevaziuojam i darba  nes  kompiuteris ant stalo,  antra  atlyginimas nemazeja o  auga,  trecia  darugu  vis daugiau ir  betkuris  verslas kuri pradesi  jau  bus sekmingas.

Taigiu linkime ir  jums , kad  vaikai  auktu  sale jusu  o ne  darzeliuose.

Iš viso įrašų: 15
 
 

Londono akvariumas

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama