TIK FILMUOJAMA

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Lietuvos nacionalinis dramos teatras / mažoji salė
 • Pradžia: 2018-10-10 20:00
 • Aprašymas: Kalba – laužyta anglų, suomių kalbos fragmentai (lietuviški ir angliški titrai)

  Iš pradžių nebuvo nė žodžio. Buvo tik ji. Ji rengėsi, ruošėsi. Buvo šviesos ir prietema, buvo vaizdas ir garsas. Tada atsirado jis. Atsirado svetimas liežuvis svetimoje burnoje. Atsirado konfliktas. Atsirado laužyti žodžiai, laužyta kalba ir laužytas riksmas. Jie šoko, rėkė, rengės – nusirenginėjo, apsirenginėjo, persirenginėjo. Buvo šviesos ir prietema, buvo bangos.  – Žinai, kokia tavo bėda? Tu visiškai nejuokingas.

  – Žinai, kokia mūsų bėda? Aš net nežinau tavo vardo.  Ir tyla ne prieš audrą, o po jos. Kai tarsi vandens užgultom ausim, tarsi gelmėje, tarsi su akvalangu ieškai tarsi savęs, o tarsi ir kito. O gal tiesiog išeities, jei ne išėjimo.

  – Tu išprotėjus.

  – Galbūt. Tačiau nenoriu apie tave nieko žinoti.  Du virtuoziški aktoriai scenoje: vengrų žvaigždės Annamária’os Láng ir vieno populiariausių estų aktorių Juháno Ulfsako teatrinė choreografija, kuriai nestinga nei aistros, nei beprotybės, nei humoro. Kartu stipriai veikiant vizualumui ir muzikai, spektaklis "Just filming" – tai meilės kino menui deklaracija.  Annamária Láng yra viena žinomiausių Vengrijos teatro kūrėjų, nepriklausomame teatre vaidinanti aktorė. Ilgą laiką A. Láng priklausė lietuviams pažįstamo vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo teatrui "Krétakör", taip pat filmavosi kine Vengrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje. Tuo tarpu Sovietų Sąjungoje gimęs aktorius ir režisierius Juhánas Ulfsakas yra vienas labiausiai vertinamų Estijos šiuolaikinio meno kūrėjų. Kartu su bendraminčiais įkūrė Estijoje nepriklausomą teatrą "Von Krahl", kuriame pastatė ne vieną spektaklį, taip pat dirbo su "No99" teatru, Estijos dramos teatru, bendradarbiavo su garsiais menininkais iš Estijos, Vokietijos ir Suomijos. Spektaklio muziką kūrė suomių muzikos žvaigždės: tarptautinį pripažinimą pelnęs trimitininkas ir kompozitorius Verneri Pohjola, klasikinę ir elektroninę muziką grojantis smuikininkas Pekka Kuusisto ir vienas įdomiausių suomių gitaristų Timo Kämäräinen.  Suomių teatro kūrėjo Kristiano Smedso vardas yra žinomas tarptautiniame teatro pasaulyje. Greta daugybės kūrinių scenai K. Smedsas vadovavo keliems profesionaliams suomių teatrams, taip pat buvo teatro trupės "Smeds Ensemble" vadovas. Nuo 2005 m. K. Smedsas gyvena Helsinkyje, tačiau daugiausia dirba užsienyje. Savo pjeses K. Smedsas yra pastatęs įvairiuose teatruose. Jo spektakliai rodyti Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Čekijoje ir kitose šalyse. Vienas pirmųjų tarptautinių K. Smedso pasirodymų įvyko Lietuvoje: 2000 m. teatro festivalis "LIFE" pristatė "Dėdę Vanią". Vėliau du kartus Smedsas viešėjo Vilniuje "Naujosios dramos akcijos" kvietimu: 2003 m. parodė "Voiceką", 2006 m. – "Klajūną". O 2009 m. "karūnavo" festivalio "Sirenos" programą spektakliu "Mental Finland" ("Vaizduotės Suomija"). 2011 m. jam įteiktas "Naujosios Europos teatro realybės" apdovanojimas. Lietuvoje K. Smedsas pažįstamas ir kaip spektaklio "Liūdnos dainos iš Europos širdies" bei kultūros projekto "Vyšnių sodas" režisierius.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
TIK FILMUOJAMA

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Saulėlydžiai

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama