Gauthier Toux Trio (Prancūzija)

Renginiai Archyvas Koncertai Gauthier Toux Trio (Prancūzija)

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Vieta/adresas: Paliesiaus dvaras
 • Pradžia: 2018-11-10 16:00
 • Aprašymas: Atlikėjas: pianistas ir kompozitorius Gauthier Toux (Prancūzija), kontrabosistas Simon Tailleu (Prancūzija) bei būgnininkas Maxence Sibille (Šveicarija)

  Paliesiaus dvare koncertuos kylančios džiazo žvaigždės iš Prancūzijos, jau lapkričio 10-tą dieną į Paliesiaus dvarą atvyksta "Gauthier Toux Trio" (pianistas ir kompozitorius Gauthier Toux (Prancūzija), kontrabosistas Simon Tailleu (Prancūzija) bei būgnininkas Maxence Sibille (Šveicarija)). Europos džiazo muzikantų gretose šis trio yra laikomas vienu perspektyviausių džiazo ansambliu šių dienų kontekste. Ypatingai ansamblis yra mėgstamas savo gimtojoje Prancūzijoje bei Šveicarijoje. Šis trio kartu groja jau ketverius metus. Per šį laiką jie apkeliavo didelę dalį pasaulio ir įrašė du albumus. Gimusi bendrystė tarp muzikantų, anot Gauthier, jam yra vienas iš didžiausių ramsčių, bei įkvėpimo šaltinių.

  Lyderis, pianistas Gauthier Toux, pradėjęs savo muzikinį kelią ankstyvoje jaunystėje, pasižymi rafinuotu, unikaliu skambesiu, kuriame apsijungia gana kontrastingos stilistinės įtakos, apimančios viską, nuo populiariosios muzikos iki repo. Savo eklektiškus inspiracijos šaltinius jis sugeba sujungti į originalų lyrikos ir džiazo hibridą, kuris pasižymi unikaliu ir švelniu braižu. Gauthier Toux Trio grojamą muziką galima būtų apibūdinti it oro ir vandens stichijų virsmu, tai įtraukianti ir nepaleidžianti tėkmė sujungianti lengvumą ir gylį į vienį.

  Naujausias trio darbas, albumas "The Colours You See" (Spalvos, Kurias Matai), buvo išleistas gana nesenai, šių metų gegužės 5-tą. Albumo tema, tai spalvos, kurias mes regime. Nors skamba paprastai, tačiau įtaka yra kiek suktesnė, nei gali pasirodyti. Vaikystėje muzikantui buvo diagnozuotas daltonizmas. Spalvos Gauthier nuo mažens trikdė, nors tuo pačiu ir įkvėpė. Jį domino suprasti, kodėl jis mato jas kitaip, nei didžioji dauguma žmonių. Šią mįslę Gauthier peraranžavo savaip ir pradėjo akylai stebėti garso ir spalvų sąsajas. Tai jam atvėrė daugybę naujų kūrybinių perspektyvų. Muzikantas teigia, jog jis jaučia trauką spalvos gradacijoms garsuose, kas byloja apie jo sinestezinį skambesių suvokimą. Šios klajonės bei paieškos jį įkvėpė skirti albumą atrastiems potyriams, bei neatsakomiems klausimams. Albumas tapo galimybe išreikšti jo psichologinius virsmus, suteikiant jiems vientisą kūną. Muzikantas sako nenorėjęs paprasčiausiai parašyti odes įvairioms spalvoms, nes tai būtų per paprasta ir per abstraktu. Vietoj to, jis pavertė kompozicijas į "muzikalius anekdotus", kaip apibūdina pats pianistas. Vienas kūrinys, pavyzdžiui, yra pavadinta "Same Answers" (Tie Patys Atsakymai). Ši mintis pavadinimui kilo iš istorijos, kai vaikystėje klasiokai pianistą vis erzindavo klausimu, kokios spalvos mokytojo megztinis? Gauthier kaskart turėjo tik vieną atsakymą – nežinau. Kaip daltonikui, jo matomi atspalviai stipriai priklauso nuo supančio apšvietimo. Tai įkvėpė parašyti kompoziciją "It All Depends On The Light" (Viskas Priklauso Nuo Šviesos). Dar kitas albumo kūrinys parašyta apie klastingas dangaus spalvas auštant ir saulei besileidžiant: abiem atvejais dangus atrodo labai panašiai ir paros laiką atskirti tampa sunku. Tokiomis istorijomis ir anekdotais yra sutvertas naujojo albumo pagrindas, kurį muzikantai vedžiodami klausytoją po džiazo vingius, pavertė į mįslingą kelionę. Albume taip pat muzikantas bandė išnarplioti ir įvairius muzikos aspektus, tyrinėjant ir bandant suvienyti ne tik istorijas, atspalvius, bet ir Gauthier įkvėpusius, eklektiškus žanrus. Pianistas sako, jog neįprastai jungti stilistines kryptis jam yra artima širdžiai, ypatingai, jei tai suteikia įprastam džiazo skambesiui egzotikos. Pianistui patinka pop ir elektroninės muzikos paprastumas, kurį jis vertina įvairiomis spalvų išraiškomis.

  Klausytojui gal ir sunku būtų atsekti, kokiais visiškai skirtingais atspirties taškais ir stiliais kurdamas remiasi šis muzikantas, tačiau įdomu atrasti, jog Gauthier kuras susideda iš kuriozinių detalių, o kūrybos rezultatas – įstabus ir neatsekamas. Jau lapkričio 10 d. šį džiazo pasaulyje vertinamą trio bei jų kuriamą muziką galima bus gyvai išgirsti Paliesiaus dvare.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Gauthier Toux Trio (Prancūzija)

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Mano spygliuotieji.

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama