Jubiliejinis Vladimiro Prudnikovo koncertas

Renginiai Archyvas Koncertai Jubiliejinis Vladimiro Prudnikovo koncertas

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Nacionalinis muziejus / Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
 • Pradžia: 2019-04-12 19:00
 • Aprašymas: VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS, bosas
  IEVA PRUDNIKOVAITĖ, mecosopranas
  JURGITA ADAMONYTĖ, mecosopranas
  VYTAUTAS JUOZAPAITIS, baritonas
  KOSTAS SMORIGINAS, baritonas
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

  Vladimiras Prudnikovas – tikra legenda, šviečianti Lietuvos muzikos padangėje. Vienas žymiausių Lietuvos bosų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius šį vakarą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, ir kviestiniais svečiais švęs jubiliejų ir savo klausytojams dovanos žymiausias operų arijas.

  V. Prudnikovo kaip muziko kelias prasidėjo berniukų chore "Ąžuoliukas", kai žymusis choro įkūrėjas ir dirigentas Hermanas Perelšteinas gabų berniuką atrinko savo naujai kuriamam kolektyvui. 1979 m. baigęs tuometę Lietuvos valstybinę konservatoriją, V. Prudnikovas pradėjo dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, o 1981 m. tapo tarptautinio Maria Callas konkurso Atėnuose laureatu. Tačiau tikrasis pripažinimas aplankė sudainavus Boriso vaidmenį M. Musorgskio operoje "Borisas Godunovas", su kuriuo solistas pasirodė Sankt Peterburgo, Niujorko, Paryžiaus Eliziejaus laukų, taip pat Italijos ir Japonijos operos teatruose. Vėliau V. Prudnikovas buvo nuolat kviečiamas dainuoti Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Olandijoje, JAV, Japonijoje ir kitose šalyse, dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose.

  Per savo gyvenimą V. Prudnikovas atliko apie 80 pagrindinių operos vaidmenų, dar tiek pat – kantatinio-oratorinio žanro kūrinių. Tarp ryškiausių V. Prudnikovo sukurtų vaidmenų – Mefistofelis Ch. Gounod operoje "Faustas", Karalius Pilypas G. Verdi operoje "Don Carlas", Borisas Godunovas ir Pimenas M. Musorgskio operoje "Borisas Godunovas" ir daugybė kitų.

  V. Prudnikovas – taip pat ir visų mylimas pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, nuo 1992 m. – Dainavimo katedros vedėjas. 1996 m. dainininkas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, 1997 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė premija.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Jubiliejinis Vladimiro Prudnikovo koncertas

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Miško dovanos.

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama