Tuvan National Orchestra

Renginiai Archyvas Koncertai Tuvan National Orchestra

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Šv. Kotrynos bažnyčia
 • Pradžia: 2019-05-20 19:00
 • Aprašymas: Gegužės mėnesį Lietuvoje stabtels laikas – pas mus atvyksta "Tuvan National Orchestra". 2003 m. Aldar Tamdyn įkurtas ir dabar net 24-is atlikėjus vienoje scenoje buriantis orkestras groja tradiciniais Tuvos bei klasikiniais Vakarų, sovietmečio "hibridiniais", tradiciniais Rusijos, modifikuotais Tuvos instrumentais. "Tuvan National Orchestra" nariai yra daugybės išskirtinių Tuvos instrumentų – tokių kaip igil (dvistygis smuikas), khomus (Tuvos žydų arfa), doshpuluur (liaudiška liutnia) ar dünggür (šamanų būgnas) – virtuozai.
  Be to, orkestro repertuarą puošia įspūdingas senovinis menas – Tuvos gerklinis dainavimas. Tai malonią nuostabą klausytojams kelianti, įdomiai ir keistai skambanti technika, kuomet vienu metu dainuojama keliais balsais. Centrinėje ir Šiaurės Azijoje paplitęs dainavimas yra glaudžiai susijęs su šamanų tradicijomis. Jis turi kelis skirtingus stilius: xoomei (juo atliekamos epinės poemos), sygyt (šiurkštesnis, švilpiantis), kargyraa (gilus, beveik urzgiantis), ezengileer (pulsuojantis), borbannadyr (paukščius ir upelio čiurlenimą primenantis skambesys), kuriuos visus atlieka "Tuvan National Orchestra" solistai.

  PAKLAUSYMUI

  https://www.youtube.com/watch?v=A6fhP8Vigcg
  https://soundcloud.com/hogzhumchu/sets/tuvan-national-orchestra

  Dalis "Tuvan National Orchestra" narių yra gerai Vakaruose žinomi gerklinio dainavimo meistrai iš grupių "Chirgilchin", "Tyva Kyzy" bei "Alash", tarp kurių ir Andrei Mongush (anksčiau grojęs "Huun-Huur-Tu"), Ai-Xaan Oorzhak, Kang-Xuler Saaya, Nikolai Damba. Orkestro nariai koncertuoja pasirodydami žymiosiose Niujorko "Canegie Hall", Vašingtono "Kennedy Hall", Londono "Royal Hall", "Elizabeth Hall", Maskvos P. Čaikovskio salėse ir kt.

  "Tuvan National Orkestra" – abejingų nepaliekantis darinys, pirmapradis tolimo krašto muzikinis lobynas, atskleidžiantis giliausią ir visiems bendrą esmę, esančią už laiko ir erdvės ribų. Paslaptingas orkestras nedaugžodžiaudamas apie save laukia, kada galės jus nustebinti. Nes muzika ir unikalumas – tai jų kalba.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Tuvan National Orchestra

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra
Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama