"Vasaros nakties muzika". Simfoninės muzikos koncertas

Renginiai Archyvas Koncertai "Vasaros nakties muzika". Simfoninės muzikos koncertas

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Klaipėda
 • Vieta/adresas: Klaipėdos koncertų salė
 • Pradžia: 2019-08-10 20:00
 • Aprašymas: Klaipėdos koncertų salės Vasaros estrada

  Dirigentas – Robertas Šervenikas

  Slėpiningų muzikos burtų karalystėje tarsi sapne pinsis vylingos melodijų istorijos, muzikinės išdaigos ir intrigos. Čia galima tikėtis įvairiausių netikėtumų: nenuspėjamame muzikiniame sapne susipins garsusis Felixo Mendelssohno vestuvių maršas, plevenantis fėjų šokis, šventiškoji uvertiūra... Klausysimės Intermezzo, Scherzo, Noktiurno ir Uvertiūros iš Felixo Mendelssohno "Vasarvidžio nakties sapno".
  Pietro Mascagni opera "Kaimo garbė" - garsiausias ir sėkmingiausias šio italų kompozitoriaus kūrinys, kurio premjera buvo atlikta 1890 m. Jis išsyk susilaukė didžiulio atgarsio ir tapo itališkosios operos verizmo pradininku, šios muzikinės srovės manifestu. Koncerte išgirsite Intermezzo iš P. Mascagni operos "Kaimo garbė".
  Svečias iš Italijos – lūpinės armonikėlės virtuozas Gianluca Littera pasistengs įtikinti, jog šis vaikišku ir nerimtu laikomas muzikos instrumentas gali garbingai skambėti netgi su simfoniniu orkestru. Nuo paauglystės susižavėjęs lūpine armonikėle, G. Littera tapo garsiu klasikinės ir džiazo muzikos atlikėju. Jį nuolat kviečia koncertuoti įvairūs orkestrai ir muzikos festivaliai. G. Littera bendradarbiauja su legendiniu kompozitoriumi Ennio Morricone, dedikavusiu lūpinės armonikėlės virtuozui ne vieną savo kūrinį. Kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru G. Littera atliks Daniilo Spivakovskio Koncertą lūpinei armonikėlei ir orkestrui bei Niccolo Paganini Kapričą Nr. 24 lūpinei armonikėlei ir orkestrui.
  Kompozitorius Eduardas Balsys, kurio 100-ąsias gimimo metines šiemet minime, kūrė muziką ir kino filmams. Garsiausias iš jų – režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus "Adomas nori būti žmogumi", pasirodęs lygiai prieš 60 metų – 1959-aisiais. Ši kino juosta priskiriama lietuviškojo kino klasikai. Habanerą, tapusią filmo muzikiniu leitmotyvu, kompozitorius parašė vasarodamas savo tėvų namuose Palangoje.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
"Vasaros nakties muzika". Simfoninės muzikos koncertas

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

pavasaris

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama