Taha. Poeto gyvenimas

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos Taha. Poeto gyvenimas

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Menų spaustuvė / Juodoji salė
 • Pradžia: 2019-10-11 19:00
 • Aprašymas: KALBA: anglų ir arabų, su titrais lietuvių ir anglų k.
  REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 15 m.

  Spektaklis sukurtas pagal Adinos Hoffman knygą "Mano laimė nepanaši į laimę" ("My Happiness Bears No Relation to Happiness"). Spektaklyje skamba eilėraščiai iš knygos "Na tai kas. Nauji ir atrinkti eilėraščiai. 1971–2005" ("So What. New and Selected Poems. 1971-2005"), kurią iš arabų kalbos į anglų išvertė Peteris Cole’as, Yahya Hijazi ir Gabrielis Levinas (Copper Canyon Press, 2006).

  ŠIUO MAŽU PIEŠTUKU
  AŠ NUPIEŠIU PASAULĮ
  AŠ UŽRAŠYSIU PASAULĮ

  Sukurtas pagal Adinos Hoffman knygą "Mano laimė nepanaši į laimę" ir įkvėptas palestiniečių poeto Taha Muhammado Ali gyvenimo, "Taha. Poeto gyvenimas" yra jaudinantis draminis kūrinys, kuriame apžvelgiamas menininko gyvenimas ir kūryba. Savo eilėmis Ali pasakoja, ką patyrė pabėgėliai ir apie 1,5 milijono palestiniečių, likusių gyventi Izraelyje po 1948–1949 m. Nepriklausomybės karo. Vis dėlto šiuo spektakliu veikiau siekiama švęsti gyvenimą, o ne vien atskleisti žmogaus ir kūrėjo tragediją. Tai pasakojimas apie vyrą, kuris per penkiasdešimt sunkių savo gyvenimo metų neteko namų, mylimosios ir draugų, bet neprarado vilties.

  Palestinietis Ameras Hlehelis visiškai vienas scenoje meistriškai kuria poeto Taha vaidmenį. Savo vidine energija jis pripildo spektaklio erdvę unikalių būsenų, emocijų, humoro ir visiškai nuginkluojančio žmogiškumo.

  "Kūrybinio proceso metu pamažu pradėjau suprasti, kad teisingiausia būtų leisti pačiam Tahai apsakyti savo istoriją. Taha buvo puikus pasakotojas, tad scenoje jis atsiduria vienui vienas. Manau, kad poetai yra žmogiškosios patirties liudytojai, ir tam, kad pačia taupiausia meno forma, kokia ir yra poezija, jie perteiktų gyvenimą taip, kaip jį patiria ir jaučia, būtina sukurti vienatvės atmosferą."

  Amer Hlehel

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Taha. Poeto gyvenimas

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Austrija-Ischgl

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama