Maironio pėdsakai Sankt Peterburge

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos Maironio pėdsakai Sankt Peterburge

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Venclovų namai muziejus
 • Pradžia: 2019-08-13 00:00
 • Pabaiga: 2019-09-20 00:00
 • Aprašymas: Venclovų namai-muziejus ir Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge kviečia į Artūro Jonausko fotografijų parodą "Maironio pėdsakai Sankt Peterburge".

  Parodos atidarymas vyks rugpjūčio 13 dieną 18 val. Dalyvauja parodos autorius Artūras Jonauskas, rašytoja ir poetė Aldona Ruseckaitė, sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge generalinis konsulas p. Dainius Numgaudis.


  Jonas Mačiulis – Maironis gyveno Sankt Peterburge su nedidele pertrauka 19 metų: nuo 1888 iki 1909-ųjų. Ar tai daug, ar mažai? Pakankamai, kad laikyti save peterburgiečiu, ar bent apgyvendinti šį miestą savo širdyje visam laikui.
  Kaip rasti tas gatves, tas vietas, tą miestą, kurį su savimi į Lietuvą išsivežė seminaristas, profesorius, poetas, kuris tiek daug padarė dėl jos ir jos piliečių, būdamas Rusijos imperijos sostinėje? Nuo to laiko daug kas pasikeitė. Išskyrus vietos dvasios jausmą, kuris mistiniu būdu persmelkia kiekvieną kartu su lietumis ir vėjais, kurių apstu šiuose kraštuose.
  Ieškant nepagaunamų būsenų per vietas, susijusias su Maironiu, per asmeninę patirtį stebint miestą, kaip neskubų pašnekovą, kuris visą laiką pasakoja savo istorijas ir atskleidžia naujas paslaptis, gimė darbų serija, atspausdintų fototipijos metodu, kuris yra aprašomų įvykių bendraamžius ir leidžia viską papasakoti ir parodyti geriausiu būdu, nepametant gijos.


  Artūras Jonauskas – fotografas, menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2002 metų savo kūryboje naudoja įvairius fotografijos spausdinimo metodus kaip savo pasaulėžiūros ir asmeninės patirties raiškos instrumentą. Atgaivina senus ir kuria naujus alternatyvius fotografinio atvaizdo gavimo būdus, atrasdamas sąlyčio taškus su spausdintinės grafikos menu. Ypatinga misija šiai dienai – atgaivinti fototipijos spausdinimo būdą (collotype), kaip autoriaus saviraiškos priemonę, kur vaizdai spausdinami aliejiniais dažais ant paruošto paviršiaus su jo pernešimu ant švaraus popieriaus lapo, kas paverčia paruoštą darbą estampu.
  Kūrinys turi ir fotografijos ir spausdintinės grafikos savybes, griauna supratimo skirtumą tarp naujo ir tradicinio meno, išplečia vidinių dialogų ribas.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Maironio pėdsakai Sankt Peterburge

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

www.coral-club-lt...

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama