Sergei Nakariakov: trimito Paganinis

Renginiai Archyvas Koncertai Sergei Nakariakov: trimito Paganinis

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Vilniaus kongresų rūmai
 • Pradžia: 2019-11-08 19:00
 • Aprašymas: DĖMESIO! Keičiasi renginio vieta. Koncertas įvyks VILNIAUS KONGRESŲ RŪMUOSE, Vilniaus g. 6. Jūsų įsigyti bilietai galios, vietos bus automatiškai perkeltos į atitinkamos kainų kategorijos vietas Vilniaus kongresų rūmuose. Jeigu Jūsų netenkina pasikeitusi renginio vieta, bilietus galite grąžinti iki 2019 m. liepos 31 d. "Tiketa" puslapyje internete, "Tiketos" arba Vilniaus kongresų rūmų kasose – priklausomai nuo to, kur bilietai buvo pirkti. Vėliau pinigai nebus grąžinami. Atsiprašome už galimus nepatogumus.

  SERGEI NAKARIAKOV, trimitas
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Dirigentas CÉSAR ÁLVAREZ

  J. Haydn. Koncertas violončelei ir orkestrui C-dur Nr. 1 (aranž. fliugelhornui)
  P. Čaikovskis. Simfonija Nr. 6 h-moll, op. 74 ("Patetinė")

  "Jis groja trimitu taip lengvai, kaip mes kvėpuojame – žinoma, jeigu mums pasiseka", – taip po trimito virtuozo Sergejaus Nakariakovo koncerto JAV rašė dienraštis "San Francisco Chronicle". Trimito Paganiniu, Trimito Karuzo ir kitais skambiais vardais tituluojamas S. Nakariakovas su trimitu nesiskiria nuo vaikystės. Tiesa, pirmasis jo instrumentas buvo fortepijonas. Tačiau patyrus rimtą stuburo traumą ir gydytojams uždraudus sėdėti, jaunasis vunderkindas į rankas paėmė trimitą ir iki šiol nesigaili. "Jis tiesiog man tinka," – šypsosi S. Nakariakovas. Sėkmės ilgai laukti nereikėjo – būdamas dešimties S. Nakariakovas pradėjo koncertuoti su orkestrais didžiausiose Sovietų Sąjungos koncertų salėse. O kai sulaukęs vienuolikos laimėjo suaugusiųjų pučiamųjų instrumentų muzikantų konkursą, tapo aišku, kad gimtoji šalis S. Nakariakovui tapo per ankšta. Talentingo berniuko šeima išvyko į Izraelį, kad sūnus galėtų nevaržomai siekti tarptautinės karjeros.

  Dabar S. Nakariakovas yra tituluojamas vienu iš penkių įtakingiausių pasaulio trimitininkų ir yra laukiamas garsiausiose pasaulio koncertų salėse – jis koncertavo Los Andželo "Hollywood Bowl", Niujorko Linkolno centro, Londono karališkojoje festivalių, Karališkojoje Alberto, Paryžiaus "Théâtre des Champs Élysées" ir kitose prestižinėse salėse su geriausiais pasaulio simfoniniais orkestrais. Kritikai trimitininkui ir toliau negaili pagyrų: "S. Nakariakovas nuostabiai valdo garso spalvą ir dinamiką: jis gali groti garsiai, bet šaižiai – niekada. Tad jo atliekami kūriniai tampa neįtikėtinai iškalbingi", – rašė įtakingas Didžiosios Britanijos laikraštis "The Sunday Times".

  Antrojoje koncerto dalyje skambės paskutinioji rusų kompozitoriaus Piotro Čaikovskio (1840–1893) simfonija Nr. 6. Tai savotiška kompozitoriaus "gulbės giesmė" – simfonijos premjerą dirigavo pats kompozitorius, likus devynioms dienoms iki jo mirties.

  Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos maestro iš Ispanijos Césaras Álvarezas, vertinamas kaip orkestrinio dirigavimo vertybių puoselėtojas.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Sergei Nakariakov: trimito Paganinis

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Mano gyvenimelis

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama