Klasikos šedevrai

Renginiai Archyvas Koncertai Klasikos šedevrai

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Vieta/adresas: Jonavos kultūros centras
 • Pradžia: 2019-11-22 19:00
 • Aprašymas: IEVA BARBORA JUOZAPAITYTĖ, sopranas
  EDGARAS DAVIDOVIČIUS, tenoras
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Dirigentas RIČARDAS ŠUMILA

  L. van Beethoven. Simfonija Nr. 5 c-moll, op. 67 ("Likimo simfonija")
  Gražiausios G. Puccini, G. Verdi, A. Dvořáko ir kt. operų arijos ir duetai

  Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šį vakarą skiria vokiečių muzikos genijaus Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) simfoninei muzikai ir operos menui. Koncertą pradės vienas žymiausių klasikos kūrinių visame pasaulyje – L. van Beethoveno Penktoji simfonija. "Taip likimas beldžiasi į duris", – apie simfonijoje besikartojantį motyvą, kritikų dar vadinamą "žymiausiomis keturiomis natomis Vakarų muzikos istorijoje" buvo rašęs L. van Beethovenas. Dėl šių kompozitoriaus žodžių po jo mirties simfonija gavo "Likimo simfonijos" pavadinimą. L. van Beethoveno amžininkas E. T. A. Hoffmannas rašė: "Ši nuostabi kompozicija vis kopia ir kopia į viršukalnę, vesdama klausytoją į dvasinį Begalybės pasaulį. Kiekvieno klausytojo siela paliečiama šios muzikos kuriamos dvasinės tikrovės, kurioje sielvartas ir džiaugsmas įgauna muzikos formą."

  Antrojoje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti jaunosios kartos operos solistų Ievos Barboros Juozapaitytės ir Edgaro Davidovičiaus atliekamas gražiausias G. Puccini, G. Verdi, A. Dvořáko ir kitų operų arijas ir duetus.

  Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila. Buvęs maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys R. Šumila aspirantūros metu žinias gilino Vienoje, o nuo 2004 m. bendradarbiauja su Dalios Ibelhauptaitės vadovaujamu "Vilnius City Opera" kolektyvu. 2014 m. R. Šumila pelnė Jaunojo menininko Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimą.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Klasikos šedevrai

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Šiaip nuotraukos: ..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama