Koenraadas Dedobbeleeris. As Long As it Is Striven after, it Goes on Expanding

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos Koenraadas Dedobbeleeris. As Long As it Is Striven after, it Goes on Expanding

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Šiuolaikinio meno centras (ŠMC)
 • Pradžia: 2019-09-07 00:00
 • Pabaiga: 2019-11-06 00:00
 • Aprašymas: Kuratorė: Ūla Tornau
  As Long As it Is Striven After, it Goes on Expanding (laisvas vertimas: "Kol sieksi, tol augs") – tai vieno įdomiausių šiandien kuriančių belgų menininkų Koenraado Dedobbeleerio parodos pavadinimas ir kūrinys tuo pat metu. Neva atkartojantis tradicinės patarlės struktūrą, skambantis didaktiškai ar slepiantis gilią pseudoišmintį, šis pavadinimas atveria humoro kupiną menininko kūrybos pasaulį, kur pasitelkęs skulptūras, kūrinių pavadinimus, rastus žodžius, daiktus ir architektūros elementus, jis lengvais gestais keičia įprastas profesines, institucines, funkcijų, vaizdų ir ekspozicijų hierarchijas.
  Dedobbeleerio solo paroda sumanyta specialiai ŠMC Didžiajai salei ir įkvėpta šio pastato architektūros bei ją keitusio laiko ženklų. Visi parodoje pristatomi kūriniai sukurti 2019 m., didelė jų dalis – suprodiusuoti Vilniuje būtent šiai parodai, jos savitam laikui ir erdvei. Menininko paroda Vilniuje yra viena paskutiniųjų parodų Šiuolaikinio meno centre iki pastatą uždarant rekonstrukcijai. Ši akistata kelia klausimus apie skirtingais laikotarpiais besiformavusius pastato sluoksnius ir parodų eksponavimo kultūras. Dalyje Didžiosios ŠMC salės Koenraadas Dedobbeleeris atveria originalią 9-ojo dešimtmečio ŠMC mozaikinio betono grindų dangą, naujai pritaiko daug metų tarnavusius ŠMC ekspozicinius skydus bei vėl sujungia nebenaudojamus ŠMC šviestuvus, kurių dokumentaciją aptiko archyvinėse pastato nuotraukose. Parodoje ryški viena labiausiai menininką dominančių temų – meno parodų ir jų ekspozicijų istorija, jų politiniai kontekstai. Šiomis temomis Dedobbeleeris subtiliai kalba ne tik savo siurrealiais, pusiau funkciniais objektais ir architektūrinėmis intervencijomis, bet ir savo kuratore ir pedagogine veikla.
  Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Koenraadas Dedobbeleeris. As Long As it Is Striven after, it Goes on Expanding

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Laisvalaikis

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama