Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda "M. K. Čiurlionis ir Vilnius"

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda "M. K. Čiurlionis ir Vilnius"

Renginio informacija

  • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
  • Miestas: Vilnius
  • Vieta/adresas: M.K. Čiurlionio namai
  • Pradžia: 2019-09-10 00:00
  • Pabaiga: 2019-11-01 00:00
  • Aprašymas: Čiurlionio namai pasitikdami M. K. Čiurlionio 144–ąjį gimtadienį pristato fotomenininko, nacionalinės premijos laureato, fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo fotografijų parodą "M. K. Čiurlionis ir Vilnius" bei kviečia kartu pažinti Čiurlionio Vilnių, jo lankytinas vietas, mėgstamiausius žiūros taškus, kuriuos remiantis išlikusiais istoriniais šaltiniais ir artimųjų atsiminimais pavyko atkurti fotografui Stanislovui Žvirgždui.

    Pasižvalgius po Vilnių galima atsekti mažne 44 vietas, kur M. K. Čiurlionis gyveno, lankėsi, muzikavo, dalyvavo posėdžiuose, rėmino savo paveikslus, nuo aukštumų žvalgėsi į miestą, mokėsi lietuvių kalbos ar fotografavosi, nors atminimo lentos įrengtos tik trijose vietose. Paskutinį kartą, jau po mirties, 1911 m. kovo 30 (04.13) Čiurlionis atvežamas į Vilnių ir sekančią dieną atgula Rasų kapinių kalnelyje, nuo kurio jis ir dabar žvalgosi į Vilniaus miestą.

    Parodoje pristatomos 2016–2018 metais sukurtos fotografijos. Reflektuodamas M. K. Čiurlionio kūrybą, autorius fotografijose metaforiškai naudoja dailininko pamėgtus simbolius: vieniši žmonės, paukščiai, keisti debesys, dailininko pamėgta žuvėdra ant pirmosios pavardės raidės ir kt. Vengia grynai dokumentinių kadrų, kiek įmanoma mėgindamas užčiuopti laikmečio dvasią.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda "M. K. Čiurlionis ir Vilnius"

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Mano paprastutės

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama