Grafikos darbų paroda "Rudens monologai"

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos Grafikos darbų paroda "Rudens monologai"

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Vieta/adresas: Mažeikių kultūros centras
 • Pradžia: 2019-10-05 17:30
 • Pabaiga: 2019-10-19 00:00
 • Aprašymas: Kuratorė Regina Urbonienė pristatys dviejų ryškių Lietuvos dailininkių, vienos kartos ir vienos meninės mokyklos auklėtinių, kolegių ir artimų draugių – Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės ir Nijolės Šaltenytės kūrinius.

  Šių menininkių kūrybinio kelio pradžia sutapo su XX a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje lietuvių grafikoje debiutavusia taip vadinama "moteriškąja" karta, kuri prabilo nauja, metaforiška ir emocionalia plastine kalba, rinkosi klasikines metalo technikas, leidusias perteikti kamerines intonacijas, subtilias tonines gradacijas, plonyčių linijų ažūro virpesį. Abi šias menininkes jungia polinkis improvizuoti, sugebėjimas atsinaujinti, keistis, stebinti. Jos plečia grafikos sąvokos ribas, nevaržomos technologinių apribojimų, pasitelkdamos skaitmeninę spaudą, kurdamos erdvinius objektus. Kūrėjų pelnyti reikšmingi respublikinių ir tarptautinių grafikos parodų apdovanojimai tik patvirtina jų sugebėjimą reikšti savo idėjas universaliais meno vaizdiniais.

  K. Kriaučiūnaitės kūrybiniam braižui artima dekoratyvi, estetiška, nepriekaištingai sukomponuota abstrakcija. Ryškus posūkis menininkės kūryboje įvyko po 1994 m., apsilankymo gimtojoje Argentinoje, kai dailininko Ricardo Crivellidirbtuvėje ji susipažino su autorinio rankų darbo popieriaus kūrimo paslaptimis. Plačios meninio popieriaus raiškos galimybės sužavėjo dailininkę, ir tai tapo daugybės jos sumanymų pagrindu: "Popieriaus lapas – tai kažkas daugiau, negu plokštuma, ant kurios piešiame, rašome ar spausdiname. Jame glūdinti paslaptis visada vilioja. Aš pajutau jo atsiradimo žavesį, kai pati pradėjau jį gaminti iš pulpos, savo rankomis pasigamintos masės iš skudurų, augalų, pluošto, iš meldų, cikorijos, plunksnų, pūkų, kiaušinio lukštų, šuns plaukų… iš visko. Kiekvieną kartą, prisiliesdama prie popieriaus paslapties, jaučiuosi tarsi atlikdama savotišką ritualą. Galbūt todėl savo popierius vadinu "burtalapiais"

  Nijolė Šaltenytė nuo pat kūrybinio kelio pradžios ištikima vienai technikai – ofortui, praturtintam akvatinta. Jos grafikos lakštai išsiskiria techninio atlikimo preciziškumu ir meistryste, gebėjimu išgauti faktūrų įvairovę, akvatintos grūdelių peršviečiamumą derinti su sodriu juodų tonų gilumu. Figūratyviuose N. Šaltenytės kūriniuose beveik visada yra literatūrinė mįslė, savotiška intriga, paliekanti žiūrovui plačios erdvės apmąstymams. Naujausių kūrėjos estampų forma išgryninta ir nekomplikuota, jie traukia žiūrovą meistriška apimčių modeliuote, turtinga paviršių faktūrų įvairove, gaivia atspaudo švara. Ir persmelkia sunkiai nusakomu nostalgijos dvelksmu, kurį jautriai apibūdino pati autorė: "Gyvenime, daiktuose, įvykiuose, žmonėse man norisi surasti, įžvelgti kažkokias gilumines priežastis, savo logiką ir esmę, tai, ko nematyti iš pirmo žvilgsnio. Traukia paslaptis, kurią jauti medžio stovėjime, žvaigždžių mirgėjime, gyvenime, istorijoje, kuri šmėsteli praeivio akyse arba langų stikluose saulei leidžiantis."

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Grafikos darbų paroda "Rudens monologai"

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Love and the City,..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama