Salve Samogitia

Renginiai Archyvas Koncertai Salve Samogitia

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Vieta/adresas: Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia
 • Pradžia: 2019-10-30 18:00
 • Aprašymas: Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje festivalio uždarymo koncertas, skirtas Žemaitijos paminėjimo 800-osioms metinėms. Programoje: proginė kompozicija "SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją" (kompozitorė Monika Sokaitė), Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija" (meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis), solistas Andrius Rekašius (marimba), ansamblis "Giunter perkussion", dirigentas Linas Balandis.

  Šiemet minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės, todėl 2019 metai paskelbti Žemaitijos metais. Šia proga jaunoji Lietuvos kompozitorė Monika Sokaitė sukūrė kūrinį chorui bei perkusijai.

  "SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją" – tai proginė kompozicija, skirta įprasminti 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimą. Kūrinys nėra grįstas konkrečiu naratyvu, jo esmė ne istorijos pasakojime, o simbolių pynėje, iš kurių kiekvienas yra lyg žvilgsnis į Žemaitija: ar tai būtų liaudies dainos, poezija, Mergelės Marijos vaidmuo regiono istorijoje ir viską įprasminantys liturginiais tekstais grįsti apibendrinimai – maldos. Perkusijos vaidmuo kinta nuo paprasčiausio akompanimento iki savarankiškų padalų, kas yra lyg aliuziją į Žemaičių nepriklausomybę, charakterį ir gilias tradicijas.
  Koncerto programą papildys Amerikiečių kompozitoriaus, perkusininko, Minesotos universiteto profesoriaus Gene Koshinski kūrinys "Koncertas marimbai ir chorui". 2010 m. sukurtas koncertas yra pelnęs Amerikos kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos R. Nissimo vardo premiją kaip "Geriausias kūrinys didelės sudėties ansambliui". Nesiužetiniame kūrinyje, kuriame choro partijoj naudojami tik garsiažodžiai, abstrakčios balsės ir sonoriniai efektai, pagrindinis dramaturginis krūvis tenka marimbai. Jos partija ypatingai sudėtinga ir virtuozinė.

  Atlikėjai: Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija", solistas Andrius Rekašius , dirigentas Linas Balandis, ansamblis "Giunter Percussion" (Pavel Giunter, Tomas Kulikauskas, Sigitas Gailius, Andrius Rekašius).

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Salve Samogitia

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

2010-2011

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama