Europos žydų kultūros dienos

Renginiai Archyvas Koncertai Europos žydų kultūros dienos

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Šiauliai
 • Vieta/adresas: Aušros muziejus / Ch. Frenkelio vila
 • Pradžia: 2019-09-08 13:00
 • Aprašymas: 2019 m. rugsėjo 8 d., sekmadienį, Šiaulių "Aušros" muziejuje bus tradiciškai paminėtos Europos žydų kultūros dienos.
  13 val. Frenkelių fabriko teritorijoje vyks orientacinis žaidimas.
  14 val. Chaimo Frenkelio viloje – Šiaulių "Aušros" muziejaus parodos "Frenkelių fabrikas – Šiaulių pramonės ir modernėjimo simbolis" ir dokumentinių filmų ciklo apie Šiaulių žydus "Dingusio pasaulio pėdsakais. Žydiškieji Šiauliai" (rež. Jūratė Sobutienė) pristatymas.

  Orientacinio žaidimo dalyvių komandų registracija vyksta telefonu: 8 41 524 392.

  Šiaulių "Aušros" muziejus jau beveik dešimtmetį įsijungia į Europos žydų kultūros dienų minėjimo renginius. Europoje pirmą kartą ši diena buvo surengta 1999 m., taigi šiais metais mini savo dvidešimtmetį. Per šį laiką dienų renginių apimtis ir geografija išaugo. Praeitais metais į žydų dienų renginius įsiliejo daugiau nei 420 miestų dvidešimt aštuoniose Europos šalyse. Šiauliai yra miestas, turintis nemažą žydų kultūros palikimą. Tad šiais metais Šiaulių "Aušros" muziejus vėl kvies arčiau jį pažinti – bus galima susipažinti su Frenkelių fabriku ir jo istorija. Renginio dalyviams tai turėtų būti aktyvi ir linksma pažintis – orientacinis žaidimas. Šiame žaidime kviečiame dalyvauti 2-4 žmonių komandas. Su savimi reikia turėti išmanųjį įrenginį su internetu. Komandos Frenkelių fabriko teritorijoje pagal duotas užuominas keliaus nuo vieno pastato prie kito ir atliks nurodytas užduotis. Laimėtoja taps greičiausiai visas užduotis atlikusi komanda. Dalyvaujančius žaidime kviečiame rinktis prie įėjimo į Ch. Frenkelio vilą (Vilniaus g. 74).

  Pasibaigus orientaciniam žaidimui, programa tęsis Ch. Frenkelio viloje, kur lauks parodos apie Frenkelių fabriką bei filmų ciklo apie Šiaulių žydų istoriją pristatymas. Frenkelių šeimos fabriko gamybinių pastatų kompleksas šiandien, kaip architektūrinis, inžinerinis ir istorinis paveldas, saugomas valstybės. Dar prieš kelis dešimtmečius (iki 1998 m.) šiuose pastatuose veikė fabrikas "Elnias", kuriame buvo gaminami įvairūs odos gaminiai. Tačiau fabriko istorijos pradžia siekia dar 1879 m., kuomet į Šiaulius atvyko Chaimas Frenkelis ir įkūrė čia nedidelę odų išdirbimo dirbtuvėlę. Įmonė pamažu augo, buvo nuolatos modernizuojama ir po kelių dešimtmečių pasiekė įspūdingus mastus. Ch. Frenkelio odų perdirbimo fabrikas buvo žinomas visoje Europoje ir pasaulyje. Dalis iki mūsų dienų išlikusių gamybinių pastatų datuojami būtent ankstyvuoju fabriko veiklos laikotarpiu. Tai unikalus Lietuvos ir Šiaulių miesto pramonins paveldas. Miestui, kurio didžioji dalis nukentėjo per du pasaulinius karus ir kuris negali pasigirti istorinių pastatų ir nekilnojamo kultūros paveldo objektų gausa, fabriko statiniai yra ypatingą reikšmę turintis paveldas. Šie statiniai byloja apie garbingą ir reikšmingą miesto istoriją. Prie išlikusių fabriko pastatų įrengta lauko paroda kvies detaliau susipažinti su fabriko istorija. Ji supažindins ne tik su svarbiausiais įmonės įvykiais, bet ir su fabriko šeimininkų kelių kartų šeimos istorija.

  Orientacinio žaidimo dalyvių komandų registracija vyksta telefonu: 8 41 524 392.


  Organizatorius – Šiaulių "Aušros" muziejus
  Renginio rėmėjas – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Europos žydų kultūros dienos

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

prisiminimai

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama