Tomos Šlimaitės kūrybos paroda Nežemiški vaikai

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos Tomos Šlimaitės kūrybos paroda Nežemiški vaikai

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Vilniaus grafikos meno centras / Galerija "Kairė-dešinė"
 • Pradžia: 2019-09-10 17:30
 • Pabaiga: 2019-10-05 19:00
 • Aprašymas: Parodoje eksponuojami du koliažų ciklai – "Vaikai iš Marso ar..." ir "Šimtmečio vaikai" – sukurti 2015–2019 m. laikotarpiu. Abu ciklus vienija vaikų, vaikystės ir praeities leitmotyvai.
  Serijoje "Vaikai iš Marso ar..." (2015–2017) pagrindiniai kūrinių veikėjai išgyvena skirtingas emocijas ir nuotaikas: krykščiantis džiaugsmas čia persipina su rimtimi. Vaikai autorei regisi kaip nepaprastos būtybės. Nežemišką jų veiksmo atmosferą perteikia meninės išraiškos priemonės – autorine technika dažytas popierius ir laisva kompozicija.
  Naujausias Šlimaitės kūrinių ciklas "Šimtmečio vaikai" (2018–2019) paremtas sovietmečio laikotarpio patirtimi. Autorė kūriniuose pasitelkia 1958–1988 m. laikotarpio asmeninio albumo nuotraukas, kuriose gausu tuometinės buities artefaktų: baldų, vaikiškų žaislų ir drabužių su animacinių filmukų herojais, didžiulių baltų kaspinų, puošiančių mergaičių kasas ir pan. Menininkei ir jos kartai šie daiktai – giliai atmintyje įstrigę simboliai. Tačiau dabarties vaikams tai – nepažintas, tolimas, neretai ir bauginantis pasaulis. Autorė į istorinį laikotarpį žvelgia per asmeninę prizmę, ją domina vaiko, augusio kitoje sistemoje, išgyvenimai. Šie kūriniai pratęsia intuityvią ir asmenišką Šlimaitės kūrybos liniją – kiekvienas jos darbas gimsta iš asmeninių būsenų, nuotaikų, potyrių ir atsiminimų.


  Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
  Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Tomos Šlimaitės kūrybos paroda Nežemiški vaikai

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Susitikimas po 40 ..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama