Eduardo Balsio simfoniniai kūriniai

Renginiai Archyvas Koncertai Eduardo Balsio simfoniniai kūriniai

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Koncertai
 • Miestas: Vilnius
 • Vieta/adresas: Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salė
 • Pradžia: 2019-10-06 17:00
 • Aprašymas: Koncerto programa:

  I dalis
  E.Balsys, I koncertas smuikui ir orkestrui;
  Atlieka Lina Marija Songailė (smuikas) ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras.

  II dalis
  E.Balsys, siuita simfoniniam orkestrui iš baleto "Eglė žalčių karalienė";
  Atlieka Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras.

  DIRIGENTAS
  Tomas AMBROZAITIS

  Koncerte nuskambės 1954 m. Eduardo Balsio parašytas Pirmasis koncertas smuikui ir orkestrui. Jį atliks jauna, užsienyje mokslus baigusi klaipėdietė smuikininkė Lina Marija Songailė ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras (dirigentas Tomas Ambrozaitis). Antroje koncerto dalyje klausytojai išgirs Siuitą simfoniniam orkestrui iš vienintelio E. Balsio sukurto baleto "Eglė žalčių karalienė".

  "Muzikantai solistai "gimsta" ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose. Lina Marija Songailė savo didelio kelio pradžioje. Jos paraiška buvo labai kokybiška, profesionali, su puikiai pagauta emocija",- po Pirmojo koncerto smuikui ir orkestrui sakė iš pajūrio krašto kilusio kompozitoriaus Eduardo Balsio (1919-1984) dukra profesorė Dalia Balsytė.

  Vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių Eduardo Balsio pažintis su muzika prasidėjo pajūrio krašte, 1929-1939 m. jam besimokant Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Čia būsimasis kompozitorius dainavo gimnazijos moksleivių chore ir grojo pučiamųjų orkestre, be to, turėjo galimybę klausytis Klaipėdoje gastroliuojančių muzikantų koncertų ir Valstybės teatro atvežamų operų spektaklių. 1939-aisias jis įstoja į Karo mokyklą Kaune, tačiau dėl užgriuvusios sovietų okupacijos joje tesimoko metus ir grįžta į Palangą, kur jo tėvai statosi namą. 1941-1945 m., vykstant karui, mokytojauja Kretingos gimnazijoje, diriguoja moksleivių chorui, jo repertuarui kuria dainas.

  1945 m. E. Balsys pradėjo studijuoti kompoziciją Kauno valstybinėje konservatorijoje ir nuo to laiko tėvų namuose Palangoje, dabartinėje J. Šliūpo gatvėje, tebūdavo svečias. Tačiau būtent čia, Palangoje, jis su šeima daugelį metų leisdavo vasaras, čia parašė ir nemažai savo kūrinių.

  E.Balsys – vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių-marinistų, Klaipėdos ir Baltijos jūros tematikai paskyręs nemažai savo kūrinių. Tai – ne tik baletas "Eglė žalčių karalienė" ir opera "Kelionė į Tilžę", bet ir poema styginių orkestrui "Jūros atspindžiai", o taip pat kelios dešimtys pajūrio tematikai skirtų populiariomis tapusių ir lig šiol klaipėdiečių prisimenamų dainų.

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
Eduardo Balsio simfoniniai kūriniai

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Focus

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama