"Metalo meno" paroda Aurelija Šimkutė, Gediminas Endriekus

Renginiai Archyvas Spektakliai ir parodos "Metalo meno" paroda Aurelija Šimkutė, Gediminas Endriekus

Renginio informacija

 • Renginio tipas: Spektakliai ir parodos
 • Miestas: Kaunas
 • Vieta/adresas: Galerija "Kauno langas"
 • Pradžia: 2019-10-10 00:00
 • Pabaiga: 2019-11-10 00:00
 • Aprašymas: Abodu kūryba
  Kamerinė skulptūra šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Skulptūros parodose vis rečiau išvystame meno objektais virtusią tikrą medžiagą – bronzą, akmenį, medį ir, deja, vis daugiau autorių renkasi pigaus/greito/pagaminimo/suvartojimo medžiagas, dažnai net imituodami tikrąsias. Šitame pagavusiame pagreitį šiukšlinimo amžiuje darosi gėda, kad net menas ir menininkai, kurdami trumpalaikius greito įspūdžio ir pigių medžiagų meno kūrinius, tai palaiko.
  Pasigendame kritinio mąstymo, idėjinės kūrybos, antrame (ar trečiame) plane atsidūrusio figuratyvo... Tad gana dažnai mūsų kūrybinio dueto diskusijose kyla klausimas: ar kam nors dar reikia tikros medžiagos, tikros technologijos, tikro kūrėjo ir tikro žmogaus? Ar mus užvaldę vaizdai ir technologijos kartu nesuryja ir mūsų jautrumo, ar dar neatbukęs mūsų žvilgsnis? Ar be paaiškinimų - be parodoje šalia darbų kabančių tekstų nebesugebame "suprasti" kūrinio? Ir bendrai – ar kūrinį reikia suprasti, ar jo nereikia pajusti?
  Dėl šių priežasčių renkamės kurti bronzos objektus, kurie patys savyje slėptų autorių vidinius pasaulius. Ne šalia kūrinio kabantis "aiškinamasis" tekstas, o pats darbas kalbėtų už save. Paroda nėra paremta nei "ant bangos" vyraujančiomis socialinėmis ar politinėmis temomis, nei populiariomis "priemonėmis" išreikštais kūriniais. Esame pasirinkę lėtai kuriamo meno sritį, tad vien mūsų kūrybos pobūdis prieštarauja greitos vartosenos principui.
  Parodoje atskleidžiamas kiekvieno iš autorių savitas pasaulis. Pasitelkus tradicinę technologiją – bronzos liejimą, siekiama išsiskirti iš vienodėjančio "globalaus" meno. Tikslas - parodyti, kad jaunų autorių kūryba gali būti brandi, kad kūrinio įgyvendinimas sudėtinga ir brangia bronzos liedinimo technologija – nebūtinai senamadiškas ir telpa į šiuolaikiškumo rėmus.

  Aurelija Šimkutė

Dalyvių sąrašas

Renginio dalyvių nėra
"Metalo meno" paroda Aurelija Šimkutė, Gediminas Endriekus

Renginio svečių knyga


Komentarų nėra

Norvegija 2010 06 ..

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama