Pikaso

Ar tau patinka Pikaso?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi dalyvauti šios svetainės veikloje ar susikurti savo nemokamą svetainę!

Informacija:

Oficialiai "Pikaso" pradėjo gyvuoti 1999 metų gruodžio 1 dieną, tačiau grupė išgarsėjo 2000 m. pavasarį savo pirmuoju hitu "Saulė", kurį lydėjo provokuojantis vaizdo klipas, nufilmuotas striptizo klube. 2000 m. balandžio 27 dieną prekyboje pasirodė debiutinis "Pikaso" albumas "Saulė", kurį grupė įrašinėjo daugiau nei penkis mėnesius, padedama talentingo prodiuserio ir dainų autoriaus L.Žiulpos. Lietuvos klausytojai puikiai įvertino šį darbą - buvo nupirkta daugiau nei 20 000 jo kopijų ("auksinis" albumas). "Pikaso" atsiradimas buvo įvertintas ir "Radiocentro" apdovanojimuose, iš kurių vaikinai parsivežė "Geriausio metų debiuto" statulėlę.

2001 m. vasario 14 dieną prekyboje pasirodė antrasis "Pikaso" albumas "Spalvos". Jį lydėjo sėkmingas hitas "Neišduosiu tavęs". Pasirodžius antrajam albumui vaikinai leidosi į koncertinį turą, kurio metu pasirodė daugiau nei 20-yje Lietuvos miestų ir miestelių.

Nepaisant to, grupė neišvengė krizės, kurią, pasak Dainiaus, sukėlė mažesnis nei tikėtasi antrojo albumo "Spalvos" populiarumas (beje, jis buvo parduotas daugiau nei 11 000 kopijų tiražu ir tapo "auksiniu"). Nors tuometiniai konfliktai grėsė grupės iširimu, visgi nesutarimus pavyko užglaistyti ir "Pikaso" vėl grįžo į įrašų studiją.

Lapkričio 26 dieną pasirodęs trečiasis vaikinų darbas "Cukrus" paneigė visas skeptikų prognozes ir tapo tiek "auksiniu", tiek "platininiu" (buvo parduota daugiau nei 24 000 kopijų). Galiausiai, Radiocentro Muzikiniuose Apdovanojimuose 2001 "Pikaso" superhitas "Ašarėlė" buvo pripažintas geriausia metų daina! Albume "Cukrus" buvo dešimt kūrinių, kurių tarpe išsiskyrė tokie hitai kaip "Ašarėlė", "Auksinė širdelė" ir "Baltas laiškas", kurio vaizdo klipą "Erdvės" konkurso komisija pripažino geriausiu tais metais Lietuvoje.

Ištisus metus įrašinėtas kitas "Pikaso" albumas "Bomba" buvo išleistas 2002 m. gruodžio 11 dieną. Per tris savaites jis tapo "auksiniu" (per 11 tūkst. parduotų kopijų). 2003-iųjų pavasarį "Pikaso" kartu su atlikėja Geltona lankėsi Amerikoje ir surengė du sėkmingus koncertus Niujorke ir Čikagoje gyvenantiems išeiviams iš Lietuvos.

Trečiasis grupės albumas “Cukrus” buvo įrašinėjamas pusę metų ir išleistas 2001 m. lapkritį. Dideliais hitais tapo rekordinis šio albumo kūrinių skaičius: “Auksinė širdelė”, “Jis tau meluoja”, “Baltas laiškas”, o “Ašarėlė” buvo pripažinta geriausia “Radiocentras 2001” daina. “Cukrus” be vargo pakartojo ir net pranoko debiutinio albumo “Saulė” sėkmę (24 000 kopijų) ir kalbos apie grupės iširimą buvo pamirštos. “Dabar net patiems keista, kad buvome pagalvoję apie “Pikaso” pabaigą. Iš tų dienų liko tik nuotraukos bokso ringe”, - prisiminė “Pikaso” nariai.

Po albumo “Cukrus” pasirodymo grupė leidosi į koncertines keliones. Specialų koncertinį turą “Pikaso” surengė ir šalies moksleiviams. Tuo pačiu metu grupė stengėsi nepamiršti ir darbų studijoje. Naujasis albumas buvo įrašinėjamas visus metus.

Tų pačių metų rudenį grupę vėl ištiko gili krizė. Pradėję penktojo albumo įrašus "Pikaso" nariai staiga nutraukė darbus studijoje ir apribojo savo koncertų skaičių. Dėl tos pačios priežasties netrukus turėjusio pasirodyti naujausio albumo įrašinėjimą buvo nutarta nukelti vėlesniam laikui, o radijo stočių klausytojus spėjo pasiekti tik daina "Pravirkęs ruduo". Kaip paaiškėjo vėliau - šis sprendimas buvo lemtingas. Į studiją "Pikaso" sugrįžo, bet tik tam, kad įrašytų dar tris naujas dainas savo paskutiniam - geriausių dainų - albumui "Sudie / Geriausios dainos". Viena iš jų, kuri kaip ir albumas vadinasi "Sudie", buvo įrašyta kartu su viena ištikimiausių grupės gerbėjų, dvidešimtmete Lina. Ši mergina nusifilmavo ir įspūdingame šios dainos vaizdo klipe dainai "Sudie".

2004 m. balandžio 27 dieną "Pikaso" išplatino pranešimą, kuriuo oficialiai paskelbė apie grupės išsiskirstymą. "Mes pagaliau apsisprendėme viešai pareikšti apie grupės "Pikaso" muzikinės veiklos pabaigą. Nors kūrybiškumo nestokojame lig šiol, priėjome bendros išvados, kad viskas, ko norėjome pasiekti lietuviškos muzikos pasaulyje, jau padaryta. Ir šiandien, kai esame labiau subrendę nei grupės gyvavimo pradžioje, kiekvienas iš mūsų jau turi kitų tikslų, kuriuos nori įgyvendinti individualiai," - sakoma jame.

Iki tos dienos, kai grupės ryžtas baigti muzikinę veiklą tapo realybe, "Pikaso" įsipareigojo savo gerbėjams išleisti ne tik geriausių dainų albumą, tapusį "auksiniu" ir įrašyti kelias naujas dainas, bet ir aplankyti su koncertais kuo daugiau miestų, idant galėtų atsisveikinti su savo gerbėjais.

Rugsėjo 1-ąją, kai "Pikaso" surengė grandiozinį atsisveikinimo pasirodymą gimtojoje Klaipėdoje, visi duoti pažadai buvo išpildyti. O grupės biografijos knyga buvo užversta su lyg paskutiniu "Sudie", kurį muzikantai ištarė sausakimšoje Žvejų kultūros rūmų koncertų salėje, lydimi ovacijų bei gerbėjų ašarų.

Grupei „Pikaso“ oficialiai pabaigus sceninę karjerą, Robertas, kaip ir daugelis lietuvių, išvyko ieškoti laimės Didžiojoje Britanijoje. Dainius pradėjo dainuoti su grupe „Raketa“, o vėliau pasinėrė į šeimos verslą – rūpinosi drabužių parduotuvės Klaipėdoje reikalais. Dovydas įsikūrė Vilniuje ir įsidarbino arti scenos, tačiau dabar jau – užkulisiuose: muzikos leidybos ir vadybos srityje.

Praėjus ketveriems metams, artėjant 2008-iesiems, trijulė vėl susitiko gimtajame uostamiestyje. Vaikinai sutarė: visur gerai, bet namuose – geriausia. Dovydas tęsė savo darbus Klaipėdoje, o Robertas tapo treneriu sporto klube. Neįsivaizduodami savo laisvalaikio be muzikos, jie vis dažniau pasikalbėdavo apie sceną, kuri, kaip visi sutarė, juos iki šiol traukė.

Tuo metu savo atsisveikinimo koncertams ruoštis pradėjusios grupės „Mango“ merginos pakvietė „Pikaso“ juose dalyvauti. Prieš ketverius metus tuometinė grupės „Pikaso“ gerbėja, o nūdien – „Mango“ narė Lina drauge su vaikinais buvo įrašiusi baladę „Sudie“. Jį ir nuspręsta atlikti koncertuose.

„Pikaso“ vaikinai neapsiribojo viena daina. Sutikę pasirodyti „Mango“ atsisveikinimo koncertuose, jie drauge ryžosi patikrinti – kaip grupę pasitinka publiką, kaip jie patys jaučiasi scenoje, kaip sekasi dirbti studijoje. Trijulė įrašė naują kompoziciją „Sniegas, iškritęs liepą“, kurioje užkoduota visa ligšiolinė „Pikaso“ gyvavimo ir kūrybos istorija. Sėkmingi pasirodymai įtvirtino Dovydo, Dainiaus ir Roberto pasiryžimą atnaujinti grupės veiklą. 2008 m. kovo 14 d. „Pikaso“ oficialiai paskelbė grįžtantys į sceną.

„Buvo neapsakomai malonu vėl patirti, ką reiškia bendrauti su publika, spėlioti žmonių nuotaikas ir ieškoti rakto į jų širdis. Labai laukiame tolesnių koncertų!“ – pranešime spaudai teigė trijulė.

2008 m. pavasarį „Pikaso“ pradėjo aktyvią koncertinę veiklą ir dirbo studijoje. Grupės naujos dainos – lyriškos, romantiškos ir kupinos šiuolaikiškų muzikinių motyvų. Trio žingsnis po žingsnio juda naujojo albumo išleidimo, kuris planuojamas rudenį, link.Gerbėjų: 38


Susisiekti su administratoriumi »
Albumų nėra
Forumo temų nėra
Pasisakymų kol kas nėra

Mano žiema sodyboje

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama