Stepas Januška

Svetainės Atlikėjai Stepas Januška

Ar tau patinka Stepas Januška?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi dalyvauti šios svetainės veikloje ar susikurti savo nemokamą svetainę!

Informacija:

Steponas Januška gimė 1958 m. kovo 18 d. Tytuvėnuose,Kelmės rajone. Tytuvėnų vid. mokykloje mokėsi pirmoje ir antroje klasėje.1967 m. tėvai persikėlė gyventi į Jurbarką.Čia jis mokėsi 1-oje, o vėliau 2-oje vidurinėje mokykloje.Tuo pačiu metu baigė Jurbarko vaikų muzikos mokyklą,klarneto klasę.Baigęs šią mokyklą, 1974 m. rudenį ( po devynių vidurinės mokyklos klasių) išvyko studijuoti į Klaipėdos S.Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą, klarneto specialybę pas dėstytoją Kužmarskį. 1978 m., sėkmingai baigęs šią mokyklą, įstojo į Vilniaus konservatorijos,Klaipėdos fakultetų Estradinės muzikos katedrą,klarneto specialybę(dabar Klaipėdos Universitetas,Džiazo muzikos katedra).Jau antrame kurse pakeitė specialybę į vokalą. Tik įstojęs į Klaipėdos fakultetus kartu su mokslo draugais 1978 m. įkūrė grupę „Studija“, kurioje dainuoja iki šiol.Nuo 1979 m. taip pat tapo S.Šiaučiulio džiazo kvarteto nariu.Tuo metu kvartete muzikavo tokie garsųs muzikantai kaip:Aleksandras Dunis- gitara; Romas Malinauskas – bosinė gitara; Viktoras Ignatovas- saksofonas;Arvydas Joffe – mušamieji;Marina Granovskaja - vokalas ir Saulius Šiaučiulis – fortepijonas. Su įvairiomis programomis kvartetas ne kartą dalyvavo daugelyje džiazo festivalių kaip pvz: Vitebsko ruduo;Birštono džiazo festivalis ( gautas prizas už geriausią vokalą);Rygos,Maskvos,Tbilisio,Jaroslavlio,Krivoj Rogo ( geriausias vokalas) džiazo festivaliai.1987 m. visos TSRS kritikų suvestinėje Steponas Januška užėmė 3 vietą tarp džiazo vokalistų. Tais pačiais metais kelionėje į Italiją, kartu su Petru Vyšniausku – sax;Laimiu Vilkončiumi – piano;Leonidu Šinkarenko- bass;Liudu Vaštaku – drums ir kitais teko muzikuoti drauge su pasaulinio garso trimitininku Jimmy Owens.
1991 m. su muzikantais : S.Šiaučiuliu,R.Malinausku,E.Zubkievič-drums,E.Jonavičiumi- guitar;,R.Ražausku-trombone;dalyvauta Švedijoje,Karlskronoje vykusiame džiazo festivalyje.
Steponas Januška yra tapęs daugelio festivalių ir konkursų laureatu: Vilniaus bokštai,Vitebsko ruduo,Estijos miesto Haapsalu tarptautinio konkurso “Baltoji dama”, Palangos jaunystė, Birštono džiazo festivalis , Gintarinė triūba.
2002 m. Palangoje laimėjo Šlagerių Karaliaus titulą.
2003 m. A.Šabaniausko premijos diplomą.

Viena iš Stepono muzikinės veiklos sričių yra muzikos kūryba. Iki šiol jau sukūręs apie 80 dainų ir instrumentinių pjesių. Labiausiai žinomos yra: Daina draugams,Vaikystė,Geležinė meilė, Mergaitė ir regis,Meilės bliuzas, Du beržai,Jaunystės metai,Guodėja ir t.t. Taip pat rašo ir tekstus dainoms. Dažniausiai S.Januškos sukurtos dainos skamba grupės “Studija” kompaktinėse plokštelėse, kurių išleista 7.
1996 m. Steponas Januška įdainavo keletą dainų Egidijaus Buožio albume „Town of Love“.“Pūkas records“.
1998 metais firma „JAM records“ išleido pirmąjį solinį albumą “Laiko upė”.Šiek tiek mistikos,svajonių;polėkio ir poezijos apjungtas albumas.
2001 metais „JAM records“ išleidžia antrąjį albumą pavadintą- “Vasaros aidai”. Tai grynai Pop- šlagerių stiliaus darbas.
2003 pasirodė S.Januškos išleistas trečiasis albumas “Jausmai”, kuriame įrašyta 12 dainų. Albumo pavadinimas atskleidžia tematiką ir nuotaiką,kurią sustiprina dvi profesionalios poetės Violeta Sagaitytė ir Erika Drungytė.Daug gerų programinių sprendimų , kuriuos atliko Andrius Gružauskas iš grupės „MPX“.Solo gitara- Aleksandras Dunis;S.Šiaučiulis;R.Ščiogolevaitė ir kt.
Pagaliau 2004 metų rudenį pasirodė ketvirtasis solinis albumas „Ar prisimeni mane“ su 15 naujų dainų. Čia rasite ir Pop šlagerių ir Pop baladžių ir džiazo improvizacijų ir harmonijos ir įvairovės.Šį albumą padėjo įgroti nuostabūs muzikantai:A,Dunis;S.Šiaučiulis;L.Rimša – armonikėlė;A.Gružauskas- gitara;Kristina Jatautaitė- vokalas.Albume puikuojasi ir du duetai su Irena Starošaite ir Violeta Riaubiškyte.
Nuo 1997 m. Stepas dėstytojauja Klaipėdos Universiteto Menų fakulteto Džiazo muzikos katedroje vokalo klasėje.Keletas jaunų džiazo vokalisčių sėkmingai koncertuoja bei laimi džiazo konkursų laurus : Vita Rusaitytė,Indrė Dirgėlaitė,Kristina Jatautaitė, Rasa Veretenčevienė ir kt. Steponas Januška yra džiazo vokalistų konkurso „Jazz voices“ organizatorius ir prodiuseris.2005 m. balandžio mėnesį įvyko jau ketvirtasis konkursas,kuriame dalyvavo 22 džiazo vokalistai iš Lietuvos ir Latvijos..
2004 ir 2005 m. Stepas surengė autorinius koncertus „Svečiuose pas Stepą“.
Šių metų koncertą,kuris vyko Klaipėdos Dramos teatre balandžio 15 d. nufilmavo LTV.
Paskutiniu metu Steponas Januška dažniausiai koncertuoja su grupe „Studija“.Taip pat galite pasiklausyti Stepo džiazo vokalo Klaipėdos džiazo klube „Kurpiai“ kartu su Algiu Kyliu- sax; ir Arnoldu Jankūnu- keyboards; Bei įvairiuose klubuose duetu su S.Šiaučiuliu.Gerbėjų: 6


Susisiekti su administratoriumi »
Albumų nėra
Forumo temų nėra
Pasisakymų kol kas nėra

Žiema

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama