Ar tau patinka Žas?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi dalyvauti šios svetainės veikloje ar susikurti savo nemokamą svetainę!

Informacija:

ŽAS susikūrė 1993 metų vasarą Vilniuje, kai padedant A.Mamontovui, rinkiniui "Geras" buvo įrašytas pirmas jų kūrinys "Debilas ir bažnyčioje debilas". Daina buvo įrašyta "ant smūgio", todėl ir grupė buvo pavadinta "Žertva Ant Smūgio". Ir nors dabar šis trijų žodžių junginys jau pamirštas, vyrukai, pasislėpę po raidėmis ŽAS, ir toliau sėkmingai drumščia provincialią Lietuvos ramybę.
Šaunioji ketveriukė aktyvią grupės veiklą pradėjo 1995 metais, įrašę jau legendiniu tapusį kūrinį "Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi". Tuo pat metu "Žasai" kaip apšildanti grupė dalyvavo Foje koncerte Vingio parke. 1996 m. Koja Records išleido debiutinį grupės albumą "Ū-Žas". Jis sukėlė nemažai triukšmo Lietuvos muzikiniame pasaulyje ir ilgam priklijavo žasams skandalingiausios šalies grupės etiketę. Pasipylė skandalai gatvėse ir koncertų metu. Nuo monotonijos pavargusi publika tiesiog troško pamatyti iš arti tuos, kuriuos koncertų organizatoriai kviestis bijojo. Tais pačiais metais buvo nufilmuotas klipas žymiajai dainai "Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi", o Lietuvos radijo stotyse jau skambejo kitas Žasų kurinys "Žas'ai rimti, bet negerti jie negali".
1997 m. ŽAS išleido antrajį savo albumą "Dozė", kuris sulaukė gausybės teigiamų atsiliepimų iš garsių Lietuvos muzikantų ir šou biznio žmonių. Būtent po šio albumo pasirodymo ir ėmė augti grupės populiarumas. Buvo nufilmuoti klipai dainoms "Sudrumskime ramybę", o vėliau ir "Man gerai". 1997-ųjų vasarą žasai nutarė "atiduoti duoklę" techno muzikai ir ėmė įrašinėti albumą kodiniu pavadinimu "Cechno", kurio išleidimas dėl neaiškių prieŽASčiu buvo atidėliojamas. Tik 1997-ųjų gruodį ŽAS išleido singlą "Man gerai", kuriame jau nebesijautė senojo grupės stiliaus, bet Žasai sužibo naujai.
1997-ųjų pabaiga grupei nusidažė įvairiomis šventinėmis spalvomis. Ar Kalėdinės dvasios ar kokios paslaptingos apraiškos paveikti, ankščiau garsėję kaip didžiausi mušeikos ir velnio nešėjai, žasai skandalingai atsisakė savo "blogiečių" vardo ir tapo "geriečiais". Jie sudalyvavo keliuose labdaringuose koncertuose, tarp jų - projekte "Gelbėkim vaikus" ir įrašė į šio projekto rinkiniui dainelę "Pasaka", surengė Kalėdinę vakaronę su folkloro atlikėja Veronika Povilioniene ir kartu su ja išleido bendrą darbą "Medinis - skaitmeninis". Tą pačią gruodžio 24-ąją gerbėjai pamatė ir jų naują klipą "Norėjau skristi".
Metų pabaiga pasižymėjo ir apdovanojimų ceremonijų gausa, kurių nominantų sąrašuose atsidurė ir ŽAS. Radiocentro 97-ųjų metų apdovanojimuose jie gavo statulėlę už geriausią alternatyvą. Bravo'97 ceremonijoje žasai buvo nominuoti net į tris - geriausios grupės, geriausios roko grupės ir publikos numyletinių nominacijas, tačiau nieko nelaimėjo.
1998 kovo mėnesį muzikos prekių parduotuvėse atsirado naujasis, taip ilgai kurtas jų albumas "Man dar geriau". Jokio roko, jokios alternatyvos, tiesiog šokių muzika. Žasai nenustojo stebinti. Milžinišku koncertiniu turu praužę per Lietuvą, jį užbaigė grandiozine 3-jų metų gimtadienio švente Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose.
1999-iais Radiocentro apdovanojimų ceremonijoje debiutavo penktasis ŽAS narys - kryžius. 1999-ųjų balandžio 15 d. įvyko naujo singlo "Po stikliuką" pristatymas, kurio metu grupė ŽAS, neprarasdama išradingumo, suvaidino BILO ir TRU vestuves. Balandžio 22 d. Žalgiriui laimėjus Eurolygos taurę, visą savaitę kiekvienas lietuvis skandavo savo dievaičių krepšininkų vardus ir bendros grupės ŽAS ir Žalgirio dainos fragmentus: "…eurolyga - ga, eurolyga - ga, žalgiriecius žino kiekvienas…".
2000-ųjų balandžio 6 dieną pasirodė du metus brandintas ŽAS albumas "Leninas", kuriame surinkti žymiausi žasų singlai "Po stikliuką", "Turisto lituano", "Gyvenimas veža", "Nes viskas ore" ir visiškai nauji grupės kūriniai. Šiam albumui išskirtinumo suteikia ir tai, kad žasų talismanas pradėjo dainuoti! Bilas įdainavo vienintelį kūrinį "Esu aš Bilas" ir žada gerbėjams tokių staigmenų pateikti daugiau.
Po "Lenino" išleidimo grupė ilgai nieko nebekūrė, o tik sėkmingai koncertavo. Tiesa, komercinių sumetimų vedami jie įkuria ŽAS RECORDS leidybimę firmą ir išleidžia geriausių savo šokių muzikos dainų albumą "TAUPA", kurį vėl skandalingai pristato piketu prie vyriausybės rūmų. Nuo to momento Žasai tampa nebe muzikantais, o visuomenės veikėjais.
Tuo metu kai visa Lietuva kentė Rusijos krizę - ŽASai 2000-taisiai koncertavo per šimtą kartų. Kitos lietuviškos grupės negalėjo pasigirti tokia koncertų gausa.
2002 metų pradžioje ŽASai suprato, kad jiems viskas nusibodo ir nusprendė eilinį kartą radikaliai pakeisti savo muzikos stilių. Radijo stočių eteryje pasigirdo Reggae (regi) stiliaus daina "Man Ramu". 2002 pavasarį ŽAS RECORDS išleidžia Reggae muzikos albumą tokiu pat pavadinimu. Tuo pat metu ir visą 2002 vasarą įsijungus bet kurią radijo stotį galėjai išgirsti visų Lietuvos bobučių ir vaikų mėgstamą dainą "Palanga Močiučių". Už tą dainą grupė susilaukė padėkos iš Palangos Plėtros Departamento.
2002 rudenį be didelės reklamos parduotuvėse pasirodo remiksuotų "Man Ramu" albumo dainų rinkinys "EUROPA", kuriame titulinės, pretenduojančios tapti populiariomis dainos "VYRAI MŪRAI" ir "7 OŽIUKAI".
Nuo 2003 sausio 3 dienos ŽASai pradeda filmuoti televizijos laidą - Žasų šou , pavadinimu "BE PROTO". Visiškai nebeturėdami laisvo laiko ŽASai sugeba įrašyti naują dainą "MYLIU KINĄ". Daugelio specialistų nuomone ši daina garantoja dar vieną sėkmingą populiarios grupės ŽAS etapą...Gerbėjų: 8


Susisiekti su administratoriumi »
Albumų nėra
Forumo temų nėra
Pasisakymų kol kas nėra

seima

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama