Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė

Svetainės Atlikėjai Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė

Ar tau patinka Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė?

Užsiregistruok Klase.lt ir galėsi dalyvauti šios svetainės veikloje ar susikurti savo nemokamą svetainę!

Informacija:

“Skylė” susikūrė 1991-ųjų rudenį. Pradžioje tai buvo studentų roko grupė, savo kūryboje bandžiusi sujungti įvairiausius muzikinius stilius - nuo pankroko iki folkroko bei artroko. Pirmieji koncertai vyko studentų festivaliuose, ir ten būdavo labai karšta. Tačiau penki grupės nariai, tuo metu groję gitara, bosu, klavišiniais, smuiku ir mušamaisiais, nenorėjo užsisklęsti ankštuose roko grupės rėmuose. ”Skylė” tapo atvirai mąstančių žmonių ratu ir ėmė organizuoti pogrindinio meno parodas bei nekomercinius festivalius (kaip antai "Free Tibet" 1995-aisiais), šitaip pritraukdama gausybę jaunų žmonių, pasižymėjusių įvairiausiais talentais. Taigi, 1994-1995 m. pasirodė keturi leidinio "Balsas iš rūsio" numeriai, taip pat alternatyvaus meno ir poezijos almanachas "Plyšys". 1995-aisiais "Skylė" pradėjo dirbti su lėlių, ugnies ir muzikos teatru "Miraklis". "Skylės" lyderis Rokas Radzevičius kartu su grupe sukūrė ir įrašė muziką dviems "Miraklio" spektakliams. Tuo metu septyni "Skylės" muzikantai išbandė savo jėgas aktorystėje, suvaidindami spektaklyje "Šv. Stepono 7 pro memoria", skirtame sugriauto Vilniaus senamiesčio pastato istorijai. Be to, tais pačiais metais grupė nusifilmavo vokiečių meniniame filme "Kaukazo vakaras" ir (rusiškai!) atliko jame dainą "Žydinčių moterų džiaugsmas".
1996-aisiais prie "Skylės" prisijungė labai talentinga savito ir stipraus balso dainininkė Aistė Smilgevičiūtė (ji reprezentavo Lietuvą "Eurovizijos" konkurse 1999 m.).
1998 m. "Skylė" buvo oficialiai pripažinta kaip kūrybinių iniciatyvų centras ir suorganizavo du įspūdingus pacifistinius festivalius "Gėlių naktis", persmelktus reminiscencijų 70-ųjų meilės bei taikos idėjoms.
1998 m. įvyko "Skylės" pasirodymas Pasauliniame jaunimo festivalyje (World Youth festival) Lisabonoje. 1999 - ųjų vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje "Skylė" viešėjo Vokietijoje, kur dalyvavo tarptautiniame muzikos ir teatro projekte prieš rasizmą "Dialog is a lock". Tais pačiais metais Rokas Radzevičius sukūrė ir kartu su "Skyle" įrašė muziką dar vienam "Miraklio" spektakliui "Žmogus ir Aušrinė", kuris buvo skirtas Naujųjų 2000 - ųjų Metų sutikimui. 2000 metų pradžioje "Skylė" drauge su Aiste Smilgevičiūte įrašė "Babiloną", vieną sėkmingiausių savo albumų. 2000 m. vasarą Lietuvoje įvyko tarptautinis jaunimo projektas - "Uniformos", kurio metu jauni žmonės iš įvairių Europos šalių sukūrė ir atliko demokratiją propaguojantį miuziklą. Metų pabaigoje šis miuziklas buvo atliktas dar sykį - šįkart tuo pat metu Vilniuje ir Magdeburge, sujungus dvi scenas vaizdo ryšiu per internetą.
Greta visos kitos veiklos svarbiausias dalykas "Skylės" gyvenime buvo ir tebėra muzikos kūrimas bei atlikimas.


Pirmasis - labai sėkmingas - grupės albumas "Žydinčių moterų džiaugsmas" pasirodė 1993 m. ir buvo dedikuotas visoms moterims, o sudarytas daugiausia iš švelnaus folk skambesio baladžių. Į jį pateko ir keli sunkesni kūriniai.

Antrasis darbas "Periklių giesmės" buvo išleistas 1994-aisiais. Tai lyg baladžių rinkinys, atspindintis "Skylės" poezijos herojų gyvenimą. Šiame albume grupės skambesį pirmą kartą papildė fleita ir violončelė.

Trečiasis albumas "Kubatūrinė radiacija" pasižymėjo itin sunkiu pankroko skambesiu. Koncertuose šią programą labiausiai pamėgo studentai.

"1 + 1 = 1" išvydo pasaulį 1995 m. Šį lyrišką albumą šiltai sutiko dainuojamosios poezijos mėgėjai.

1996-aisiais buvo išleista muzika dviems "Miraklio" spektakliams: "Šv. Stepono 7" ir "Saulės kelionė". Pastarasis albumas - tai ištisinis 70 minučių trukmės kūrinys, sudarytas iš įvairaus stiliaus dainų, skirtų visiems Zodiako ženklams. Šiai muzikinei kelionei per žvaigždynus tekstus parašė žinoma Lietuvos poetė Judita Vaičiūnaitė. Tais pačiais - 1996 - metais "Skylė" grįžo prie tradicinių roko, reggae ir folk ritmų, tad albumas "Lukiškių pieva" išties pagausino grupės gerbėjų būrį.

1998 m. pasirodė geriausių "Skylės" dainų rinkinys, pavadintas tiesiog "Geriausios dainos 1991-1997".

1999 m. pabaigoje grupė išleido muziką dar vienam "Miraklio" spektakliui - "Žmogus ir Aušrinė". Literatūrinis šio miuziklo audinys paremtas vienu įdomiausių lietuvių mitologijoje - Aušrinės mitu.

2000-ųjų metų pradžioje pasirodė naujausias "Skylės" darbas - "Babilonas". Jame - dvylika naujų dainų.

Taip pat egzistuoja keli albumai iš projektų, kuriuose "Skylė" dalyvavo:

"Gėlių naktis '99" - įrašai iš festivalio "Gėlių naktis".
"Dialog - This is a Lock" - įrašai iš tarptautinio jaunimo projekto, įvykusio 1999 m. Vokietijoje.
"Uniformos" - įrašai iš tarptautinio jaunimo projekto, įvykusio 2000 m. Lietuvoje.


Šiuo metu (2007 m. vasarį) "Skylė" yra:

Rokas Radzevičius – gitara, vokalas;
Aistė Smilgevičiūtė – vokalas;
Kęstutis Drazdauskas – fleita, vokalas;
Mantvydas Kodis – klavišiniai;
Gediminas Jakutis – gitara.
Gediminas Andriškevičius – bosinė gitara.
Skirmantas Kunevičius – mušamieji.Gerbėjų: 24


Susisiekti su administratoriumi »
Albumų nėra
Forumo temų nėra
2009-11-10 14:05

Šaunios dainos.... malonu klausyti

sardenija

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo
Reklama

El. paštas: [email protected]

Kita Informacija: [email protected]

All Media Digital
AMDigital logotipas
Ši svetainė talpinama